По-лесно ли е да си мама в чужбина, отколкото в Бг?

  • 2 727
  • 50
Как мислите? Аз още не съм станала мама, тъй като тепърва ни предстои бебеправенето  Crazy  ... много съм обаче любопитна  Heart Eyes
На какво мнение сте вие? Какви са плюсовете и минусите от ваша гледна точка?
Виж целия пост
# 1
zdr,az ne съм гледала дете в бг и не мога да сравнявам..от малкото к видях през лятото-катерушките със стър1ащи пирони,откровената агресия(+ и към деца) и зна1ителната деморализация на обществото като цяло не ми се понравиха..пари 1овек може да няма и на запад,това не го коментирам
тук за мен е зор да им нау1а контекста,имат една камара видове у-ща,кодове к ние не знаем защото не сме у1или тук във всякакъв смисъл-дрехи,храни,поведение,герои от приказки,песни..раз1итам децата ни да са толерантни и да не ни критикуват много(на една моя близка 5год.дъщеря и казва "mommy,yoу talk funny" Grinning)
та всеки си има критерии и истина,аз в този момент деца в бг не бих искала да гледам ( к ме кара и да си седя на д....то като много ми писне и си закупувам билет за софия)
Виж целия пост
# 2
не е по-лесно да си мама в чужбина. Няма на кого да оставиш детето си дори за пет минути и за всичко бързаш и си под непрекъснато напрежение. Поне с мен е така. Наистина тук няма пирони по детските площадки и бездомни кучета например, които да ти наръфат детето, но пък има други недостатъци. Абе няма ли кой да ти помага е трудно, но ако майка ти е с теб е доста по-лесно.
Виж целия пост
# 3
Аз гледах 1 година дете в България и 2 години тук. Детето ми като бебе имаше доста проблеми, в България се погрижиха възможно най-добре за него. Повечето неща безплатно, а за което не може или ми е спешно - отивам, плащам и веднага става. Тук когато дойдохме, чакането ме потресе. Може да е безплатно, но докато стигнеш до болницата... И на частно не е лесно да се иде, а и цените на частно са ми непосилни. Това за здравеопазването.

Иначе лятото във Варна сме обиколили доста площадки, много хубави, без бездомни кучета, морската градина си беше много хубава както винаги  Heart Eyes. Изкъртени люлки и пързалки, изрисувани и мръсни има и тук. И тук има кучешки изпражнения по тревата, нищо че глобите са големи. И в България ги има.

Тук лошото е, че наистина няма на кого да си оставиш детето, на непознати не смея, а приятелите ни са на по-друга вълна още  Laughing  Едно вечерно излизане не можем да направим, но иначе не ми тежи. С удоволствие си гледам детето тук, с удоволствие бих си го гледала и в България, или поне във Варна  Mr. Green

Само тийновете тук ме плашат малко, не че в България не са щури, но чак такава агресия не съм забелязала там  Sad 
Виж целия пост
# 4
не е по-лесно да си мама в чужбина. Няма на кого да оставиш детето си дори за пет минути и за всичко бързаш и си под непрекъснато напрежение. Поне с мен е така. Наистина тук няма пирони по детските площадки и бездомни кучета например, които да ти наръфат детето, но пък има други недостатъци. Абе няма ли кой да ти помага е трудно, но ако майка ти е с теб е доста по-лесно.

 Peace напълно подкрепям!

Само тийновете тук ме плашат малко, не че в България не са щури, но чак такава агресия не съм забелязала там  Sad 

Моята дъщеря е на 16 год.,минала е през обучение в САЩ и сега в Италия.Средата изобщо не я е променила.Сериозно и отговорно момиче е!  Thinking Според мен всичко е въпрос на възпитание. Peace

Виж целия пост
# 5
Не знам как е в България.
Но ми се струва, че бих се изнервила
от множеството съвети на баби, съседки,
познати и непознати, дето винаги знаят
по-добре от теб как да ти протича животът,
бих роптала срещу автомобилизираните
тротоари, срещу корупцията по лекарските
кабинети, срещу възпитаването чрез побой,
срещу пушещите под път и над път, срещу
откровената нетолерантност, срещу беззаконието...
Тук не ми харесва чакането по лекарските кабинети,
не съм доволна от това, че педиатърът няма достатъчно
време за нас, все бърза, ли, бърза, не съм доволна,
че детето ми не може да усеща ласките на баба
и да чува песните й, не ми е по душа, че всичко
трябва да върша сама, изолацията не е лъжа...
Като сложа нещата на кантара, май няма идеален вариант.
Но същият този кантар ми казва, че където и да съм,
аз съм майката и очите на детето очакват всичко от мен.
И аз, на своя страна, съм готова всичко от себе си да дам,
за да могат тези очи да ми се усмихват!!!
Виж целия пост
# 6
Голямата ми е раждана и гледана почти 4-и години в България, малката е раждана и гледана тук. Определено в България ми беше по-добре в много отнощения - собствено жилище, детска кухня, лекар на повикване, баби при нужда на разположение, куп приятелки с деца на възрастта на моето и съответно с моите проблеми.
Виж целия пост
# 7
Не знам как е в България.
Но ми се струва, че бих се изнервила
от множеството съвети на баби, съседки,
познати и непознати, дето винаги знаят
по-добре от теб как да ти протича животът,
бих роптала срещу автомобилизираните
тротоари, срещу корупцията по лекарските
кабинети, срещу възпитаването чрез побой,
срещу пушещите под път и над път, срещу
откровената нетолерантност, срещу беззаконието...
Тук не ми харесва чакането по лекарските кабинети,
не съм доволна от това, че педиатърът няма достатъчно
време за нас, все бърза, ли, бърза, не съм доволна,
че детето ми не може да усеща ласките на баба
и да чува песните й, не ми е по душа, че всичко
трябва да върша сама, изолацията не е лъжа...
Като сложа нещата на кантара, май няма идеален вариант.
Но същият този кантар ми казва, че където и да съм,
аз съм майката и очите на детето очакват всичко от мен.
И аз, на своя страна, съм готова всичко от себе си да дам,
за да могат тези очи да ми се усмихват!!!

Много хубаво и то4но написано.  Peace Подкрепям
Виж целия пост
# 8
Не знам как е в България.
Но ми се струва, че бих се изнервила
от множеството съвети на баби, съседки,
познати и непознати, дето винаги знаят
по-добре от теб как да ти протича животът,
бих роптала срещу автомобилизираните
тротоари, срещу корупцията по лекарските
кабинети, срещу възпитаването чрез побой,
срещу пушещите под път и над път, срещу
откровената нетолерантност, срещу беззаконието...
Тук не ми харесва чакането по лекарските кабинети,
не съм доволна от това, че педиатърът няма достатъчно
време за нас, все бърза, ли, бърза, не съм доволна,
че детето ми не може да усеща ласките на баба
и да чува песните й, не ми е по душа, че всичко
трябва да върша сама, изолацията не е лъжа...
Като сложа нещата на кантара, май няма идеален вариант.
Но същият този кантар ми казва, че където и да съм,
аз съм майката и очите на детето очакват всичко от мен.
И аз, на своя страна, съм готова всичко от себе си да дам,
за да могат тези очи да ми се усмихват!!!

то4но така са не6тата с малки иzк4ения. не 4акам zа лекари, вzимат ме веднага. по приятно  ми е да си вър6а не6тата сама. какво му е трудното на гледането на 1 дете  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Liska много хубаво го е написала. Подкрепям те  Hug Надявам се и аз да бъда една добра мама като му дойде времето и да намеря точния баланс ...
Виж целия пост
# 10
В Бг съм гледала първото си дете до 4 и половина години, от тогава съм извън БГ и вече с две деца.
Единственият недостатък за сега е това, че майка ми не е близо до мен да ми помага  Confused
Виж целия пост
# 11
Аз съм си в България,но до годинката съм си гледала съвсем сама детето.До тогава не бях излизала без него нито през деня,нито вечер.И на кухня не ходихме много,много,защото ми се пада далеч,а малката през зимата много боледуваше и нямаше на кой да я оставям.
А Лиска е права.Тук бабите само съвети дават-малко било облечено,прането до 40 ден не се оставяло на простера вечер и все такива глупости.
Педиатърката ни работи до 2 часа,после идва един дежурен лекар,който даже не е детски ,но той започва работа чак в 7 часа.Ами между 2 и 7 часа,ако детето се разболее,къде да го заведа? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
за мен лиска е много права.

винаги Ще има неЩо.
важното е да си даваме сметка за неЩата, които имаме,
да не страдаме много за тези, които нямаме
и да правим каквото трябва. пък да става каквото Ще
Виж целия пост
# 13
ПО-лесно е в нqкои аспекти в други е по-трудно. ПО-лесно е, за6тото има повече заблениq за децата и не6тата са по-уредени. По-трудно е, за6тото роднините и много от приqтелите ти жвеят далеч. И още много не6та могат да се изброqт. Не вqрвам да има еднозначен отговор на въпроса ти. Със сигурност  обаче където и да живееш не е лесно да отгледш дете
Виж целия пост
# 14
Предстои ми да отгледам бебето си в чужбина и тепърва ще се запозная с всичко около децата,а до сравняване реално не мога да направя, но стигам до извода че няма да е много лесно да си без помоща на майка!Не ме плаши това защото съм убедена в силите на таткото и моите, но това че децата по рядко ще виждат бабите и дядовците си не ми се нрави,защото с тях времето на едно дете минава по друг начин!А до колкото за добро възпитание зависи от родителите, но определено средата в България не ми харесва(децата по рядко се възпитават на спорт,учение,добро хранене,култура на държание)!За съжаление в чужбина виждам по интелигентно отношение и толерантност към другия!А относно доходите няма коментар- определено мога да си позволя много повече и с по-добро качество продукти! Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия