Много папка май?

  • 1 291
  • 31
Бебка е на 2 месеца и от няколко дни забелязах, че въобще не й стига храната - ядеше по 120г. 6 пъти, винаги плаче като свърши млякото и аз я залъгвах с вода, залъгалка...след 2 часа пак рев от глад Confused
От два дни и давам по 150г. и забелязвам, че започна да ака нормално( иначе имахме проблем с акането) и коликите не са толкова силни.
Да, но така се събират по около 800 - 850г. храна за денонощието, страх ме, че ще я претоваря...
Яде Фризовом, последно я храня в 20ч и до 6ч. не се буди за ядене.
Въпроса ми е дали е нормално толкова много да иска да хапва, дали да не я ограничавам, но не знам как ще стане, защото е страшно плакане за папкане. Cry
Благодаря ви момичета  bouquet
Виж целия пост
# 1
според мен не трябва да я ограничаваш.колкото и се яде толкова,а и тя прави нощем доста голяма пауза,което според мен е доста добре
Виж целия пост
# 2
И аз така мисля, но педиатърката така ме навика, да съм правила по - малки дози, по - често да й давам, а тя така плаче като не й стига....
В понеделник ще пусна молба за смяна на педиатъра, толкова съм разочарована - всичко разбирам от форума, тя проста не ни обръща внимание.... Confused
Виж целия пост
# 3
Винаги съм правила повече адаптирано мляко. Детето пие, колкото поиска. След това вече схванах по кое време колко изпива и винаги е било различно количеството, изпивано сутринта и следобяд например, и горе-долу знаех колко да приготвя.

Според мен не я ограничавай, при положение, че има и такава голяма пауза през нощта, явно детето си наваксва през деня.

Да, добра идея е да си смениш педиатърката.
Виж целия пост
# 4
и аз слушах нашето педи,вярвах му,а тя каква стана:whistle:.сменявай го и се допитвай до мамите тук Peace.те са доста по-запознати за хранителните режими на децата,отколкото повечето педита
Виж целия пост
# 5
смени си педи-то и не си дръж детето гладно, щом плаче така от глад си го храни , още повече тя папка по 6 пъти, а повечето бебета на нейната възраст папат по 7 пъти и другото тя си прави почти 10-часова пауза , така че не се притеснявай
Виж целия пост
# 6
И аз така мисля, но педиатърката така ме навика, да съм правила по - малки дози, по - често да й давам...

Това е много глупаво Shocked - трябва да има 3 часа пауза м/у храненията на бебе на АМ, защото толкова е нужно да обработи стимахчето млякото. По-добре повече, но да го има интервала. Що за глупост да го скъсиш и да даваш по-начесто, по по-малко?!? Тая луда ли е или се води по нейните диети за отслабване... Close
Виж целия пост
# 7
Нашата лекарка все ми говореше да го слагам на диети и постоянно ме навикваше, но пък аз й казах да държи нейното дете гладно Crossing ArmsНикога не съм го ограничавала, а той си е доста едричък.Когато беше на 1,5 си беше вече 16 кила, а сега на почти 3 и тежи близо 25 килограма, но в никакъв случай не е дебел Naughty
Виж целия пост
# 8
може да е криzа на растежа  newsm78 zнам ли, но 6те е по спокойна давай и
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви много момичета  bouquet
Виж целия пост
# 10
Давай колкото иска детето. Тези които са на кърма дали получават точно определен грамаж - не, ядат си колкото си искат. Радвай се, че има апетит. Може би е само за кратко, ако има скок в растежа, до някой друг месец ще се нормализира. Моите деца до 4-5месец растяха по 5-6см на месец и сигурно са сукали повечко. След като минах на АМ нямаше такива големи дози, дори дъщеря ми се отказа да пие, но това е друга тема.
Виж целия пост
# 11
Буболинка, никой педиатър не може да придобие опита на една майка, колкото й книги да изчете!
Така че, щом усещаш, че малката е по-добре като изяжда по-голямото количество АМ, изобщо не се замисляй, давай на детето колкото поиска!
Виж целия пост
# 12
Аз също давах на Цецо повече АМ, ми просто не му стигаше и като свърши в шишето надаваше рев. Какво да правя, да го оставя да се дере ли? Една вечер даже се опитвах да го залъжа с вода, ами изпи си всичката вода, рева пак, после си изпи и млякото  Mr. Green Е, какъв е извода?
Виж целия пост
# 13
Буболина, защо не потърсиш храна за "гладни " бебета. Тук поне има една такава на Нутрилон. Виж по аптеките и за нещо подобно.
А щом прави толкова големи паузи нощем вероятно наистина си наваксва денем.
Виж целия пост
# 14
според мен не трябва да я ограничаваш.колкото и се яде толкова,а и тя прави нощем доста голяма пауза,което според мен е доста добре
smile3521И аз мисля така.
Буболина, защо не потърсиш храна за "гладни " бебета. Тук поне има една такава на Нутрилон. Виж по аптеките и за нещо подобно.
А щом прави толкова големи паузи нощем вероятно наистина си наваксва денем.
Пробвайте Милумил на Милупа,то е за по лакоми деца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия