Има ли компютърен самоучител по английски език за деца?

  • 4 295
  • 6
Много искам да запиша нещо такова на компютъра и да го пускам на сина ми на принципа на детските приказки.
Гледам, че яко се заслушва по приказките, които му пускам и си помислих, че може би този метод на слушане ще даде успех и с английският...
Как мислите?
Идейки? Thinking
Виж целия пост
# 1
има детски програмки, но са за големи, учат се букви, предмети и т.н. Програмата ги изговаря, детето повтаря, даже може да се запише и да чуе какво е казало. Виждала съм и детски лаптопи със азбуката, не знам дали са само с азбуката де Wink вървят нъкъде от 30-50, а има и по-скъпи.
Виж целия пост
# 2
На мен идеята ми беше, по-скоро някаква система за слушане, при която той може слуша, да повтаря и запомня. Thinking
Виж целия пост
# 3
Цитат на: kopche
На мен идеята ми беше, по-скоро някаква система за слушане, при която той може слуша, да повтаря и запомня. Thinking

Има такива играчки тип лаптоп с думички.
Натискаш определено копче с дума на която има и картинка и то ти я изговаря, после детето я повтаря и накрая може да се пусне да светка определена картинка и детето да казва как е думата и светва зелено когато е правилно и съответно червено когато е грешно. Тази занимавка я гледах в Пловдив обаче в един магазин, цената беше 40лв.
А има и по-скъпи детски компютър с програма за обучение на английски за деца от 4-7 годинки.
Виж целия пост
# 4
Беше ми минал през ръцете един диск "Кайо спиикс" или нещо подобно. Thinking  Май имаше и някакъв "бърд нещо-си" като игра за учене, ама....пуст хард-диск...помни ли всичко!!! Blush
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Valeria
Има такива играчки тип лаптоп с думички.
Натискаш определено копче с дума на която има и картинка и то ти я изговаря, после детето я повтаря и накрая може да се пусне да светка определена картинка и детето да казва как е думата и светва зелено когато е правилно и съответно червено когато е грешно. Тази занимавка я гледах в Пловдив обаче в един магазин, цената беше 40лв.
А има и по-скъпи детски компютър с програма за обучение на английски за деца от 4-7 годинки.

Да, сещам се за какво става въпрос. Ама то цената ще ми излезе, колкото да му взема частен учител по английски в къщи. Wink
Виждала съм тези 'машинки' в Метро-каталозите.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Smile
Беше ми минал през ръцете един диск "Кайо спиикс" или нещо подобно. Thinking  Май имаше и някакъв "бърд нещо-си" като игра за учене, ама....пуст хард-диск...помни ли всичко!!! Blush

Ами айде понапъни го малко. Може и да се сетиш нещо. Simple Smile  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия