Зъболекар в 9 месец

  • 3 601
  • 8
Много ме боли зъб ,вчера зъболекарката ме отпрати при гениколога,чакам с нетърпение днес да говоря с него.
Зная, че може да се ходи на зъболекар по време на бременност дори да се ползват упойки без адреналин, но за 9 месец???
А и аз ще съм секцио на  27.12 влизам в болница и нищо чудно да родя тази година.
Кажете някой имал ли е такъв проблем ,дайте някакво мнение!
Как стават тези дупки днеска ги няма утре вече болят.
Виж целия пост
# 1
Нормално е по време на бременност да имаш проблеми със зъбите.
Аз си правих пломба в края на 8 месец.
Когато ходих, зъболекарката избягваше "вредните за мен" медикаменти  Tired
Виж целия пост
# 2
Имам приятел зъболекар и той ме увери, че няма проблем да се правят зъби на бременна жена. Аз съм ресхила да се занимавам с моите след празниците, а тогава ще бъда в деветия месец. Успешна и безболезнена среща със зъболекаря ти желая!  Wink
Виж целия пост
# 3
Спокойно.
За цялата си бременност са ми направени две пломби, а в понеделник ще ми оправят още един зъб. Пломбите се издържат и без упойка, не боли чак толкова  Wink
При мен единствено на мъдреца ми слагат регулярно лекарства, защото няма как да бъде изваден сега  Cry
Виж целия пост
# 4
В началото на четвъртия месец направих пулпит и естествено ходих на зъболекар. Сложиха ми упойка с лидокаин, защото от болките получавах контракции, а имах проблемна бременност. В деветия направих гангрена. Пак се наложи да ходя. Дори ми цепиха венеца. Закрепихме положението, за да не си правя ренгенова снимка и след като родих продължихме с работата по зъба.
Виж целия пост
# 5
На мен ми извадиха зьб с упойка естествено, в нчалото на 9 месец и не сьм умряла нито на бебето му има нещо. newsm61
Виж целия пост
# 6
Аз съм в 9 месец преди 1-2 седмици ми оправиха 6 кариеса за 2 дни БЕЗ УПОЙКА- ИЗДЪРЖА СЕ! Докторът каза 4е може и с упойка 4е не е проблем но все пак решихме да пробваме без да ли ще издържа. УСПЕХ
Виж целия пост
# 7
На мене по време на бременността ми оправиха 9! (не се шегувам #Puppy dog ) кариеса! Не знам какво беше това чудо Sad  А в началото на 9я ме заболя един мъдрец, който трябваше да се извади. Зъболякарят обаче каза, че сигурно ще започна да раждам, ако тръгне да ми го вади и ми сложи някакъв местен антибиотик, за да изкарам евентуално докато родя и още си карам така Simple Smile
Но доколкото знам, могат да се слагат някакви упойки.
Виж целия пост
# 8
При мен в седми месец ме заболяха два зъба. За мой късмет и двата бяха с пулпит. Зъболекарката каза, че няма проблем да се оправят. При бременност не се слагали упойки и не се се правели рентгенови снимки.
И двата зъба ги умъртвява с арсен. Той действал само локално!
Не съм имала проблеми, въпреки, че бременността ми хич не беше безпроблемна. А и на бебка нищо не и стана!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия