Да искам ли да я прегледат за рефлукс или е рано?

  • 680
  • 8
Моята малката разбойничка от вчера ми повръща два пъти на фонтан, а вчера вечерта се напъва през цялото време. Първия път преди да повърне на фонтан ми се струва, че просто преяде, но втория път беше след здраво напъване( да кажа- изхожда се нормално, така че не мога още да разбера защо се и напъва) и преобуване на памперс.
Знам че два пъти е малко за установяването на рефлукс, но имаме час при лекаря ни във вторник, а тук отнема сума време да си вземеш час за лекар, та се чудех дали тези две повръщания на фонтан може да са индикация за проблем или просто да го отдам на това, че имам много кърма и тя доста често преяжда? newsm78 Освен това и често хълца...
Вода не давам, кърмим се на поискване и тя яде средно на всеки час и половина, максимум 2, много рядко прави пауза от 3 часа. Няма температура, сменям по 6-7-8 памперса на ден.
Какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 1
Мисля си, че е рано да се търси ГЕР... Та вие сте само на 10 дни... Едва ли стомахчето й е вече привикнало на външното хранене... А и да повръща волево - това ми се струва съвсем нелогично... Пък ако искаш да си сигурна - поискай преглед...
Ще видим и другите какво ще кажат, ама мисля, че е рано...
Виж целия пост
# 2
Аз мисля, че няма смисъл да искаш преглед. До колкото знам тук в БГ единствения начин за установяване на рефлукс е сондиране, което си е гадничко и доста неприятно. Пък и дори да бъде установен рефлукс, то няма лечение, просто се чака детето да го израсте, обикновенно към 6тия месец или когато се започне захранване. Знам че при рефлукс препоръчват да вдигнеш дюшечето на бебето на 45 градуса. т.е. бебето трябва да еповдигнато от средата на гръбчето някъде към главичката.
Другото, което знам е, че всяко бебе има физиологичен рефлукс и при някои е по-засилен, а има и такива с истински проблем...
Дано да съм ти била полезна!
Успех!
Виж целия пост
# 3
Аз мисля, че няма смисъл да искаш преглед. До колкото знам тук в БГ единствения начин за установяване на рефлукс е сондиране, което си е гадничко и доста неприятно. Пък и дори да бъде установен рефлукс, то няма лечение, просто се чака детето да го израсте, обикновенно към 6тия месец или когато се започне захранване. Знам че при рефлукс препоръчват да вдигнеш дюшечето на бебето на 45 градуса. т.е. бебето трябва да еповдигнато от средата на гръбчето някъде към главичката.
Другото, което знам е, че всяко бебе има физиологичен рефлукс и при някои е по-засилен, а има и такива с истински проблем...
Дано да съм ти била полезна!
Успех!

подкрепям

Ако бебето се храни добре и не повръща голямо количество мляко няма от какво да се притесняваш.
Дъщеря ми повръщаше понякога след хранене /тя доста добре си хапваше, а имах и доста кърма/, но малко количество мляко. Повръщаше и когато я преобличах малко след храненето. Наддаваше над килограм. Към 3м спря да повръща.

Синът ми беше по тежък случай. Него съм го кърмила по-малко /до 2,5м/ и той повръщаше след всяко хранене и то големи количества мляко. Понякога повръщаше цялото мляко, поне на мен така ми се струваше. След като ми спря кърмата мина на антирефлуксно мляко /не е имал доказан рефлукс/, но пак си продължи да повръща - значително по-малко. Винаги наддаваше много малко, но важното беше, че наддава. Спря да повръща чак около годинката.

Така, че спокойно и всичко ще се оправи.

 Може да се притесняваш единствено ако бечето изобщо не наддава или слабее.



Виж целия пост
# 4
 Благодаря и на трима ви за постингите, явно няма смисъл да занимавам лекаря. Просто се притесних защото със сина ми не се беше случвало да повръща на фонтан, освен когато е бил болен, а малката очевидно не е болна.
Дано нищо му няма на мъничето. Аз всъщност не знам все още колко наддава и може би затова се притеснявам, но на консултацията ще разберем.
Благодаря ви още веднъж!  bouquet
Виж целия пост
# 5
СПоко мила моя...МикО продължава от време на време така да повръща, ама хич и не му обръщам внимание Wink
Не се тревожи, нищо и няма на хубавата госпожица

Целувки от моите мъже Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Тони ми правеше фонтани всеки ден докато не стана на 2 месеца.. От тогава, да чукна на дърво, нито веднъж. Преминаха от самосебе си..
Аз също много се бях притеснила, но понеже се оказа, че наддава повече от добре (1.900 за 1вия месец) и се успокоих.
Поне от това, което съм чела - ако бебо си наддава, въпреки тия фонтанки - няма проблем, израства се. Но ако не наддава - тогава вече трябва да се потърси проблемчето..
Всичко ще е наред  Peace
Виж целия пост
# 7
Трай си, лекарят най-много да те обърка. На мен ми препоръчаха неща, които щяха да се намесят в ритъма на кърменето, аз си продължих както си знам - израснахме го.
Имай предвид че рефлуксът, стенозата на пилора и други подобни проблеми обикновено се появяват след 20-я ден. Наблюдавай детето за да изключиш по-сериозна диагноза.
Виж целия пост
# 8
Наистина не е необходимо да настояваш за преглед.Детенцето е много мъничко и е съвсем нормално да повръща.
Дани повръщаше до 4-я месец на фонтан и аз имах чувството,че връщаше всичкото мляко.След това продължаваше да повръща от време на време до момента,в който съвсем спря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия