не знам какво да правя, моля дайте съвет!!!

  • 490
  • 7
Здравейте майчета! Много Ви моля помогнете със  съвет. Най-после си прибрахме бебка от болницата (роди се в 30 г.с. и прекара там 50 дни). Искам разбира се да й дам най-доброто на което съм способна. Цедих се през цялото време, за да си запазя кърмата. Опитах да я кърмя от гърда, но тя се уморява мого бързо (слабичка е още милата) и на второто дръпване заспива. Реших-докато не закрепне ще давам с шишие (както е свикнала). В болницата са й създали режим- на три часа, без нощното хранене. Педиатърката казва да не й развалям режима, майка настоява да я храня на повикване или поне да вклччим и нощното. Детето е наддало 50 г. за една седмица-дали е от смяна на обстановка или от АМ на кърма не знам, има и запек.   
Да я мъча ли на гърда, да включа ли нощно хранене, да давам ли вода-не знам какво да правя, а като видя кантара, че не е мръднал и че памперса не е наакан-плаче ми се. Иначе пък памперсите са мокри и детето спинка спокойно
Извинявайте, че съм така подробна, но се отчайвам вече  Cry
P.S. Дано не е в разрез с правилата, че написах и във подфорума за кърмене  Thinking
 
Виж целия пост
# 1
Най-добре задай въпроса си в Кърмаческия форум, там ще получиш адекватни съвети от майки, които разбират най-добре от кърмене. Аз ти пожелавам бързо да започне да наддава бебчето и ти да се успокоиш, което е много важно в момента.
Виж целия пост
# 2
Ох, аз сега виждам, че си писала и там Embarassed, мисля че ще получиш нужната подкрепа и адекватни съвети Peace.
Виж целия пост
# 3
Ръководи се по детенцето - както казваш, тя е мъничка още, нормално е да се уморява. Затова когато и колкото поиска Peace Имай повече вяра на детенцето си и поздравления за майка ти Hug
Виж целия пост
# 4
Ръководи се по детенцето - както казваш, тя е мъничка още, нормално е да се уморява. Затова когато и колкото поиска Peace Имай повече вяра на детенцето си и поздравления за майка ти Hug
Всичко ще се нареди постепенно. Имай вяра.
Виж целия пост
# 5
искам да ти кажа как беше при нас: макар сина ми да се роди "доносен" и още от началото да бяхме на поискване, в началалото той беше доста сънлив и не сучеше активно (което аз в тогава не съзнавах!).  резултатът беше, че за първите 2 седмици беше отслабнал с 50 г в сравнение с изписването. бях в паника. докторката ни каза да му давам да суче от гърдата първо, докато е най-гладен и силен, а после да му додавам изцедена кърма от шише (за по-лесно) и така я карахме 1 седмица и нещо, почти 2, докато се види, че наддава стабилно. хранехме го на 2 часа и половина, вкл. и нощем. будех го, за да го храня (въпреки че много майчета тук са против това) и изобщо не беше лесно да го разбудя и да яде.

след като започна да наддава и така да се каже, заякна, педкта каза да спра да давам от шише, за да има стимул да суче по-яко. първите 2 дена бяха ад: детето ми реве гладно, суче, но явно не умееше да го направи както трябва, но се научи и след това не сме имали проблеми. оттам нататък минахме изцяло на кърмене на поискване (дори на моменти си беше кърмене на подаване  Wink) и всичко си е супер. още е сукалче.

надявам се да намериш верния път и съвсем скоро да се похвалиш, че наддавате с бесни темпове!  Grinning
Виж целия пост
# 6
Blagodaria ti malejna, mnogo me uspokoi, zashtoto strashno protestira miloto, deto vikash napravo-ad. Pritesniavam se ako mu sprashisheto da ne otslabne suvsem  newsm78
Виж целия пост
# 7
Кърми я на поискване , така ще получава по-често и няма да се уморява,а и ще свикне да я кърмиш.Слушай майка си много добър съвет ти е дала!Според мен кърми и нощем,ако бебка се буди.
Кърмене на недоносено бебе - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/853/ - това е статия от библиотеката на форума , има и други много полезни неща! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия