Старите мебели - нови

  • 3 806
  • 13
Искам да правим ремонт. Но като направим груби сметки, ако трябва да изхвърля всички мебели и да купим нови, ще има да чакам шестица от тотото.  ooooh! Сега се замислям дали с подръчни средства не мога да поосвежа старите мебели и да им удължа животеца още малко. Ако някой е направил нещо такова със старите си вещи да дава снимки или идеи  Hug
Виж целия пост
# 1
Виж тук, в моята тема има някои идеи  Hug
Виж целия пост
# 2
можеш, да ги пребоядисаш /лакираш/ в свежи цветове, да смениш дамаските и всичко ще стане различно.
Виж целия пост
# 3
можеш да направиш калифки за столове или дивани от интересни платове, или да покриеш стария диван с интересен плат или покривало, за да промениш атмосфетара.
можеш да купиш/направиш възглавинички, с които да декорираш
порови малко в сайтове тип "направи си сам"
порпви из сайтове на списания за обзавеждане или из такивана мебелни фирми - все ще намериш идеи, които да можеш да приложиш в къщи сама

до сега съм претапицирвала дивана и столовете на масата за хранене, а някои скучни дървени мебели или съм ги пребоядисвала, или съм облепяла някои с декоративно фолио
Виж целия пост
# 4
варианти- много , зависи от целта в стилово и финансово отношение. Simple Smile
ако ще се налага да обновяваш корпусна мебел, техниката би зависила от формата , материала и състоянието й . можеш да вземеш ПВЦ фолио, но не е евтино, нито е подходящо за дом с непослушни деца, защото лесно се драска от гуми на камион4ета и разни подобни.
ако корпусните позволяват можеш да по4истиш старото покритие, да грундираш полирай и лакираш , или да ползваш ексцентри4ни бои и безцветен лак. но за бърз и ка4етвен резултат си трябва някое друго инструмент4е.
обновяването на меката мебел е по-лесно , с един такер от 20 лв и подходящите дамаски+ шевна машина може да сътвориш 4удеса.
ли4на препоръка, според моя вкус, когато дамаската е в тон, още по-добре еднаква със завесите, ефектът е доста по-добър.
потягането на дървените столове е най-трудоемко и изисква освен куфар4е с инструменти , доста умения и търпение.
май няма трудни неща, вси4ко е въпрос на търпение, желание и фантазия, дерзай и се радвай на твор4еското си вдъхновение, след като направиш сметка дали няма да излезе по-евтино да купиш нещо ново.
Виж целия пост
# 5
 Hug Благодаря ви за отговорите!
Мисля си старият изтърбушен диван, който е по-възрастен от мен, да го изхвърля. Не си заслужава нервите и усилията, при положение, че един кухненски ъгъл не струва много.
Но имам 4 стола, които са доста прилични и за тях си мисля да направя нещо като калъфи от свежи цветове. Калъфите ще ги вържа с цветовете на завесите, или ще са в различен цвят, но ще има някакъв мотив - напр. панделка от органза.
Кухненските шкафове са от тези белите със сива лайсна, които съм сигурна, че са присъствали във всеки български дом - тежки и грозни  ooooh! Тъй като нямаме пари за вграден кухня, си мисля шкафовете да ги оставя, но да им сменя вратичките с тези плоскости, които сега се ползват масово за кухненските мебели.  newsm78
Има още много неща, но по-късно ще пиша пак. Ако има някой, който се е справил и от нищо е направил нещо, нека да пусне снимки, да му откраднем идеите  Laughing
Виж целия пост
# 6
 Може не само да си смениш вратичките на шкафовете, но да ги боядисаш или да им залепиш някакво покритие!!!По ТВ7 всяка неделя  от 17ч.върви едно реалити шоу"Изненадите на Деби Травис", в което дават такива ремонти с по-малко средства, но има и доста хубави идеи за сръчковци!!! smile3503
Виж целия пост
# 7

обновяването на меката мебел е по-лесно , с един такер от 20 лв и подходящите дамаски+ шевна машина може да сътвориш 4удеса.


какво е такер?
Виж целия пост
# 8
такер е онази тапицерска машинка , която прили4а на голям телбод Simple Smile много работа върши в дома. ако е мощен закрепва кабели (на кабелната и нета), фазерните  гърбове на мебелите обикновено също са заковани с него.....
полезна джаджа , общо взето.
Виж целия пост
# 9
изобщо не е по темата, обаче съветите на harmony_broken са страхотни
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 10
harmony_broken, мерси за обяснението  Simple Smile И аз си помислих, че е това, ама не бях сигурна  Blush
Виж целия пост
# 11
Ами старите секции, шкафове или талашитени легла с какъв  такер да ги такеросваме????? newsm78
Виж целия пост
# 12
Старите мебели от детската стая боядисахме във весел цвят и станаха като нови.Все едно имаме нова детска стая
Виж целия пост
# 13
Ами старите секции, шкафове или талашитени легла с какъв  такер да ги такеросваме????? newsm78

зависи колко ти се инвестира и занимава с връткави дейности. преди време направихме една стара секция- нова с фолио, става добре, но с помощта на доста шкурка и мощен сешоар + стар хавлиен 4орап с  дървено трупче вътре и една игла за да пукаме мехурите. седи добре само на секциите с най-правилни форми , без разни орнаменти.хваща ме ОФФтиката да проследявам ръб4етата правилно.
в едната стая пробвахме с лак върху талашитена секция и пак стана добре, лакът беше или двукомпонентен или лазурен, не помня то4но, но по4истването  и финото полиране преди полагане е досадно.
а именно талашитени ъглови легла обновихме успешно с такер като студенти. освен такер и тел4ета отидоха подобаващо количество шивашка вата и здрава жакардова дамаска, с нея се уредихме от платове на килограм.
съжалявам, 4е няма снимки да покажа, защото сме в нов дом, ве4е. с него беше най-лесно- купихме нови неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия