Имам много въпроси и търся отговор!

  • 1 186
  • 29
Въпросите ми са:
-Възможно ли е на нашата възраст да премине на 4-ри хранения? /тя от два дни мина на този режим/
-Мога ли след седмица две да давам 1/4 жълтък?
-Мога ли да давам овесени ядки и ако да как и по колко и колко пъти в седмицата?
-Мога ли да въведа след седмица глутена и как става?

Не искам и не търся упреци,просто ми отговорете конкретно на въпросите ако имате желание  Peace
Захранена е със плодово,зеленчуково и каша.
Виж целия пост
# 1
 Глутен е желателно да се даде след 6 месеца, жълтък след 9. За режима на хранене детето си знае само, а и може да му растат зъбки и да не му е до ядене.
Виж целия пост
# 2
на всички въпроси отговорът е - може, стига да решиш.
Но другият въпрос е защо
Виж целия пост
# 3
-Възможно ли е на нашата възраст да премине на 4-ри хранения? /тя от два дни мина на този режим/

щом бебка яде 4 пъти няма как да я накараш да яде 5. Може да е някакъв период и пак да прояде. Всичко зависи от бебка.

-Мога ли след седмица две да давам 1/4 жълтък?

Може, но е добре да изчакаш докато навърши 6м.

-Мога ли да давам овесени ядки и ако да как и по колко и колко пъти в седмицата?

Когато въведеш глутена може.

-Мога ли да въведа след седмица глутена и как става?

Глутен е добре да се въведе на 6м. /Аз по невнимание съм го въвела с пюретата и кашите 4-5м/ Глутена се въвежда като дадеш някаква храна съдържаща глутен.
Виж целия пост
# 4
на всички въпроси отговорът е - може, стига да решиш.
 
Виж целия пост
# 5
По мое усмотрение:
-Възможно ли е на нашата възраст да премине на 4-ри хранения? /тя от два дни мина на този режим/
Няма лошо, аз лично винагио съм се ръководила от детето , може пък да приема повече на едно хранене

-Мога ли след седмица две да давам 1/4 жълтък?
жълтък дадох в началото на 6-я месец, точно толкова

-Мога ли да давам овесени ядки и ако да как и по колко и колко пъти в седмицата?
Ов. ядки имат глутен и е по-добре да се приемат след 6-я (аз лично-в средата на 6-ч месец въведох глутеновите каши, а ядките някъде около 7-я)

-Мога ли да въведа след седмица глутена и как става?

Аз го въведох с глутенова каша-месец 6ти, не разбрах ти каква каша даваш с или без

 Peace
Виж целия пост
# 6
-Възможно ли е на нашата възраст да премине на 4-ри хранения? /тя от два дни мина на този режим/

да ние така направихме,  с навършени 4 месеца и отказ от 5-то хранене

-Мога ли след седмица две да давам 1/4 жълтък?

понеже се наложи да я захраня рано, педито ми каза че след 4 месец може да и давам по 1/4 жълтък през ден (когато давам безмлечно пюре) в продължение на 1 месец и после да увелича на 1/2 жълтък през 2-3 дни. така и направих

-Мога ли да давам овесени ядки и ако да как и по колко и колко пъти в седмицата?

като въведеш глутена. аз давах по 2 пъти седмично

-Мога ли да въведа след седмица глутена и как става?

ами препоръчително е към 6 месец, но като всяко правило не е задължително (зависи от детето). ние бяхме на почти 5 месеца, когато го въведох

 Hug
Виж целия пост
# 7
Mного благодаря за отговорите,знчи ще изчакаме до 6-ти месец


 
-Мога ли да въведа след седмица глутена и как става?

Глутен е добре да се въведе на 6м. /Аз по невнимание съм го въвела с пюретата и кашите 4-5м/ Глутена се въвежда като дадеш някаква храна съдържаща глутен.

Благодаря   bouquet много за конкретните отговори  Peace
Виж целия пост
# 8
Не мога да ти отговоря на другите въпроси, но аз давам от 1 седмица овесени ядки заради запека - влияят ни много добре    bouquet
Виж целия пост
# 9
на 1-ви въпрос- ами беба си знае най добре, щом толкова папка значи й стига
на 2-ри въпрос- с жълтъка изчакай според мен тежко е за бебоците макар и да е четвъртинка и да се смесва в 190 гр. пюре, аз лично го дадох преди седмица, а сме на 8 месеца и половина
на 3-ти въпрос- овесени ядки аз не съм давала още, но ако държиш да даваш изчакай да станете поне на 6 месеца, съдържат гултен
на 4-ти въпрос- с гултена изчакай до 6-ти месец, аз дадох каша на ганчев с бисквити съдържаща гултен, така се въвежда гултена като дадеш ядене съдържащо гултен

само да кажа , че съм захранила сравнително рано на 4 навършени месеца с плодово пюре
успех в захранването  Peace
Виж целия пост
# 10
ами Дея преди два дни гледах едно предаване случайно по Мсат,май биберон се казва,за първи път го засичам,но там беше поканен един от най-добреите софийски неонатолози и педиатри, та той сподели, че според последни изследвания овесените ядки не съдържали глутен,ами "глутенид",може и да се бъркам с термина, но не било чак толкова опасно да се дава примерно овесена вода,поне така той каза...........но самият този лекар е з апо-късно захранване и въвеждане примерно на жълтък в по-късен период
Виж целия пост
# 11
Всичко може, но няма причина, която да си заслужава този риск, детето ти е малко е, не бързай, ще порасне  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Не мога да ти отговоря на другите въпроси, но аз давам от 1 седмица овесени ядки заради запека - влияят ни много добре    bouquet

Извинявам се, че ще оспамя темата на авторката, но не мога да се въздържа.
Буболина, до 6-тия месец бебетата нямат ензима, който разгражда глутена и е изключително опасно да се дава, защото може да доведе до тежки стомашни проблеми.
Прочети тази статия за глутена
Виж целия пост
# 13
-Възможно ли е на нашата възраст да премине на 4-ри хранения? /тя от два дни мина на този режим/
-Мога ли след седмица две да давам 1/4 жълтък?
-Мога ли да давам овесени ядки и ако да как и по колко и колко пъти в седмицата?
-Мога ли да въведа след седмица глутена и как става?

Да
Не
Не
Не
Виж целия пост
# 14
-Възможно ли е на нашата възраст да премине на 4-ри хранения? /тя от два дни мина на този режим/
-Мога ли след седмица две да давам 1/4 жълтък?
-Мога ли да давам овесени ядки и ако да как и по колко и колко пъти в седмицата?
-Мога ли да въведа след седмица глутена и как става?

Да
Не
Не
Не

И аз мисля така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия