Относно помпите, силиконовите зърна ....

  • 2 107
  • 16
С първата бременност имах кърма и то много, но бебчо отказваше да суче и се налагаше да ползвам помпа, но ми беше много неприятно и болезнено. Скоро след като родих (2 седмици) кърмата си започна да намалява и накрая съвсем спря (дали защото дядо ми почина на 9 ден от раждането на бебо или поради друга причина - не знам)!!!
Сега държа да направя всичко възможно да кърмя второто ни бебче. Та искам да разбера какви помпи за изцеждане може да ми препоръчате и изобщо необходимо ли е да си купувам предварително такава чудо Confused
В Данет гледам се продават силиконови зърна за кърмене. При нас в дълбоката провинция такива неща липсват, но ако ще са ми от полза бих си поръчала по нета.
Моля Ви дайте ми съвет, какво да си купя, каква марка и изобщо да си купувам ли!? Благодаря Ви!!!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Препоръчвам ти горещо помпа на Avent. На мен ми се налага да цедя кърма и да давам на бебка с шише, тъй като се роди в седмия месец и беше в кувьоз. Там им даваха с АМ с шише и сега на гърдата ми дръпва два пъти и заспива. Добре, че мъжът ми ми купи тази помпа още докато бях в болницата иначе сигурно щях да се откажа (пробвах с помпа "спринцовка" на една приятелка в началото). Сега вече втори месец действам така. Разбира се най-добре си е да суче от гърда, но ако нямаш друг избор, препоръчвам ти тази помпа. Желая ти успех!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Недей от сега да се настройваш, че няма да можеш да кърмиш. Може пък второто бебче да си засуче нормално и всичко да е ок. Зареди се с положителни мисли!   bouquet

Силиконовите зърна се ползват при плоски или вдлъбнати зърна. Пробвай да кърмиш бебето без тях, защото ако веднъж свикне със силиконовите, после много трудно ще го отвикнеш (както е при мен).
За помпите - аз не можах да свикна с тях, болеше ме ужасно и се отказах да се цедя. Иначе имам и на Бертони, и на Авент - според мен разликата е само в цената, иначе засмукват еднакво и вършат еднаква работа.
Виж целия пост
# 3
Аз лично ползвам на Авент и ако не беше тази помпа със сигурност щях да се откажа от кърменето в началото, тъй като компетентни акушери ми казаха кърмиш и цедиш до капка и то като се почна едно цедене и се завърташ в омагьосан кръг та не ти остава време да спиш дори.  #Crazy Та с помпата на Авен и цеденето се оказа удоволствие - страхотна работа върши Peace. Добре че навреме се усетих да спра да цедя.
Препоръчвам ти Авент, но не смятам че е нужно да купуваш предварително. Може да имаш количество кърма което да е тъкмо  и да не се нуждае от допълнително цедене.
Виж целия пост
# 4
Силиконови зърна е задълже да си купиш ако ще пробвате с кърменето!
Толкова много помагат, особено когато боли! Раните ги мажеш с Гермастан, но зърната намаляват много болката за теб, а бебето го улесняват. А ако то си е цокливо само ще си хареса цица, а не силиконки! Joy
Имам едни, да си ги измиеш и стерилизираш, подарявам ти ги!

Помпа за кърма е добре да имаш в случай, че дойде кърма и  искаш да кърмиш. Аз мисля, че е най-вероятно да ти дойде кърмата, затова по-добре вземи назаем или си купи. Или вземи назаем за в началото, пък като видиш как е, тогава купувай. Авент е ненадмината! Peace Но пък скъпа... #Crazy затова пък ще си потърсиш 2 ръка, на половин цена излиза добре!

В началото е много вероятно да се налага да цедиш и без помпа си за никъде... Wink
Виж целия пост
# 5
Аз съм много доволна от помпата на Авент( ръчната)!  Да ти кажа честно около мен, жените без помпа не са минали ! Моя приятелка с доста по - дълъг стаж в кърменето беше много по - доволна  от една помпа на Chicco 25 лева струваше...

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=91_101&products_id=747

Удобство е да имаш помпа , а за модела - разнообразие колкото щеш! Grinning
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви много! Да видим как ще се справя!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Много е вероятно да ти потрябва помпа - поне в началото. Авент са много добри, но и цената е сериозна. Много майки са доволни и от по-евтината им имитация на Бертони или Дисни. Има възможност да си купиш и помпа Авент втора употреба тук във форума.
Относно силиконовите зърна и моя принудителен опит с тях - не опитвай, ако нямаш плоски или вдлъбнати зърна (с дуги думи ако детето не може да засуче, защото не открива зърното). Болката и рагадите с тях изобщо не са по-малко. Силиконовите зърна създават нещо като вакуум при сукане и дори зраснали рани с коричка се отварят пак. Да не говорим, че детето свиква с неестествено големите зърна и после дълго време не може да се приучи да суче без тях. Цялото миене и стерилизиране на зърната е много досадно.
Дано при теб всичко бъде наред и кърменето да е успешно и приятно!
Виж целия пост
# 8
Е и аз да се включа, тука като гледам имам най-дълъг стаж с помпата. Ангел не се научи да суче от гърда, победи ме. И досега си приема кърмата в шише.

Аз имах много вдлъбнати зърна, но силиконите не помагат. В моя случай всички силиконки стояха много неестествено и честно казано, твърде много имитират биберона, така че едва ли помагат на бебето да се научи да суче от гърдата. Ако и при теб такъв е бил пролемът, по-добре още отсега си слагай едни оформители на зърна, за да си оформиш собствените...

За помпата  - първо ползвах от спринцовки, после едни с гумени на крайници за помпане, родих се с Авент ИСИС, защото е най-безболезнено с нея и въобще с помпите от този тип - физиологични май се наричаха.

Тъй като обаче са по-скъпи, съветвам те да не си купуваш такава още в началото. Вземи си някаква от 4-5 лв. за първите дни в болницата, докато ти слезе млякото. Междувременно не давай да дават на бебчето никакви адаптета, води и разни други течности от биберон, помоли да ти го дадат да засуче веднага след раждането - нищо, че още няма какво, гушкай го до себе си и вероятно въобще няма да ти се наложи да позлваш нито помпи, нито силиконки.

Във форума има много статии и споделени лични мнения как взаимно с бебето да се научите да се кърмите, и те наистина помагат.

Аз се предадох от мързел навремето и Ангел ме надви, та сега още си тренирам ръчните мускули с помпата, но не е най-приятното занимание за свободното време, откъдето и да го погледнеш.

Успех, леко раждане и здраво и щастливо бебче!  bouquet
 
Виж целия пост
# 9
... Ако и при теб такъв е бил пролемът, по-добре още отсега си слагай едни оформители на зърна, за да си оформиш собствените...
 

Какво представляват тези оформители? За пръв път чувам за тях. И колко време преди раждането трябва да се ползват, за да се оформят добре зърната?
Виж целия пост
# 10
Какво представляват тези оформители? За пръв път чувам за тях. И колко време преди раждането трябва да се ползват, за да се оформят добре зърната?

със сигурност се продават такива на Авент - "Ниплет". Трябва да се започне с тях май поне около месец-два преди раждането. Май може и по-рано.
Виж целия пост
# 11
Аз лично ползвам на Авент и ако не беше тази помпа със сигурност щях да се откажа от кърменето в началото, тъй като компетентни акушери ми казаха кърмиш и цедиш до капка и то като се почна едно цедене и се завърташ в омагьосан кръг та не ти остава време да спиш дори.  #Crazy Та с помпата на Авен и цеденето се оказа удоволствие - страхотна работа върши Peace. Добре че навреме се усетих да спра да цедя.
Препоръчвам ти Авент, но не смятам че е нужно да купуваш предварително. Може да имаш количество кърма което да е тъкмо  и да не се нуждае от допълнително цедене.
Peace
Виж целия пост
# 12
Силиконови зърна е задълже да си купиш ако ще пробвате с кърменето!
Толкова много помагат, особено когато боли! Раните ги мажеш с Гермастан, но зърната намаляват много болката за теб, а бебето го улесняват.

Рагадите се появяват заради неправилното поставяне на бебето на гърдата и неправилното засукване. Няма нужда от силиконови зърна за борбата с тях, те са нож с две остриета, както са писали и нагоре. Най-сигурния вариант да избегнеш разранените зърна е да се подготвиш с информация за правилното поставяне на бебето. Разгледай Библиотеката за повече информация.

Аз мисля, че е най-вероятно да ти дойде кърмата...

Мдааа... най-вероятно ще дойде, особено ако бебето суче Wink
Чаено момиче, извинявай, че те цитирам, но ми стана смешно  Mr. Green
Разбира се, че ще и дойде кърмата с или без помпене, поставянето на бебето на гърдата възможно най-рано е най-сигурния начин да тръгне кърмата.

За помпата какво да кажа, не съм ползвала Авент, но честно казано не ми се е налагало толкова често цедене, че да дам 60-70 лв. за помпа. Една проста спринцовка или по-евтиния варинат на Авент (Дисни, Бертони) би свършил чудесна работа, имайки предвди, че в повечето случаи количестовото на кърмата се регулира около 3-4 седмици след раждането и цеденето след това се налага много по-рядко. Ако пък ти се налага често да отсъстваш и трябва да цедиш кърма или се връщаш скоро на работа Авент ще ти е много полезна.
Виж целия пост
# 13
Недей от сега да се настройваш, че няма да можеш да кърмиш. Може пък второто бебче да си засуче нормално и всичко да е ок. Зареди се с положителни мисли!   bouquet

Силиконовите зърна се ползват при плоски или вдлъбнати зърна. Пробвай да кърмиш бебето без тях, защото ако веднъж свикне със силиконовите, после много трудно ще го отвикнеш (както е при мен).
За помпите - аз не можах да свикна с тях, болеше ме ужасно и се отказах да се цедя. Иначе имам и на Бертони, и на Авент - според мен разликата е само в цената, иначе засмукват еднакво и вършат еднаква работа.

Категорично не съм съгласна!!! Аз също използвах на Бертони - вярно, че прави добър вакуум, но получих постоянни болки в ръцете, защото се изисква голямо усилие. Освен това не е направена да се разглобява така, че да може да се мие добре. При често разлобяване се счупи.
След което си купих на Авент - разликата е огромна. Ръцете спряха да ме болят и с леко се изцеждам. Лесно се разглобява , мие и стерилизира. Използвах 3 помпи, тази е най-добрата.
Е, разбира се, най-добре бебо да си пие от теб...
Виж целия пост
# 14
Помапа Авент,смених 2,зашото имах  стар модел и се счупи.Доволна съм много.Пробвах със силиконови зърна,защото имам плоски такива-нищо не се получи,все едно съм си сложила биба на зърното,толкова е голямо.Но с воля,упоритост,желание и информация,кърмих 12 месеца,въпреки,че в началото нямах много кърма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия