цедене с помпа

  • 2 381
  • 8
Мили мами, моята бебка е едно изключително кърмено бебе благодарение на този форум - никакви води, сокчета, добавки и т.н. и, да чукна на дърво, всичко си върви ОК. Благодаря на Бог, че ви открих навреме!
Но... налага ми се от другата седмица нататък да отсъствам за по около 5-6 часа дневно 2 пъти седмично, когато малката принцеса ще бъде гледана (и хранена) от баба си. Проблемът е, че досега не съм се цедила и въобще разчитам изцяло беба да регулира лактацията чрез сучене. И сега съм притеснена - кога да цедя, по колко..., за да не си докарам хиперлактация и все пак да има да кърмя малката, докато съм си у дома, и да имам и да съхранявам в хладилника за времето, когато ме няма. Тъй като на едно хранене предлагам едната гърда, обмислях след това веднага да цедя другата, като я предложа на следващото хранене и изцедя първата, но няма ли да е прекалено така...  newsm78 И колко кърма да приготвям да оставям средно за едно хранене на беба? Thinking
И още един въпрос: бабата едва ще се справи с шишето, пък камо ли с лъжичка/спринцовка/пипетка/чаша, та ясно е, че ще я храни с биберон. Кои шишета бихте предпочели вие на мое място? Confused Имам Авент с биба #1 и Нук с биба #1. Как мислите?!

Предварително много благодаря за отговорите. И ако някой от въпросите е бил обсъждан вече, извинявам се, нямам време тия дни да пусна търсачката - мъчат ни колики и се разнасяме нон-стоп. Crazy
Виж целия пост
# 1
Ивелина, ще имаш ли възможност да цедиш през времето, когато не си вкъщи?
Този вариант е най-удачен по ред причини: Няма да ти се налага да правиш голям "стартов" запас; няма опасност да си докараш запушване на каналите през дългото отсъствие, няма и да си докараш хиперлактация, защото отпада необходимостта от интензивно изцеждане през оставащата ти една седмица.

Ако това е възможно, за времето до твоето отсъствие ти е необходимо да събереш кърма за три хранения (най-много) за първия ден, защото за следващия ще дадеш кърмата, която си изцедила, докато не си била с бебо. По време на отсъствието ти идеалният вариант е да изцеждаш в часовете, в които бебчо обичайно се храни. Но можеш да изцеждаш и по-рядко - ако накърмиш малката непросредствено преди да излезеш, след 3 часа цедиш и даваш гърдата веднага, след като се върнеш. В тази ситуация може да се наложи да я хранят само веднъж.

Разбира се, тези неща ти можеш да си ги презениш най-добре, защото знаеш кога ще излизаш, кога се храни малката, колко време ти е пътят " "до" и от" мястото, където отиваш...

За бибероните - дъщеря ми не прие бибероните въобще, така че нямам голям опит. Въпреки това частичен успех сме имали с Нук (с най-малката дупка). Авнтският го плюеше напълно категорично. Вие непременно пробвайте дали детето е склонно да пие от шише, за да няма стрес за бабата в твое отсъствие. Поне да е наясно жената, че ще трябва да дава от чаша и да има време да се научи.

Дано съм ти била от полза, макар че малко объркано стана. Успех!
Виж целия пост
# 2
Само да добавя за шишето, каучуковите биберони на Чико стават на Авентските шишета, ако искаш пробвай с тях понеже са по-мекички и бебето може да се заблуди, а и настина пробвай един - два пъти дали ще иска да пие от шише, но не й го давай ти, а баба, и стискам палци, че като ги знам какви са упорити понякога като решат че искат цица /така се прибрах онази вечер от концерт, мойто джереме се беше подуло от рев, че не иска от шише/.
Виж целия пост
# 3
Много хубаво е обяснила Сладка Хапка, само ще добавя моя опит - синът ми яде от шише Д-р Браун (все още е на първи номер, а е почти на 5 месеца) и вечер и нощем суче, не се отби.
Непременно опитайте шишето преди да отсъстваш, и нека някой друг да я нахрани (ти дори излез от стаята, за да не те подушва и да се дразни).
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря, че се включихте.
Сладка хапка, няма проблем да се цедя, докато отсъствам (не че ще е особено удобно, но не невъзможно), но проблемът е в съхраняването на изцеденото... newsm78 Мдаа, мисля го, но няма къде да съхраня кърмата, няма да имам хладилник на разположение, с термобокс с ледчета няма да стане за толкова дълго май, а няма да съм навън с моята кола иначе бих помъкнала и хладилна чанта...щом е за идеята... Ама май не става тоя вариант. Ще цедя, колкото за облекчение да не се запуше нещо, но ще изхвърлям. Не ми се рискува, все още е топло. Затова пак да си питам тъпо и упорито. Добра идея ли е да цедя гърдата, от която не кърмя на определено хранене, после да си я предложа на следващото, а да изцедя другата, от която преди това съм кърмила. Да го правя само 2 поредни хранения през деня (за да стимулирам и двете гърди) в продължение на няколко дни или през ден, докато събера запаси.

За шишето, мерси, добра идея е да се пробва по-рано. Ще експериментирам с различни бибки и тати ще я храни...пък да видим.

И останалият без отговор въпрос: колко кърма горе-долу да оставя за едно хранене за сравнително лакомо бебче на месец и половина? 120 мл ок ли са? Е, ще оставя и малко резерв отгоре, но ориентировъчно...
Виж целия пост
# 5
За количеството - не се наемам да ти кажа, може би мамите, които дават АМ са по-наясно колко изпиват бебетата на вашата възраст. Дъщеря ми изпиваше между 100 и 140 мл. за целия ден между 6 и 12 м., защото беше на обърнат режим.

За съхранението: не се притеснявай, термобоксът е отличен вариант. Кърмата ще престоява в него около 3 - 4 часа, а за това време ще се запази годна, дори да не е в термобокс, а на стайна температура. Аз използвах термобокс за пренасянето на кърмата и нямам никакви оплаквания (иначе имам хладилник на разположение). Чела съм някъде, че термобоксовете запазват Т за поне 4 часа. Ако те интересува, може да се изрови допълнително инфо.

за цеденето - това, което предлагаш, е вариант, действително. Аз също така бих правила, ако се налагаше.
Виж целия пост
# 6
Ивелина, 120 мл на хранене са си супер за вашата възраст (синът ми до скоро ядеше 100-120 мл на всяко хранене, 2 до 3 на ден, докато ме няма). Сега изведнъж започна да яде по много повече и започнах да му давам по малко оризово брашно с кърма.

Аз също съм с термобокс (изолирана уплътнена чанта с леден елемент вътре), за цял ден - никакъв проблем не е. По много книги и сайтове за кърменето дават, че може да се държи кърма на стайна температура 4 до 8 часа, дори съм виждала до 24 часа за термобокс.

Офф - снощи за първи път направих мюсли тортата на Сладка Хапка, сутринта я опитах, и сега само ми текат лигите като се сетя за нея - благодаря за рецептата!   bouquet
Виж целия пост
# 7
За количеството мляко- то всичко си зависи от бебето, но...формулата, която използват докторите е 200мл на килограм за денонощие, т.е. умножаваш 200 по килограмите на твоето бебе и делиш на броя на храненията и така получаваш количеството за едно хранене.
Виж целия пост
# 8
Много ви благодаря! Златни сте!!! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия