Da vi pitam za uchilishtata....

  • 492
  • 3
Цитат
Моите деца от 2 дена са на училище (infant 1) и съм страшно възмутена и разочарована от системата. Искам да ви питам при вас как е.

При нас ситуацията е следната:

8.30-11.30 часове

11.30-1.00 обедна почивка (тук всеки си отива вкъщи или седи в клас и яде... каквото има)

1.00-2.30 класове

2.30 кой от къде е или на къде  Simple Smile

аз след 2.30 водя децата на daycare до  5 p.m.

Страшно съм изтощена от цялото това жонглиране да не говорим за финанси (20$us на ден за такси)

Моля, пиши на кирилица!
Виж целия пост
# 1
Не смея да се оплача в това отношение.
От 8:55 до 15:30 е на училище. Ако започваш по-рано работа или свършваш по-късно има детски клубове, които вземат или оставят детето в училището. Разбира се за това удоволствие плащаш. Не мога да кажа цените, не съм ги ползвала през учебен период, но през ваканциите от 6:30 до 18:30 ми взимаха 18 поунда. Wink
Сега мисля да го запиша на два клуба (футбол и китара) след училище, които са безплатни и в тези дни ще си го прибирам с един час по-късно 16:30
Виж целия пост
# 2
Започва в 8.45 и свършва в 3.45.
през цялото време е в училище.
Виж целия пост
# 3
В САЩ за предучилищна (навършили 5 год към септ. текущата година)- От 8.00 до 12.00. след това day care към училището ($150/месец) до 2.30 pm. School bus за живеещите над 2 мили от school. В зависимост от дохода (има таблица към forms на малките) безлплатно/частично платено -закуска и обяд. От 1 до 5 клас 8ам-2.30pm- закуска 7.30, обяд по график (в периода 11.30-12.30). За middle и high school  - 7.45am-3.15 pm (закуска, обяд и транспорт, както при elementary school).
Детето трябва да бъде към училището по местоживеене, ако е към друг district, не позлва free school bus. Варианта е да го транспортирате с кола или да се комбинирате родители за "трансферите". Имам опит с "трансферите Mr. Green. Сина ми е втори клас, едната щерка 5, другата 12 smile3511.  Всичко е въпрос на добра организация-две коли (в момента огглеждам за трета - за голямата щерка), трима шофьори. Пиши на лични въпросите си-ако си в САЩ може да ти дам някои и друг съвет Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия