моля за съвет относно упорита хрема

  • 953
  • 13
           Здравейте! Силно се надявам да намеря съвети  от вас!  От  3  дни  детето  е с много неприятна  хрема, ту гъсти  и слузести  секрети ту  по-редки. Педито  ни  изписа  Олинт и Коларгол капки, като първо слагам белите, а след 5 мин. и  черните. Междувременно постоянно  промивам с физиологичен разтвор, но ефекта е много  кратък. През деня добре,  но нощите са много зле, детето постоянно се буди  от секкретите и се дави, просто много се измъчи горкото не може да спи.          Споделете  вашият опит, Как сте се справили с подобна  хрема!   Praynig                           Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз мога да ти предложа едно кремче, което е изцяло на билкова основа /съдържа евкалиптово масло, ментово и др.загряващи масла/ казва се "Пулмекс бебе". С него се намазват стъпълцата на бебето/детето и след това му си обуват чорапки. Може да се намазва 3 пъти на ден и е за бебета на 6м /аз по лекарско предписание съм мазала малкият на 2,5м/. Но детето не трябва да има температура, когато се използва това кремче, заради загряващото му действие.
Винаги, когато усетя, че някое от децата е настинало ги мажа с него. Действа загряващо и има ефект при лекуване на настинка/хрема.

Капки - си ползвай тези, който педито е изписало.

Бързо оздравяване на малкото!
Виж целия пост
# 2
         Благодаря   rubi , за  бързия  съвет!  Hug
Виж целия пост
# 3
А изследвахте ли секрет?
Виж целия пост
# 4
Не ползвай Коларгола повече от 5 дни.
Промивки с физ. разтвор, и търпение.Иво е с много прооблемен нос, правихме секрет-нищо не показа.Много е неприятно и накрая се наложи да му изпишат локален антибиотик от който се оправи,след като през 90% от времето беше със запушен нос.Дано да не стигате дотам.
Виж целия пост
# 5
Противно на всички съвети да не се използват хомеопатични средства без предписание , аз назначих на дъщеря си едно хомеопатично спрейче за нос- Еуфорбиум композитум. След 2-3 дни по  2-3 впръсквания дневно няма и помен от хремата  Simple Smile Много съм доволна- няколко пъти вече ни помага безотказно.
Виж целия пост
# 6
Противно на всички съвети да не се използват хомеопатични средства без предписание , аз назначих на дъщеря си едно хомеопатично спрейче за нос- Еуфорбиум композитум. След 2-3 дни по  2-3 впръсквания дневно няма и помен от хремата  Simple Smile Много съм доволна- няколко пъти вече ни помага безотказно.

 И аз от него съм доволна, само то помага на малкия, но се консултирах с хомеопат преди това.
Виж целия пост
# 7
И аз от него съм доволна, само то помага на малкия, но се консултирах с хомеопат преди това.

Аз го научих от моя приятелка, която се беше съветвала с хомеопат  Laughing
Виж целия пост
# 8
    
А изследвахте ли секрет?
              Секрет  не  сме изследвали, но  ако продължи  хремата  мисля  да  направим  изследване.   Peace                 Благодаря,  момичета за отговорите  и съветите  ви!]    Hug
Виж целия пост
# 9
   
А изследвахте ли секрет?
              Секрет  не  сме изследвали, но  ако продължи  хремата  мисля  да  направим  изследване.   Peace                 Благодаря,  момичета за отговорите  и съветите  ви!]    Hug
Гери беше така близо 3 месеца с някакво подобие на хрема и направи 2 ангини - според тогавашното й педи "било нормално". Естествено - сменихме я. Новото педи изследва секрет - оказаха се коки, лекувахме ги и от тогава слаа Богу, всичко е ОК Peace
Виж целия пост
# 10
Противно на всички съвети да не се използват хомеопатични средства без предписание , аз назначих на дъщеря си едно хомеопатично спрейче за нос- Еуфорбиум композитум. След 2-3 дни по  2-3 впръсквания дневно няма и помен от хремата  Simple Smile Много съм доволна- няколко пъти вече ни помага безотказно.
има ли го в обикновените аптеки и каква е цената?
Виж целия пост
# 11
Противно на всички съвети да не се използват хомеопатични средства без предписание , аз назначих на дъщеря си едно хомеопатично спрейче за нос- Еуфорбиум композитум. След 2-3 дни по  2-3 впръсквания дневно няма и помен от хремата  Simple Smile Много съм доволна- няколко пъти вече ни помага безотказно.
има ли го в обикновените аптеки и каква е цената?

Не знам, аз от хомеопатична го взех, струва близо 8 лв.
Виж целия пост
# 12
Ползвам Ксилометазолин 0.05%. Правя непрекъснато и промивки със Стеримар. От "бабините девитини" съм пробвала сок от чесън (2-3 скилидки кипнати в 20 гр вода), 3-4 пъти по 2 капки във всяка ноздра - неприятно е, но помага.
Успех!
Виж целия пост
# 13
Еуфорбиум композитум го има и по аптеките. Струва между 6 и 8 лв- зависи откъде. В момента пръскам на Лори от него , защото сутринта се събуди с хрема- дано да й помогне, че Аман вече от болести
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия