Алергия към белтък на кравето мляко и детските градини

  • 2 781
  • 20
Здравейте, мили майчета! Знам, че на фона на вашите проблеми, алергията на сина ми е миниатюрен проблем, бих искала да потърся съвет от вас. Сашко е на 1 г. и 10 м. и вече ще започне да ходи на ясла. С голямо усърдие спазвахме лечебната диета, назначена ни от доц. Маринова и ни останаха много малко неща за захранване - риба, цитруси и ягоди и малини. Проблемът ми е, че изоставаме с захранването и с кашкавал, защото още не са изтекли 6-те месеца от алергичната му реакция към него. Мислите ли, че ще имам проблем с възпитателките и сестрата в яслата, когат ги помоля да не му го дават, докато не го захраня в началото на октомври?

п.п. Има ли някаква ясла или детска градина, която се съобразява с диетата на подобни деца и не е безумно скъпа частна?

Предварително ви благодаря!
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей jj okocha ,
по думите на братовчедка ми, която има момченце с такава алергия в детските градини и ясли в Люлин са отказали да го приемат заради това. Моя приятелка навремето, преди около 7-8 години готвеше специално на дъщеря си и й носеше в градината. Тогава обаче е нямало проблем, а сега не разрешават да се внася храна отвън. Можеш да попиташ в яслата, но при огромния наплив от деца има вероятност да ти откажат. Ти не се отчайвай обаче, попитай и настоявай. Някъде в София има специализирана ДГ за деца с алергии, частна е, и поради това таксата е висока (братовчедка ми говореше от порядъка на 200лв). Но пък готвят каквото поръчаш ти. Ако се интересуваш ще потърся къде се намира и дали има ясла. Можеш да питаш и във форум Нашите Деца.
Успех и дано бързо израсте алергията момченцето ти.   bouquet
Виж целия пост
# 2
Нецо ми е в главата, че за детска градина с такива проблеми приемат деца в детската градина на ул Захари Круша срещу Педриатрията на Мед Академия. Имат група за такива деца и за диабетно болни. Но за ясла нищо не мога да ви кажа.
Виж целия пост
# 3
Поговори с лелките.Моята дъщеря е доста алергична, и госпожите просто имат списък с храните които не трябва да яде, и лекарствата които не бива да пие, ако случайно се наложи.Нашите госпожи са много разбрани и досега не сме имали проблеми.
Виж целия пост
# 4
Здравейте, мили майчета! Знам, че на фона на вашите проблеми, алергията на сина ми е миниатюрен проблем, бих искала да потърся съвет от вас. Сашко е на 1 г. и 10 м. и вече ще започне да ходи на ясла. С голямо усърдие спазвахме лечебната диета, назначена ни от доц. Маринова и ни останаха много малко неща за захранване - риба, цитруси и ягоди и малини. Проблемът ми е, че изоставаме с захранването и с кашкавал, защото още не са изтекли 6-те месеца от алергичната му реакция към него. Мислите ли, че ще имам проблем с възпитателките и сестрата в яслата, когат ги помоля да не му го дават, докато не го захраня в началото на октомври?

п.п. Има ли някаква ясла или детска градина, която се съобразява с диетата на подобни деца и не е безумно скъпа частна?

Предварително ви благодаря!
  bouquet



jj okocha, аз съм питала в една детска градина в Люлин дали приемат алергични деца и ми отговориха отрицателно. Не разрешават и да се носи храна от вкъщи. Аз съм записала моя Любчо за детска след 3 години.
 Извинявам се , че ще се отклоня от темата, Embarassed но искам да те попитам каква е системата за захранване на доц. Маринова? В каква последователност въвеждаш новите храни и с какво количество започваш? А белтък ядете ли? Много ми е важно, защото ние сега се захранваме с млечни храни и не съм много сигурна дали го правя правилно.  Thinking
Виж целия пост
# 5
Да ти кажа, започнахме от 2 трохи сирене и така малко по малко, докато стигнахме до 2/3 от кибритена кутийка. по подобен начин и с киселото и прясното мляко. С 300 зора се справихме със жълтъка. Искам да ти кажа, че опитвах 3 пъти, докато стане. Сега обаче, откакто тръгна на ясла (слава Богу без проблем) пак му излязоха 2 червени пъпки на лицето и полудявам от страх, да не е от яйчния прах, който ползват в яслата, защото иначе ще трябва да го спирам. Стискам палци да се справи, че вече съм на работа и нямам варианти Sad Що се отнася до доцент Маринова, отиваш при педиатърката и та ти пише направление за преглед от специалист. Независимо от кой град си можеш да заведеш при нея и да получиш точни инструкции Peace
Ако мога да помага още, кажи
Виж целия пост
# 6
А през колко време му даваш различните нови продукти? На мен ми казаха всеки месец по нещо ново- например този месец сирене, другия к. мляко и т.н. И още един въпрос- Какво прясно мляко му даваш? Притесняват ме консервантите в тях. Ние го водихме при д-р Пешева. Тя не е алерголог, кожен лекар е, но е с голям опит, включително и с такива като нашите случаи. Тя го прегледа и установи , че в момента е здрав и каза да започнем да го захранваме, но как и с какво не се нае да ни каже. Друга лекарка, педиатърка, ни каза за тази схема с единия месец.
 Не ми се иска пак да го водим по лекари , затова те разпитвам така. Надявам се, че не съм досадна Blush
Виж целия пост
# 7
Надка ние ходим при доц. Маринова. Тя каза всяка седмица да включваме нова храна, но при алергия от нещо тази храна да не се дава 6 месеца. Аз прясно и кисело мляко не смея да му дам още.
Виж целия пост
# 8
Ради, благодаря ти. Мисля да съкратя този така дълъг месец. Относно киселото мляко- нашата педиатърка ни препоръча Родопея, Верея и още едно- май беше Елена. Само те се правели с жива закваска. Ние използваме Родопея и слава Богу вече почти месец нямаме проблеми. Peace
Виж целия пост
# 9
http://bgkulinar.net/news.php?newsid=2114
тук има интересен сравнителен тест между киселите млека, също и за живата закваска  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Хм, значи информацията ми е доста грешна.  newsm12
Виж целия пост
# 11
Цитат
...Проблемът ми е, че изоставаме с захранването и с кашкавал, защото още не са изтекли 6-те месеца от алергичната му реакция към него...

 - Изход има! - Вече месеци се продава Кашкавал от растителен произход 5.50лв за кг без капка лактоза !
 -  Има го в Била, а сигурно и в други големи магазини за ХС Peace
Виж целия пост
# 12
И тук го има, много е вкусен соевия кашкавал, но как да се убедят детските градини да дават от него  Thinking newsm78, не вярвам да стане ...
Виж целия пост
# 13
 - Изход има! - Вече месеци се продава Кашкавал от растителен произход 5.50лв за кг без капка лактоза !
 -  Има го в Била, а сигурно и в други големи магазини за ХС Peace
[/quote]

Работата е там, че соята спада към бобовите растения, които също са проблемни при захранване на алергични деца. Ето защо, когато се борим с алергията не даваме соево мляко, а онова лечебното. За това, не е решение. Но при всички положения е добре да се ползва от време на време, но след като захраниш с бобови Simple Smile

Що се отнася до схемата за захранване, аз изчаквах 10 дни, между различните храни, т.е. след като давам 2 седмици от избрания продукт, изчаквам 10 дни и така. Ако нещо се обърка, чакам 2 седмици, преди да пробвам с нещо друго.
Надявам се, че съм била полезна.

 Peace
Виж целия пост
# 14
Цитат
Работата е там, че соята спада към бобовите растения, които също са проблемни при захранване на алергични деца.

 - Аз също съм алергичен към бобови и към лактоза, но този кашкавал го ям непрекъснати и ... нищо ми няма, така че Опита ще покаже най-добре. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия