малко практични въпроси за почивка в Турция с малко дете

  • 906
  • 2
Май и аз ще стигна до море тази година  Party
Анталия, в хотел ол инклузив
Искам да ви питам няколко неща:
1. каква е кухнята в тези хотели - подходяща ли е за дребната или трябва да купувам пюрета? там могат ли да се намерят или трябва да се ходи в някой град? и какви? предполагам, че би трябвало да има някакви нетурски - Нестле или нещо подобно  Rolling Eyes; хич не ми се мъкнат бурканчета със самолета  Embarassed
2. памперсите - положението е подобно - от тук ли да си ги влача или и там мога лесно да намеря? как са като цени в сравнение с тук? а пюретата ценово как са?
3. басейните - има ли някакви изисквания за това как да са облечени бебетата - голи, бански, памперси ...
Ще съм ви много благодарна, защото за първи път ще почивам така с малко дете  Embarassed. Каката си я водехме с кола на Синеморец и бух в морето   Laughing, а за Турция чух /по клюкарската система/, че къпането е основно вбасейните, а морето се избягвало - дали е вярно  newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз ходих в Турция преди да се роди малкия , но все още са ми пресни впечатленията , така че :
- ние бяхме в хотел ***** и храната беше супер разнообразна - от супи и готвено , до плодове , кремове , шунки , сирена , кроасани , пържоли и каквото се сетиш . Зависи обаче какво яде детето ти и как е свикнало . Сега се връщаме от Албена и в сравнение с храната там на турците мога да им кажа , че са гола вода от всякъде  Wink
- имат огромни магазини от типа на Рамстор и там има пюрета и каши , но не им обърнах много внимание тогава
- има памперси в супермаркетите и в аптеките
- не видях голи деца на плажа и в басейните
- в морето е гадно , защото е много солено и е тинесто , не е като нашето с пясък
Аз не бях очарована от Турция и дори и най - скъпите им хотели не отговарят на категорията си ...
Иначе сега на морето моят син си хапваше много добре на ол инклузив , а имаше и отделно храна за малки дечица , така че смятам че няма да имаш проблеми , ако детето ти хапва обща храна .
  bouquet
Ако искаш да питаш друго - насреща съм  Hug
Виж целия пост
# 2
Преди няколко дни се върнахме от Мармарис.Бяхме за 7дни в пет звезден хотел и останахме меко казано очаровани.Храната беше страхотна-шветска маса и само птиче мляко нямаше.Има специална храна за деца, но ако твоето яде от общата нямате никакъв проблем.За памперсите има разбира се на всякъде където влезеш,като се почне от малките бакалии до хипер маркетите.Цените им са различни зависи каква марка ще вземеш има и евтини и скъпи.Ние бяхме със едно семейство,което имат детенце на 1год.и вземаха "Prima"/майката каза че са добри/.А иначе къпането става предимно в басейните тъй като водата е много солена.В басейните е задължително с бански костюм и малки и големи. LaughingПожелавам ти една страхотна почивка .Но разбира се много зависи от самия хотел.Колко звезден е и как се казва?Аз със сигурност ще отида и догодина.Ако нещо те интересува питай!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия