страхове от тъмно,кучета и др.

  • 1 189
  • 20
здравейте мами  bouquet
синът ми е на 5.9 г. и много го е страх от тъмно, кучета, от тропане вечер, въпреки, че никога не е плашен с каквото и да било /торбалани, баби яги и др./ до ден днешен той заспива на запалена нощна лампа.
моля, помогнете ми с хитринки или други начини, за да мога да преодолея страховете му newsm12 чула съм за леене на куршум против страх. някой има ли информация и правена ли му е тази процедура? има ли ефект? newsm78
благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Това състояние ще премине. Важното е да не се задълбочават страховете, за да не се трансформират после в други. Първо се опитай да го предразположиш да ти разкаже защо се страхува. Може причината да не е в кучето, тъмнината или звука, а да е нещо, което го тревожи - от детската градина, от ежедневието и т.н.
Може да постоите заедно в тъмното и да играете игра, но да не е страховита, например да си разказвате смешни истории. Важното е в тъмнината да усеща, че си до него, че не е сам.
Постепенно се опитай да махнеш нощната лампа, но на по-късен етап,  когато видиш, че е по-спокоен.
За леенето на куршум мнение нямам, но не разчитай, че е панацея. Всичко е в главичката на детето, а то ще се справи с твоя помощ.
Виж целия пост
# 2
мами, никой ли няма моя проблем? newsm78
Виж целия пост
# 3
Има една книжка на С. и М. Гарбър и Р. Шпицман - "Чудовища под леглото и други детски страхове.

Ето няколко изречения-съвети, относно кучетата:

Разберете точно от какво се страхува детето. Дали се страхува от всички кучета или само от определена порода, цвят или големина;
Опитайте се да получите количествено измерение на страха. Може да използвате степенуване от 1 до 10 или да помогнете на детето да ви покаже "докъде" го е страх - "до коленете или до кръста...чак до главата";..., погледайте заедно филмче, в което кучето е главен-положителен герой,... и т.н.


Ти питаше за леене на куршум, но за това не мога да отговоря.

Какви филми гледа детето ти, възможно е и това да предизвиква емоциите му.
Виж целия пост
# 4
Има една книжка на С. и М. Гарбър и Р. Шпицман - "Чудовища под леглото и други детски страхове.

Ето няколко изречения-съвети, относно кучетата:

Разберете точно от какво се страхува детето. Дали се страхува от всички кучета или само от определена порода, цвят или големина;
Опитайте се да получите количествено измерение на страха. Може да използвате степенуване от 1 до 10 или да помогнете на детето да ви покаже "докъде" го е страх - "до коленете или до кръста...чак до главата";..., погледайте заедно филмче, в което кучето е главен-положителен герой,... и т.н.


Ти питаше за леене на куршум, но за това не мога да отговоря.

Какви филми гледа детето ти, възможно е и това да предизвиква емоциите му.

много ти благодаря smile3525 къде мога да  намеря книгата? филмите са предимно с коли
Виж целия пост
# 5
За нищо.

Това, което ти цитирах е поместено в друга книга - Трудните въпроси, има я в книжарниците.

Споменатите чудовища не откривам никъде.

Виж целия пост
# 6
Здравей! Преписвам ти част от съветите на Ан Бакюс от книгата и "Моето бебе". Макар, че е написана за по-малките деца, може и да ти помогне.

 " Ще помогнете на детето да не се страхува от чудовища, като го научите да ги побеждава в мислите си, защото те съществуват единствено там. Кажете му нещо от типа на : " Всички знаят, че чудовищата изпитват ужас от червеното. Ето, сега ще сложим тази червена кърпа на земята и те няма да могат да припарят до леглото". Или пък му дайте флакон талк с обяснението, че е страхотен "прах против чудовища", ако се наръси леко около леглото.

 " Напълнете с вода шишенце с помпичка ( от препарат за миене на прозорци например ) и сложете няколко капки приятна есенция, която чудовищата и вълците уж не понасят. Дайте му да напръска, където пожелае."

 " При малко по-големите деца използвайте по-убедителни аргументи: " Ти си измислил това чудовище и за това можеш да му направиш каквото пожелаеш: да го изхвърлиш през прозореца или да го превърнеш в добро плюшено животно".

 " Накарайте го да нарисува своите чудовища на лист хартия. Върху нея напишете с червен флумастер : "Забранено за чудовища!". Закачете листа на вратата на детската стая.

 " Ако се страхува, че ще сънува кошмари, по-добре ще е да поговорите за тях. След като загасите лампата попитайте детето: " Къде искаш да отидеш насън? Кой ще е там? А ти какво ще правиш?" . след това го помолете да не отваря очи, а на ум да продължи да измисля съня си.

 " Мека носна кърпичка, напръскана с парфюма на мама, може да се превърне във вълшебна кърпичка против лоши сънища."

 " Когато през ноща е сънувало кошмари, накарайте детето да ги нарисува. После ако иска да се освободи от тях, просто трябва да накъсате листа и да изхвърлите парченцата."

 Надявам се да съм помогнала и скоро да се освободите от страховете!  Hug
Виж целия пост
# 7
Здравей! Преписвам ти част от съветите на Ан Бакюс от книгата и "Моето бебе". Макар, че е написана за по-малките деца, може и да ти помогне.

 " Ще помогнете на детето да не се страхува от чудовища, като го научите да ги побеждава в мислите си, защото те съществуват единствено там. Кажете му нещо от типа на : " Всички знаят, че чудовищата изпитват ужас от червеното. Ето, сега ще сложим тази червена кърпа на земята и те няма да могат да припарят до леглото". Или пък му дайте флакон талк с обяснението, че е страхотен "прах против чудовища", ако се наръси леко около леглото.

 " Напълнете с вода шишенце с помпичка ( от препарат за миене на прозорци например ) и сложете няколко капки приятна есенция, която чудовищата и вълците уж не понасят. Дайте му да напръска, където пожелае."

 " При малко по-големите деца използвайте по-убедителни аргументи: " Ти си измислил това чудовище и за това можеш да му направиш каквото пожелаеш: да го изхвърлиш през прозореца или да го превърнеш в добро плюшено животно".

 " Накарайте го да нарисува своите чудовища на лист хартия. Върху нея напишете с червен флумастер : "Забранено за чудовища!". Закачете листа на вратата на детската стая.

 " Ако се страхува, че ще сънува кошмари, по-добре ще е да поговорите за тях. След като загасите лампата попитайте детето: " Къде искаш да отидеш насън? Кой ще е там? А ти какво ще правиш?" . след това го помолете да не отваря очи, а на ум да продължи да измисля съня си.

 " Мека носна кърпичка, напръскана с парфюма на мама, може да се превърне във вълшебна кърпичка против лоши сънища."

 " Когато през ноща е сънувало кошмари, накарайте детето да ги нарисува. После ако иска да се освободи от тях, просто трябва да накъсате листа и да изхвърлите парченцата."

 Надявам се да съм помогнала и скоро да се освободите от страховете!  Hug
благодаря! името на книгата само моето бебе ли е, за да  си я купя
Виж целия пост
# 8
 Книгата е на Ан Бакюс " Моето бебе от 1 ден го 3 години". същата авторка има и книга " Моето дете от 3 до 6 години".

 Ето и кориците:
Виж целия пост
# 9
Това състояние ще премине. Важното е да не се задълбочават страховете, за да не се трансформират после в други. Първо се опитай да го предразположиш да ти разкаже защо се страхува. Може причината да не е в кучето, тъмнината или звука, а да е нещо, което го тревожи - от детската градина, от ежедневието и т.н.
Може да постоите заедно в тъмното и да играете игра, но да не е страховита, например да си разказвате смешни истории. Важното е в тъмнината да усеща, че си до него, че не е сам.
Постепенно се опитай да махнеш нощната лампа, но на по-късен етап,  когато видиш, че е по-спокоен.
За леенето на куршум мнение нямам, но не разчитай, че е панацея. Всичко е в главичката на детето, а то ще се справи с твоя помощ.




ООО това не е вярно мене ме беше страх от тъмното до към края на шести клас  Embarassed.А сега ще бъда осми.Но просто като се замислих какво е тъмното - същото като на светло но с ограничено количество фотони  Laughing повтарях си това когато бях натъмно и достъ бързо ми мина е малкия няма да разбере какво е фотон но му обяснете че е сащото като на светло но просто Слънчо се е уморил от тежкия работен ден и е решил да си почине и че от това няма нищо страшно, а Шаро та е харесал и иска да си играет а в играта няма нищо лошо.Последното не го знам от личен опит но мисля че ще помогне.Еми това е надявам се да съм помогнал
Виж целия пост
# 10
Ами аз не съм дала някакъв срок, след който вече няма да се страхува, всичко е индивидуално. Ти си се страхувал до 6 клас, други никога, трети цял живот.
Така, че моля да не класифицираш кое е вярно или невярно. Ограничи се до конкретния случай.

п.с. Пише се доста, не достъ; също Шаро те е харесал, а не Шаро та е харесал, сори за оффа. Peace
Виж целия пост
# 11
Нана, книжката изглежда интересна. Аз имах друга нейна книга, но я загубих Sad
Виж целия пост
# 12
....Пише се доста, не достъ; също Шаро те е харесал, а не Шаро та е харесал, сори за оффа. Peace

Знам как да пиша  Wink написах го нарочно за тези които не са ме разбрали.Колкото до детската градина и останалите фактори - може не според мен не е вярно.
Виж целия пост
# 13
OK, всеки има право на мнение.

А за запетайките, и тях ли нарочно не ги слагаш? Grinning
Виж целия пост
# 14
......А за запетайките, и тях ли нарочно не ги слагаш? Grinning



Абсолютно  Laughing голям мързел ме е хванал пък и се скарах с наще и ми е прекалено нервно за да следя и запетайките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия