Хламидии - вик за помощ!

  • 978
  • 2
Привет на всички форумци и четящи!
Искам да споделя моя опит с тези гадини, и да потърся мнение!
Надявам се с написаното от мен да помогна и на други хора сблъскали се или сблъскващи се с проблема.
Началото: Преди около три месеца установих за съществуването на хламидии в организма ми. Симптомите ми бяха течение с кафеникъв цвят, силна и неприятна миризма, дори и 1 час след измиване, леко възпаление на очите, което впоследствие се превърна в конюктивит. След моите подозрения започнах да чета всичко по въпроса, но така и не си направих изследване, а направо преминах към действие.
Лечението: Допитах се до моя приятелка, минала вече по този път. След много кратни курсове на лечение, с доксициклин и азатрил без резултат, лекаря и изписал като най надежно и сигурно сумамед, 6 дена по една таблетка от 500 мг, вагинални таблетки макс мирор, и за промивки тантум роза.  При нея разбира се  е дало резултат, но не мога да кажа дали поради дългия курс на лечение или поради по силния организъм.
На свой ред изпълнявайки точно и стриктно предписанията и аз приложих същото лечение, като след приема на сусамед, пих и доксациклин една седмица, заедно с партньора ми. След лечението се чувствах много свежа и много добре.
Но преди около месец началото на август, започнах да се събуждам със силно зачервени очи, едното беше по силно възпалено, появи ми се леко уплътнение от вътрешната страна, чувството беше сякаш, че имам чуждо тяло в окото. Преди около 10 дена отидох на очен, обясни ми че е нормално, сезон на алергии било и ми изписа капки и мехлем за 15 лв. Съвестно и отговорно отидох, купих и почнах мазане, капане ...., но без резултат
Преди седмица ходих на гиниколог, прегледа ме, каза че всичко ми е наред, чиста съм и т. н., но ми препоръча за по сигурно да си пусна кръвни изследвания, за хламидия. Резултата титър 1 и 8, говорейки за наличие на инфекция в организма ми.
 Сега, от четвъртък почвам лечение с преливане на 5 банки сумамед /по една на ден/, като лекаря ми обясни, че това било най - надежния начин за излекуването ми. Едната банка тече 4 часа. Надявам се даде резултат и да се отърва един път, за винаги!
Въпроса ми е, моля ви ако някой е минал през това да сподели своя опит. Ако може да се изкаже и някой лекар. Как да излекувам това възпаление на очите ми /лекаря ми е казал, че при преливането на банките ще отшуми, но аз съм силно притеснена/, чувствам се много неприятно, с парене сутрин, зачервени очи  и дразнене, забравих да спомена, че като си пипна окото по пръстите ми остава много неприятна и силна миризма, която дори и при миене със сапун, не се отстранява. Може би инфекцията ми е била доста стара .... Това, което четох за тези очни възпаления, е че се лекуват с тетрациклин, но той от една година е спрян от производство, има ли негов аналог? Лекар ми обясни, че при такова очно възпаление много трудно, антибиотика навлизал през очната преграда /може и да не се изкказвам, съсвсем точно, но така аз го разбрах/ и за това отнемало повече време. Четох, че тези очни възпаления се лекуват с тетрациклин - унгвен, но за съжаление той е спрян от производство он една година, чували ли сте за съществуване на негов аналог?
МОЛЯ ВИ, ако някой се е сблъсквал с моя проблем да пише, как се е справил. Много ще се радвам, ако получа и мнение на лекар.
Желая на всички ви крепко здраве!   bouquet



Виж целия пост
# 1
Едно ме учудва: как можеш да започнеш самолечение, без дори да си се изследвала? Shocked
Освен това този титър, който си го написала... 1:8... много е относително, понякога титърът се запазва висок след излекуването; това са антитела, които не могат веднага да изчезнат от организма Rolling Eyes
Конюнктивитът ти вероятно е хламидиален, тоест предизвиква се от хламидиите, но не знам дали ще се излекува от Сумамед-а.
Навремето аз излекувах хламидиите само с Азатрил.
Недей да се тъпчеш с антибиотици по свое осмотрение, най-много да направиш гадовете резистенни.
Ако искаш пусни Гугъл, ще ти излязат много сайтове с информция за хламидиите, а също и по форумите за проблемно забременяване има много препатили хора от тях.
Не искам да те плаша, но дълго неизлекуваната инфекция може да доведе до безплодие.
Не съм специалист и не мога да ти кажа нищо за лечението, което са ти предписали. Но тук пишат и някои лекари, може би те ще се включат с компетентно мнение.
Аз лично за пръв път чувам хламидии да се лекуват чрез вливане, може би е някакво ново лечение. Обикновено изписват таблетки.
Желая ти успех и не се отчайвай! Понякога отнема месеци, за да се постигне окончателно излекуване,  но си струва
  bouquet
Виж целия пост
# 2
Недей да се самолекуваш, без да си установила причината за възпалението. Кръвните изследвания , в случая няма да са от никаква полза. Наистина титъра на антителата може да се запази висок около 2 години. Най-добре е да се вземе очен секрет, който да изследват за хламидии. Това изследване го правят в малко на брой лаборатории. Препоръчвам ти Геника. Намира се на Цар Асен 90. Телефона май-беше 973 07 15 , но не съм много сигурна.
Късмет в лечението на тези упорити гадини!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия