Да давам ли отново антибиотик?!

  • 804
  • 12
От 15 август детето ми изпи 2 шишета антибиотик.От вчера вдига Т-37до 38 градуса.Днес бяхме на лекар-зачервено гърло,без кашлица и сопол ки.Пак му изписаха антибиотик-не се бил възстановил от предишното боледуване!Какво да правя?Дали да не му го давам,а ако се влоши състоянието му?Знам,че при всяко дете е различно,но бих се радвала ако ми дадете съвет от вашия опит.Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз не бих го дала. Но си познавам децата и съм изчела доста литература, знам кога как да реагирам. В такива случаи ги наблюдавам, подсилвам с витамини (естествени), давам имуностимуланти, карам ги да почиват, ако се налага давам сиропче на основата на парацетамол. За зачервено гърло- хладък чай от лайка, по малко на често.
Не те съветвам да не даваш антибиотика, само казвам аз как процедирам... Бързо оздравяване!  bouquet
Виж целия пост
# 2
за какво пихте ант.предния път и колко е голямо детенцето
Виж целия пост
# 3
От началото на годината до сега ,детето ми поне 5 пъти е вдигал такива температури,до АБ не сме стигали обаче.Най-много на 3тия ден ,температурата я няма.Давам панадол или нурофен, не толерирам такива доктори,които гледат веднага да ти набутат антибиотика.Не е лошо да потърсиш и друго лекарско мнение,може да се касае за нещо вирусно( както беше при нас) и да си мине от само себе си.
Виж целия пост
# 4
за какво пихте ант.предния път и колко е голямо детенцето
Първият път го пихме за зачервено гърло без температура,а момченцето ми е на 2г.2м.
Виж целия пост
# 5
От началото на годината до сега ,детето ми поне 5 пъти е вдигал такива температури,до АБ не сме стигали обаче.Най-много на 3тия ден ,температурата я няма.Давам панадол или нурофен, не толерирам такива доктори,които гледат веднага да ти набутат антибиотика.Не е лошо да потърсиш и друго лекарско мнение,може да се касае за нещо вирусно( както беше при нас) и да си мине от само себе си.
Нашият град е малък и няма много педиатри.Ходили сме при трима и всички процедират по един и същи начин-антибиотик,може би да се презастраховат,а че не е добре за детето и какви последствия ще има за него...
Благодаря на всички за съветите  bouquet
Виж целия пост
# 6
Само и аз да кажа нещо по въпроса. Моето мнение е да не даваш антибиотика. Ние сме на същата възраст и минахме през това наскоро. Искай да направят гърлен секрет с посявка ако се изолират бактери. И да ти изпишат антибиотик който да действа.Както и кръв и урина. Иначе може да си пиете АБ и пак да ви е зачервено гърлото. Ако няма изолирани бактерии, увеличени левкоцити и ускорена утайка, поне аз не виждам смисъл от антибиотик. Това е мое мнение, и не съм лекар. Бързо оздравяване ви пожелавам  bouquet
Виж целия пост
# 7
не бързай да го даваш-давай на често лайка,лим сок ,пръскай с тантум верде и въобще изчакай да видиш как ще се развият нещата-може и да отшумят.и защо сте изпили 2 ант.само заради червено гърло
Виж целия пост
# 8
Присъединявам се към другите мами.Не го давай nono
Виж целия пост
# 9
Само и аз да кажа нещо по въпроса. Моето мнение е да не даваш антибиотика. Ние сме на същата възраст и минахме през това наскоро. Искай да направят гърлен секрет с посявка ако се изолират бактери. И да ти изпишат антибиотик който да действа.Както и кръв и урина. Иначе може да си пиете АБ и пак да ви е зачервено гърлото. Ако няма изолирани бактерии, увеличени левкоцити и ускорена утайка, поне аз не виждам смисъл от антибиотик. Това е мое мнение, и не съм лекар. Бързо оздравяване ви пожелавам  bouquet
и докато чакаш резултатите това
не бързай да го даваш-давай на често лайка,лим сок ,пръскай с тантум верде и въобще изчакай да видиш как ще се развият нещата-може и да отшумят.и защо сте изпили 2 ант.само заради червено гърло
Виж целия пост
# 10
Аз пък искам да кажа, че винаги са ми били странни подобни питанки... Или се доверяваш на педиатъра, или сам лекуваш детето си! Аз не съм лекар, затова се съобразявам с мнението на доктора. Ако не ми изнася, търся друго мнение, пак на доктор...
Виж целия пост
# 11
Аз пък искам да кажа, че винаги са ми били странни подобни питанки... Или се доверяваш на педиатъра, или сам лекуваш детето си! Аз не съм лекар, затова се съобразявам с мнението на доктора. Ако не ми изнася, търся друго мнение, пак на доктор...
Права си,но аз винаги съм се доверявала на преценката на педиатъра.Обаче детето ми да изпие 4 шишета антибиотик за няма и един месец ми се стори меко казано прекалено.Отидохме при педиатър в друг град и той ни каза,че е вирусна инфекция и е добре,че не съм му дала антибиотика.Детето засега не кашля,няма температура и се моля всичко да се размине.
Виж целия пост
# 12
6том не ка6ля,няма сополи и температура-не
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия