За едно подстригване ми е въпроса...

  • 1 279
  • 11
Днес реших да направя нещо за себе си и отидох да си подстрижа малко косата.Първо искам да
поясня,че косата ми е къса и много тъничка.След като и обясних на мацето,че искам просто малко да ми я оформи,тя хвана един малък тъничък като бръснач,и така започна да ми я подстригва... Shocked Щях да припадна...То се получава нещо като изтъняване на и без това изтънената ми по природа косица...На финала като ме наклепа и с разни мазила,и взе да ме суши с четка,и аз вече тотално щях да се срина,защото не понасям никакви гелове и лакове по косата си.Просто тя е толкова тънка ,че избягвам всякакви такива химии,а и след тях просто не стои добре,защото косъмчетата се залепват едно за друго.Въпросът ми е, не е ли много лошо за косъма да ти го режат на косо,както се получава с този бръснач,и не е ли по-добре да се подстригва с ножица само? И сега какво да правя?Да изчакам 1 месец и да ида на друго място да ме подстрижат както си трябва ли?Направо съм бесна..толкова рядко ходя на такова мроприятие,защото косата ми расте изключително бавно....Сега да не вземе да цъфти?Моля Ви,дайте ми съвет....
Виж целия пост
# 1
Преди година и мен ме подстригаха по същия начин,но фризьорката ме убеди ,че това няма да доведе до "цъфтеж" на косата.Можеш да си вземеш някакви подхранващи маски с  отмиване. Hug
Виж целия пост
# 2
Да ти кажа изобщо не ми харесва как ме е подстригала,сега като си измих косата,все едно не съм подстригана,нито форма,нищо...и седи една сплескана,залепнала за скалпа ми всякаш...Много съм разочарована,и така ме е яд....
Виж целия пост
# 3
Не мога да ти помогна със съвет, обаче искрено ти съчувствам  Confused
Е те затова не ходя по фризьори. Naughty Всъщност през живота си съм ходила само 2 пъти, като първия път (за бала) след като си развалих на другия ден прическата, съм ревала с глас. Така ме беше проскубала оная (че дълга коса реше ли се мокра с миниатюрно гребенче?), че после се налагаше 1 педя да си скъся косата, за да изглежда що годе добре.
На прическата за сватбата строго следях как и какво ми правят в/у косата и бях готова всеки момент да стана от стола.  Crossing Arms Слава Богу тогава бях доволна, не че ще повторя  Laughing
Виж целия пост
# 4
Не знам доколко е вредно подобно подстригване за косата, но се надявам да нямаш проблеми.
Защо не пробваш следващия път да подстрижеш косата на етажи - така се създава повече обем и раздвиженост на прическата? Пробвай да придадеш обем и с малко пяна за коса от най-леките на вече измита и суха коса - при мен се получава много добре без косата да се слепва.
Виж целия пост
# 5
Споделям твоите опасения. Моята също е тънка и когато искам раздвижена прическа, правят ми я с ножицата за филиране.
Виж целия пост
# 6
Аз не давам да ме подстригват с бръснач, нито с филиращата ножица, точно защото ми късат косъма и се получава цъфтеж.А и също като теб не понасям лакове, мусове ,гелове и разни други мазила ..........Често ходя само да ме изсушат и не си слагам нищо.
Иначе по темата- съчувствам ти за прическата, но ако има начин иди на друг фризьор да оправи пораженията Thinking
Виж целия пост
# 7
Мисля че такова подстригване не е от най-полезните, но филирането също изтънява. За коса като твоята според мен трябва да се погрижи добър специалист който да прецени какво е най подходящо като прическа и какво би отивало на формата на лицето ти. Аз съм много капризна на подстригване и за мое щастие моя фризьор е много добър професионалист и се справя много добре с моята коса, но аз съм с обратния проблем - ако не е оформена добре главата ми става квадратна ooooh!. Препоръчвам ти да изчакаш малко, да разпиташ твой познати и да отидеш при някой от когото много хора са доволни а не при производен. Успех.
Виж целия пост
# 8
Според мен е решила да ти придаде обем като изтъни малко краищата,друг е въпроса как го е направила.
Виж целия пост
# 9
Според мен следващия път иди да те подстрижат на етажи. А колкото до цъфтежите - мисля, че не би трябвало да имаш проблеми Thinking, моята е изтънявана така и нямам проблеми. Слагай подхранващи маски.
Виж целия пост
# 10
Съвт номер едно: харесай си фризьор/ка и се стрми да ходиш все при един/една и същ/а. С фризьора е малко като с лекаря. трудно се сменя.

Ходя при една и съща, наистина скъпичко ми ляга, но като седна, какзвам какво искам, разглеждаме списания, и накрая какзвам "както прецени". От опит знам, че почне ли човек да казва "сега малко от тук, айде малко и от тук я вземи"...край! А и при постоянство, тя/той се запознават с косата ти и сами знаят какво да предложжат, как вее са те подстригвали и дали ти отива.

Изтъняването и филирането може да се прави и с обикновенна ножица, и е знак за майсторлък! както да постигнеш ефект 2ри номер с ножица!

Опитай с маски, за да предпазиш от нацепване косъма, в следствие от бръснача
Виж целия пост
# 11
Благодаря Ви за съветите ,ще направя каквото казвате.Ами ще трябва да изчакам,защото в момента е толкова мъничко на главата ми....докато порасне не знам колко месеца ще минат...и седи една залпнала,всякаш съвсем нямам коса...Ужас ви казвам.Благодаря ви още веднъж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия