Беладона при температура?

  • 26 656
  • 11
Питам разни въпроси, понеже Майчо вдига температур (38,4 засега), а хомеопатът ни го няма. Подозирам зъбоболът като причина, случвало се е и друг път... Дофторът ми е дал Беладона, но не съм сигурна как точно да я приложа, евентуално, дано не потрябва!
1. Задължително над колко градуса температура да се дава ?
2. Потенция 30С по колко гранулки?

Ъх, пък бях чела за фебрилния гърч и се притеснявам, че всекиму се случва и затова се надявам да съм подготвена за всякакви ситуации..
Благодаря на отзовалите се!
Виж целия пост
# 1
Аз давам над 38С по пет гранулки една след друга. По 3- 4 пъти на ден - зависи  дали има температура.
Виж целия пост
# 2
 Shocked Ъх, това не е ли прекалено много?? 5 гранулки, че и по няколко пъти на ден? Би трябвало след първия прием да има ефект??

На мен не ми се наложи нощес да ползвам услугите на Беладоната, но бих я приложила над 39 градуса,  2 бонбони. Консултирах се със специалист вече, той така посъветва.   bouquet
Виж целия пост
# 3
Беладона 30 (против фебрилен гърч) давам само при температура на 38.5, 3 гранули, не повече от 2 пъти на ден. Беладона 9 - при грип, три пъти на ден, пак по 3 гранули.
Виж целия пост
# 4
30С от каквото и да е, при критични ситуации винаги бих дала еднократно (до сега не ми се е случвало слава богу)! 2 грануки са достатъчни, но ако са 5 няма разлика според мен. Бих дала беладона при темп. 39гр, ако не мога да се свържа с хомеопата си.

За всякакви подобни въпроси, можеш да се консултираш с класически хомеопат в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0;topicseen
Виж целия пост
# 5
Беладоната се дава само при висока температура с ИЗПОТЯВАНЕ. В такъв случай може да се дава и през 10 минути по 5 гранулки (става дума за разреждания 9 и 15). При висока температура без изпотяване се дава Аконитум напелис, а при по-ниска (над 37.5) - ферум фосфорикум.
Виж целия пост
# 6
Моля ви,не давайте съвети за хомеопатичните л-ва,без да сте хомеопати. Cry
При тази медицина не е като традиционната,таково  л-во при такава температура,друго за друга и т.н. .Така както майките в градинката си разменят опита с Панадола и подобните л-ва.
При хомеопатичните л-ва се лекува целия човек,а не един симптом и название на болест.
Изпотяване може и да има и да няма и при Belladonna и при Aconite  и двете са в случай при много висока температура,но освен този симптом още куп други съпътстващи,които ги деференцират по между им.Ако толкова ви прилича на Беладона по симптомите,а не сваля температурата,погледнете зениците какви са,свити или разширени-при свити е Аконита, а при разширени Беладоната.
И пак съвет дадете последното л-во,което е вземано,изчакайте до половин,един час и ако няма понижение на температурата и е много висока,търсете си хомеопата и оцет на краката.
Успех Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 7
Моля ви,не давайте съвети за хомеопатичните л-ва,без да сте хомеопати. Cry
При тази медицина не е като традиционната,таково  л-во при такава температура,друго за друга и т.н. .Така както майките в градинката си разменят опита с Панадола и подобните л-ва.
При хомеопатичните л-ва се лекува целия човек,а не един симптом и название на болест.
Изпотяване може и да има и да няма и при Belladonna и при Aconite  и двете са в случай при много висока температура,но освен този симптом още куп други съпътстващи,които ги деференцират по между им.Ако толкова ви прилича на Беладона по симптомите,а не сваля температурата,погледнете зениците какви са,свити или разширени-при свити е Аконита, а при разширени Беладоната.
И пак съвет дадете последното л-во,което е вземано,изчакайте до половин,един час и ако няма понижение на температурата и е много висока,търсете си хомеопата и оцет на краката.
Успех Simple Smile Hug


Подкрепям с две ръце  newsm10
Виж целия пост
# 8
 Съгласна съм със zoika . На всяко дете отговаря едно от двете хомеопатични лекарства.Но нека оставим този избор да направи вашият хомеопат.Нашият избор може да бъде, да лекуваме ли с хомеопатия, да изберем по френската или английската школа да е практикуващ хомеопатът ни.Лично аз използвам тези услуги от почти 8 години.
Виж целия пост
# 9
За една година лечение на две деца само с хомеопатия не ми се е налагало да давам беладона. Децата са вдигали температура многократно, няколко пъти до 39.5. При всичките случай сме се консултирали с лекаря и нито веднъж не сме давали лакарство за температурата.  Явно зависи не само от симптома температура, а и от други неща. За хомеопатичните лекарства, който купуваме от аптеката знам, че дозата е три гранулки на прием т.е. независимо от лекарството.
Виж целия пост
# 10
А хомеопатът няма ли си мобилен телефон? Не бих рискувала с предписания по нета.
Виж целия пост
# 11
Проблемът бе овладян, благодарим на всички!
Здравето е добре. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия