Вече не се прави Васерман?! /ясла/

  • 2 635
  • 18
Сутринта направихме изследванията в ХЕИ-то и оттам ми казаха, че педито ми не е запознато, но вече не изисквали печат от кожен. Вярно ли е? Да не вземат да ми върнат изследванията?!
Виж целия пост
# 1
Сутринта си правих.Нито педю,нито в лабораторията ми казаха нещо такова.Звънни в местната ЗК и питай,та да не те връщат напразно.
Виж целия пост
# 2
Вчера говорих с директорката на нашата ясла и тя каза, че трябва васерман, дори може да е по-рано направен защото важи 6 месеца.
Виж целия пост
# 3
При нас от яслата искаха Васерман и на двамата родители.
Виж целия пост
# 4
Явно зависи от яслите, на нас не са ни искали. Сто процента съм сигурна, защото педито ми даде шишенцата и работите, и всичко си направих в къщи и само ги занесох в лабораторията.
Виж целия пост
# 5
Личната лекарка каза да проверим първо в яслата какво точно искат и тогава да правим каквито и да било изследвания. От там ни дадоха списък с необходимите изследвания - има Васерман.
Зависи явно от яслата.
Виж целия пост
# 6
Сутринта направихме изследванията в ХЕИ-то и оттам ми казаха, че педито ми не е запознато, но вече не изисквали печат от кожен. Вярно ли е? Да не вземат да ми върнат изследванията?!
От кожен или Васерман? Питаш за изследванията на родителите нали? От кожен лекар не са ми искали бележки, но за Васерман ни надупчиха.
Виж целия пост
# 7
При нас от яслата искаха Васерман и на двамата родители.


И при нас така, явно в Пловдив сме прецакани   Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
........да проверим първо в яслата какво точно искат и тогава да правим каквито и да било изследвания. От там ни дадоха списък с необходимите изследвания

Така беше и при мен навремето. Wink
Виж целия пост
# 9
  Печат от кожен лекар не е необходим, но кръв за Васерман се взема в лабораторията, където правят и другите изследвания.
Виж целия пост
# 10
При нас кожният прави изследванията за Васерман, антитела и т.н. Освен да отида да попитам, друго не виждам какво мога да направя.
Виж целия пост
# 11
При нас искат Васерман от единия родител.
Виж целия пост
# 12
Сутринта направихме изследванията в ХЕИ-то и оттам ми казаха, че педито ми не е запознато, но вече не изисквали печат от кожен. Вярно ли е? Да не вземат да ми върнат изследванията?!
Малко съмнително е да не искат Thinking
Виж целия пост
# 13
Да задам ли тъпия въпрос - и за постъпване в градина ли искат Васерман? И от двамата родители?  newsm78 И още да питам ли за смисъла на това изследване, при положение, че сифилис по битов път не се предава, а само по полов и кръвен....Или трябва Васерман на детето?! А тогава за СПИН не искат ли изследване?! newsm78
Виж целия пост
# 14
Ние днес правихме изследванията - искаха ни чревните проби на сина ми и кръв от пръстчето му, а от мен васерман. Освен това ми се наложи да платя 14 лв за васермана, защото здраваната каса вече издавала направления за васерман само за бременните.
Успех! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия