Децата ви разказват ли си как им е минал денят?

  • 1 186
  • 21
Въпросът ми е предимно към майки с по-големи деца.

И по-точно имам следната дилема. Всяка вечер, като се видим с мъжа ми, разказвам какво сме правили с Кирчо. И това пред самия Кирчо. Виждам, че детето почти винаги реагира на думите ми и явно разбира какво разказвам. Замислих се дали това се харесва на детето.

Едното (лошото) предположение е, че може да му е неприятно как разказвам денят му и издавам нашите си игри и занимания. Другото (хубавото) предположение е, че може да му е приятно и той един ден да стане такъв, като тайно се надявам да няма скрити-покрити проблеми от детската градина или училище.

Децата ви разказват ли си? А вие разказвате ли им как ви е минал денят?
Виж целия пост
# 1
Да!Винаги го питам как е минал денят му,какво са правили на детската градина.Забелязвам че е най разговорлив вечер докато се гушка при мен,преди да си легне в неговото легло!А като му кажа хайде лягай си вече той ми казва "Чакай да ти кажа още нещо...,а Александрина тя знаеш ли какво направи..." Simple SmileИ така може и до сутринта да ми бърбори.Ама той си ми е и бърборко по принцип де!
Виж целия пост
# 2
Да баткото разказва ли разказва, лошото е че аз не винаги го изслушвам забързана в ежедневните грижи.
А също така много обича да слуша ние какво говорим с баща му и винаги се намесва с някакво предложение.добре че малката е още мъничка , че иначе неможем се изслуша, каквито сме бърборковци със сина.Само татито ни слуша май в къщи Joy
Виж целия пост
# 3
Горе-долу с много въпроси от моя страна........
Виж целия пост
# 4
Каката  е доста изчерпателна. Преди не говорише, но аз започнах да й разказвам как аз съм прекарала в работата и сега и тя има потребност да разкаже веднага щом се видим. Но Вик не е така. Много рядко споделя, само когато го подпитам. Но се надявам с времето да започне да разказва и той.
Виж целия пост
# 5
Винаги си разказваме в къщи на кой как му е минал денят. Очевидно не сме сбъркали защото големия ми син се включва и в обсъждането на нашите проблеми и в разказването на своите. Доволна съм защото знам какво се случва с него.
Виж целия пост
# 6
В подкрепа на казаното от  martisun - нашият син също много споделя и винаги съм добре информирана за всички преживелици - и добри и лоши, особено в училище.
Виж целия пост
# 7
Да, Марти разказва как е минал денят му в училище, проблема е в мен, че не винаги имам времето да го изслушам а трябва.
Виж целия пост
# 8
С триста зора разказва. Ако е в настроение за разказване (рядко, но се случва) сам започва. Ние с баща му също подробно си разказваме за случките през изминалия ден. Явно си е до човек. И аз принципно не съм от най-споделящите.
Виж целия пост
# 9
Аз я разпитвам и разпитвам как е минал денят в градината, какво са яли, какво са правили, но тя не винаги разказва - един път разказва на дълго и на широко, но друг път казва добре беше, хубаво беше, мамо и с това се приключва. На мен ми се иска да ми разказва без аз много да разпитвам, но не винаги се получава.
Виж целия пост
# 10
Само когато много я разпитвам и настоявам да ми разкаже - тогава разказва ! Иначе  smile3505
Виж целия пост
# 11
още от малък е свикнал да ми казва всичко, и беля да е направил идва и ми казва, сега вече е голям 14г. но доверието си го има, разказва ми кое момиче си е харесал как се развиват нещата, пита ме каквото го интересува, но и аз винаги му обеснявам никога не съм му казвала че е малък и като парасне ще му обесня, надявам се и занапред да продължи това доверие, защото тук просто няма как да разбереш къде ходи, с какви приятели се събира
Виж целия пост
# 12
   Мълчи и колкото и да го питам пуска само по някоя дума  ooooh!! На няколко пъти дори ме е питал, защо го разпитвам толкова  #Crazy! Обяснявала съм не веднъж защо, но той пак не проявява особено желание да говори  Tired!
Виж целия пост
# 13
Да, големият ми разказва всичко. От малък го научих, че трябва да ми казва какво му се случва, и сега вече всичко е с такива подробности, че понякога ми писва. Знам, че не съм права, но пустото ежедневие и всички ангажименти си казват думата.
Виж целия пост
# 14
Сам не проявява инициатива, но като му задавам въпроси - получавам отговор. Надявам се като натрупа повече думички в речника - да започне сам да ми разказва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия