Пътуване до БГ за първи път: Съвети

  • 1 793
  • 12
Детето ми (по4ти 2 год.) отива в БГ, и всякакви съвети са добре дошли!  Особено ме притеснява това 4е режима ще и се наруши. Например, там няма да може да спи самостоятелно в стая, и ме е страх 4е ще свикне така и няма да иска да спи сама като се вурне.

Споделете моля как успяхте да запазите режима на детето в БГ (главно спане следобед и ве4ер).  Още: Как се справихте с градски транспорт или изцяло раz4иtaхте на такси?

Има ли детски сериал там (като оризов или смесен, например)?
Благодаря предварително!
Gianna
Виж целия пост
# 1
Е, ама ти ... нормално е да си леко притеснена за някои неща, както и за перода на адаптациа, но някои въпроси са все едно я пращаш в джунглата... за сериалите и градския транспорт, например.
Спокойно, ще видиш как ще й хареса. На пове4ето ми познати българи децата, като идат в БГ на гости, не искат псле да си ходят!  Mr. Green
Ина4е за режима и спането не мога да дам много адекватни съвети. Моят син беше бебе при посещението си в родината. Не сме имали проблеми.
Виж целия пост
# 2
Sina mi si zapo4na s nov rejim o6te ot parviq si den v Balgariq (4asowata razlika ni e 9 4asa). Iznenada me mnogo priqtno Grinning spqhme dvamata v 1 staq, no posle ne imal problemi da si spi sam v staqta kato se varnahme. Sledobednite dremki obiknoveno mu bqha v koli4kata, 4e mnogo mitkahme.  V gradskiq transport ne be6e mnogo zabavno, no pyk taxitata karat kato "ludi". Ama nali vse nqkak trqbva da se pridvijvame Grinning za detskite film4eta ne moga da ti kaja, za6toto sina mi ne gleda televiziq i nqmam ideq akvo davat za decata
Виж целия пост
# 3
Парвите няколко дена ще  му е трудно,но после не мисля че ще имате проблеми.
Точно като този сириал тук няма,ама  има едни каши на нестле ,и БЕБО(мисля че бяха)ще ти свършат работа.
С градски транспорт не сме се возили,незнам от кой град сте ,ама в София не ти препоръчвам да го ползваш.



Виж целия пост
# 4
Е, ама Софийския градски транспорт си е голяма атракция! Къде другаде ще види трамваи и тролеи  Laughing С таксита и баба може Wink
Виж целия пост
# 5
И аз така ги мислих много предварително и накрая се отдадох на инстинкта на детето и си прекарахме супер. В БГ освен това ще има доста доброволци да помагат, така че дай им напътствия особено ако детето се чувства добре с тях и си гледай ваканцията.
Колкото до режима, не се тревожи толкова. Гъвкавост и спокойствие е тайната според мен.Ние обикновено си променяме малко режима (лягаме вечер  в 9-10 например вместо с 7.30-8 както вкъщи, но следобяд спим малко по късно). За спането заедно също не сме имали проблем, но ако детето сега заспива само в собственото си легло се опитай да го оставиш и там да заспива само. Ти лягаш после.
На децата определено много им харесва в БГ, защото е различно, има доста по голяма свобода и особено много внимание. Ако ти си спокойна, и детето е спокойно. Малките лесно се адаптират! Приятно прекарване и да разкажеш как е било като се приберете!
Виж целия пост
# 6
Колко време ще остане в БГ и само ли ще е детето или и ти ще си с него?
Нашият режим винаги го объркваме там, но ние сме ходили миналата година за 2, а тази година за 3 седмици и нямаше възможност да свикне на разваления режим. Просто беше невъзможно да я слагам всеки ден в 8 да спи или всеки ден да спи след обяд, все пак не бяхме отишли там да спим Wink.
Другите неща не ги мисли, България в някои отношения наистина може да е джунгла, но що се отнася до стоки, хапване и т.н.- има всичко, само пари да имаш Wink (в първия момент не можах да зацепя за какъв сериал питаш, веднага направих асоциация с ТВ-то Laughing Embarassed) Даже и да няма точно такъв ще намерите друго за хапване, все пак не е задължително всичко да е като у дома, иначе как ще запомни, че е било в БГ на гости Wink.
Виж целия пост
# 7
хехе, като про4етох сериал си помислих телевизионен детски  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
..дъщеря ни спа на балкона (остъклен де:)за да и запазя спането сама с стая..
..аз съм ужасен режим-цербер и не мръднах ни на иота-лягаше си в 8,следобед спеше пак както и тук;оставях майка ми с нея след като заспи (3 пъти общо за 3 седмици)за да ида да се видя с приятели;
ако някои иска да се гледа с мен-в парка на катерушките съм и толкоз;
по заведения не ходих защото се дими ужасно и на мен не ми беше приятно;
ходих пеша с кол1ка,транспортът е доста интересен;но най-сеиф е трамвай де,той поне върви по релси..
сириъли има всякакви,аз бих си взела една голяма кутиика като на1ало оттук
весело изкарване!
Виж целия пост
# 9
И аз като annette14 ще ти препоръчам да вземеш една кутия сириал като начало, докато се поориентирате, разопаковате багажите и настаните. Ние засега 2 пъти сме били в България с деца, но каквото съм носела от Америка, се е доизяждало лакомо, докато си намерят нещо любимо там.
Виж целия пост
# 10
Овесени ядки и всякакви мюслита има в България, както и корн-флейкс, бран-флейкс не намерих. Има разни пшенични и оризови топчета и кръгчета, има и шоколадови, но сигурно не даваш такива. Това по разни супермаркети по-големи.
На мене ми се видяха обаче доста скъпи. Така че сме наблягали на български закуски - домашна баница, пържени филийки, домашна юфка (особено любима му е). + стандартните макарони, палачинки и т.н.

Режимът никога не му се е обърквал, пък и да се обърка малко - голяма работа. И освен това, в България спеше предимно сам в стая, дори си заспиваше сам, а откакто сме се прибрали тук - не ще  Twisted Evil  Тъй че не знам при нас кой и къде режима.

За транспорта - тази година без проблем, че вече сме без количка. Миналата година като ще съм с рейса, не си вземах количката, иначе ако с количката - с такси. Ако съм с още някой, който да ми помогне с количката, нямах проблеми с рейсовете. И дядовците помагаха с колите.

Има и детски сериали като Синьо лято, ама за тях по-нататък  Joy
Виж целия пост
# 11
хехе, като про4етох сериал си помислих телевизионен детски  Mr. Green

Хе, хе и аз така Mr. Green.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за мненията! Малко ме успокоиха. Когато сме ходили в БГ е било без бебе, и да си призная, кuм детските стоки не съм и поглеждала.

Тукашните маики с които говорих ми казаха, че ако отидат с детето (особено на тая възраст, когато режима е толкова важен) дори и за 2-3 на хотел, спането им се "разваля."  А ние работихме дълго на този schedule които имаме сега. Паниката ми още се дулжи на това, че малката отива само с тате! Тои е доста оправен, но не знам как ще се справят на съвсем друго място... Точно за такситата в Софиа си мислех, когато ви питах за транспорт. Моите спомени са за едно много хаотично и опасно движение. ОК, нови вълни на паническа атака... 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия