Подготовка на гърдите за кърмене?????

  • 1 102
  • 15
 Здравейте! Страшно много ми е притеснено относно подготовката на гърдите за кърмене!

 Thinking Thinking Thinking

Моята гинеколожка каза, че имам хубави зърна и не е необходимо да предприемам каквато и да било подготовка. Нямало да има проблеми.
Да, но онзи ден ходихме до педиатърката, при която ще записваме бебо като се роди и тя каза да ги обтривам с груба хавлиена кърпа. Моята майка и свекървата (която е медицинска сестра) също казаха, че е необходимо такова обтриване.

Да, но в билиотеката на кърмаческия форум основната идея е, че вече такова обтрива не се препоръчва, защото се премахвал горния защитен слой на зърната и има по-голяма вероятност да се разранят.

Вече незнам и аз кого да слушам. Страшно много съм объркана и притеснена.

Призивът ми е най-вече към майките, които вече са минали по този път да споделят своите впечатления и опит.

А ако все пак е необходимо такова обтриване, то по колко пъти на ден да е и с каква продължителност?
Виж целия пост
# 1
Не съм правила никаква подготовка на зърната.По точно нямах и зърна,в смисъл бяха плоски,но проблем при засмукване или рагади не съм имала.Така,че може и без подготовка.
Виж целия пост
# 2
И аз не съм обтривала. Ако наистина искаш компетентно мнение довери се на прочетеното в библиотеката.То не написано просто защото някой се е чудел какво да прави Simple SmileДовери се на прочетеното и всичко ще е ОК. Hug
Виж целия пост
# 3
обтриването на зърната с груба материя граничи с мазохизма. ако пробваш, ще разбереш какво е  Sick

най-доброто, което можеш да направиш е да мажеш зърната известно време преди да родиш със специален гел за тази цел. в аптеките има оста такива, аз лично мажех с крема на авент и съм много доволна: кожата ми стана мега и гладка, а и малко по-здрава, защотот в последните седмици на бремеността ми беше леко груба и разранена и леко баболяваше  Sick

ако в процеса на кърмене се появят рагади или случайно млечница (гъбична инфекция, има и за нея в библиотеката - прочето за всеки случай) трябва да се вземат специални мазила - пак препоръчително от аптека.

прави със зърната си това, което чувстваш най-естествено и не ти причинява дискомфорт, това е моя съвет

пожелавам ти леко раждане и успешно кърмене  Peace
Виж целия пост
# 4
Спокойно миличка, всичко ще бъде наред. Това че си объркана е напълно нормално и с мен беше така, едни казваха обтривай гърдите, други не. Единственото, което предприех беше, че много рядко(може би 5-6 пъти в месеца, и то последните 2 месеца) си мажех зърната с "Гармастан". Вече почти 5 месеца кърмя и не съм имала проблеми и не съм се мазала след раждането с нищо, но и не съм си мила гърдите преди всяко кърмене със сапун, за да не се изсушава кожата. Спокойно и успех с кърменето
Виж целия пост
# 5
Както и да се подготвяш в началото все ще те боли. През първите седмици кърменето не е най-приятното нещо, но с течение на времето нещата си идват на мястото.
Аз си мажех зърната с Гармастан от осмия месец на бременността, но особен ефект нямаше, поне в началото.
Обтриване с груба кърпа е мазохизъм за мен.
Леко раждане и само хубави моменти с кърменето  Peace
Виж целия пост
# 6
Моят лекар ме посъветва да се мажа с Лансинох. След като родиш, ако имаш рагади , може пак с него да се мажеш и не е необходимо да се отмива преди кърмене(което е малко в разрез с хигиената). Не знам дали помага, но със сигурност няма да навреди. Лека бременност и не се притеснявай Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Само един път направих тази грешка,да си ги обтрия с хавлиена кърпа,много ме заболя и реших да не се измъчвам повече Naughty.
След като родих и ми дойде кърмата,бебето на няколко пъти ми разрани зърната,но се мажех с Лансинокс и за 4-5 дни се оправиха.
Виж целия пост
# 8
Ъъъъ, единствената смислена подготовка може да прави таткото... С устни.
Може да се мажеш с крем за кърмачки.

Иначе тва с хавлията не знам кой го е измислил, но с хавлиена кърпа може да си протъркаш дебелата кожа на гърба, какво остава за нежната кожа на гърдите. А бебето не търка зърната с шкурка, ами суче от тях.

Важно е бебето после да не виси на зърното, и да не миеш гърдите с препарати, които изсушават кожата. Нормалното къпане стига, не е нужно да търкаш и сапунисваш на всяко кърмене.
Виж целия пост
# 9
Да, но в билиотеката на кърмаческия форум основната идея е, че вече такова обтрива не се препоръчва, защото се премахвал горния защитен слой на зърната и има по-голяма вероятност да се разранят.



А според някои изследвания дори можеш да си докараш контракции по този начин.
Аз с първото никаква подготовка не съм правила- нямах проблеми, с второто пак- така, но имах ужасни рагади и болки. Все пак можеш да мажеш с крем.
Виж целия пост
# 10
След като влязох в 8 месец започнах да си мажа зърната с Гармастан-и така докато бебчо стана на 1 месец-не съм имала проблеми със зарната от типа на рагади.Но едното зърно ми бе по-плоско от другото  и първите кърмачески опити ми бяха изключително неуспешни.Проблемът е веднъж бебчо да засмуче и всичко си идва по мястото. Wink
Виж целия пост
# 11
моята гинеколожка ми забрани да пипам въобще зърната. можеш да предизвикаш контракции чрез дразнене на зърната. каквото и да направиш, пак ще ти се разранят в началото. просто няма начин при интензивното кърмене. тогава вече можеш да използваш гармастан, лансинох, дефламол и други пастички. на мен най ми помагаше мулти мам балсам. с него просто забравих за разранените зърна.
Виж целия пост
# 12
Не съм правила никакви предварителни подготовки на зърната.Когато започнах да кърмя се мажех с едно кремче - Elageno Topico - преди кърмене се маже, не се измива, помага за отваряне на каналите и предпазва зърната.Не съм имала разранени зърна.  Peace
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета за съветите! Дано всичко си дойде на мястото.
Виж целия пост
# 14
Една потребителка от форума казваше следното...

"Бе вие да сте виждали в природата котките или кравите... Като им наближи времето за раждане и... Хукват да търсят едни вълнени парцали... И почват да търкат ли търкат циците... Да се били подготвили зърната за кърменето..."

Аз подкрепям нейната теория...

И да кажа, че не е задължително да се разранят зърната на гърдите през първите дни на кърменето... Изключително много зависи как ще се постави детето на гърдата...

И като заключение - просто не прави нищо сега...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия