Предстои ни ЯМР със упойка

  • 8 283
  • 37
На дъщеря ми която е  на 1г.и 10м.и предстои Ядрено магнитен резонанс на мозъка.Някои правил ли е на детето си?Притеснява ме упоиката.Какво представлява и каква е процедурата.
Виж целия пост
# 1
Това е ядрено-магнитен резонанс. Най- информативното образно изследване. Мозъка се вижда много добре и ако има аномалии-също. Не е рентгеново облъчване, а магнитно поле. Ляга се в една тръба и тъй като детенце трябва да е неподвижно- затова ще му сложат упойка. Ако не е много нахално- защо се налага това изследване при вас.........
 Успех ви желая и дано всичко да е наред. Praynig
Виж целия пост
# 2
Желая ви всичко да мине добре. на този сайт можеш да зададеш въпросите си направо на специалист www.zdraveto.bg
Виж целия пост
# 3
Желая ви всичко да мине добре. на този сайт можеш да зададеш въпросите си направо на специалист www.zdraveto.bg


забравих да допълня - д-р Цончев е анестезиолог - той може би ще ти даде отговор за упойките
Виж целия пост
# 4
Направи 2 фибрилни гърча и затова помолих невролог да направим това изследване за да съм спокоина че няма увреждания.Този д-р Цончев как да го открия имаш ли му тел.?Защото трябва да си платим на анестезиолог това не влиза в здравната каса.Упоиката опасна ли е на тази възраст?
Виж целия пост
# 5
в инфото за него пише, че работи в ИСУЛ,

 д-р Цончев, Златан
 
лечебно заведение:
МБАЛ "Царица Йоанна" ЕАД - Клиника по анестезиология и интензивно лечение - Централна реанимация
 
длъжност:
анестезиолог-реаниматор
 
телефон(и):
0889 812 524
 
частен прием (адрес, работно време):
 
 
информация:
Виж целия пост
# 6
юБлагодаря
Виж целия пост
# 7
дано всичко мине добре, на скоро кръщелника ми мина през ядрено-магнитен-резонанс
той е на 2,4 годинки и много див, за това беше упоен, за да може да се види качествено всичко. детето после беше малко чоглаво на излизане от упойка, но проблем нямаше.

децата се упояват, защото апарата много бучи и те се плашат и плачат, което пречи на изследването. пък и дете на едно място не стои

успех  Praynig Peace
Виж целия пост
# 8
Цитат
Направи 2 фибрилни гърча и затова помолих невролог да направим това изследване за да съм спокоина че няма увреждания.Този д-р Цончев как да го открия имаш ли му тел.?Защото трябва да си платим на анестезиолог това не влиза в здравната каса.Упоиката опасна ли е на тази възраст?

Как може да си подлагате децата на такива опасни иzследвания само zаЩото направили 2 фебрилни гьрча???  Shocked
Обикновено фебрилните гьр4ове (според степента) са напьлно беz последствия.
На ЯМР няма да се види дали има неврологични последсвия..освен да му открият някоя аномалия,която е била винаги там,а не предиzвикана от самия гьрч...Неzнам какво си мислите,4е се вижда на ЯМР или КТ...

Като анестеzиолог мога да ви кажа,4е упойки от всякакьв вид на вьzраст до кьм 2 годинки са повече от нежелателни и опасни.
Ако реШите да правите ЯМР пуснете детето беz упойка (кажете,4е не искате).Когато го вкарат в трьбата и той zапочне да плаче или да се вьрти,няма да могат да му направят иzследването и са дльжни да му дадат упойка,zа да си zавьрШат иzследването.При такава индикация,упойката трябва да се поеме от касата.
Виж целия пост
# 9
Да и на мен ми се стори странно чак ЯМР за фибрилни гърчове, като се има предвид колко време се чака, за да се запише час. Ще плащате ли? Извинявай, че така те разпитвам, просто ми е любопитно! Grinning
Виж целия пост
# 10
До колкото разбрах се плаща само анестезиолога към 50лв.Кристиан как мога да се свържа със теб до колкото разбирам си анестезиолог.Пиши ми на лични ако ти е удобно.Самото изследване ли е опасно или упоиката?Наплашиха ме лекарите като ни приеха в болница със втория гърч  и и лепнаха епилепсия защото нямало клинична пътека фибрилен гърч и болницата нямало да получи пари за това че ни е приела.Обясниха ми че ако получи повече от един гърч може да прерасне в епилепсия а ЕЕГ-то ни беше нормално за възраста и двата пъти.Дори и дадоха "Конвулекс"щяла да го пие 1-1.5години.Но като се поинтересувах получих и обратното мнение че в нашия случаи не трябва да се пие това лекарство и с баща и решихме да и го спрем .Какво е твоето мнение?Предварително БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 11
"Обясниха ми че ако получи повече от един гърч може да прерасне в епилепсия а ЕЕГ-то ни беше нормално за възраста и двата пъти."
->Няма изобщо подобно нещо! При болшинството деца с фебрилни гърчове ЕЕГ е напълно нормална. За никаква медикаментозна противогърчова терапия на дете с нормална ЕЕГ и реч не може да става по повод фебрилни гърчове!

Дали е нужен ЯМР? Аз лично бих направил първо изследване на очни дъна и зрителни периметри.
От там зависят по-нататъшните действия.

Но на децата се дава не анестезия, а безопасното (в пъти, в сравнение с анестезията!) хлорал-хидрат. Някои дават Мидазолам. Но хлорал-хидрат върши чудесна работа. Предизвиква сън-и нищо повече. Няма страничните ефекти на упойката, защото няма миорелаксивен и подтискащ центъра на дишането ефект.
Виж целия пост
# 12
Имам питане специално към Birdie Тези "ХЛОРАЛ-ХИДРАТ"и"МИДАЗОЛАМ"в каква форма се предлагат в аптеките как се дават по време на гърч или на температура?Има ли нещо което да давам по време на температура което ще намали шанса за следващ гърч?Благодаря
Виж целия пост
# 13
Най-удачен е хлорал-хидрат->>или се прави клизма, или се пие.
Не мисля че се продава свободно.
Мидазолам се дава само от анестезиолог.

Нека картината отговаря на нуждата от ЯМР. Ако риска от анестезията е голям по една или друга причина, помислете внимателно какво търсите с ЯМР и има ли друг начин да го установите (без ЯМР).

При тези деца давате Нурофен при температури над 37.3-37.4. Ако можете да намерите "Тиленол" (много качествен и добър Парацетамол) може да използвате и него.
Виж целия пост
# 14
Благодаря.Всъщност трябва да се боря бързо да свалям евентуална температура друг начин няма.И да чакам да го наджижеем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия