Президентски избори 22/10/2006

  • 638
  • 10
Момичета,
Изборите за президент на България наближават.

Ако искате да гласувате в чужбина, независимо от това дали сте гласували на предишни избори трябва да са запишете отново в изборните списъци.

За целта трябва да изпратите в посолството на държавата, в която пребивавате следната молба (преди 1 октомври).  http://www.bulgaria.be/Izbori/zayavl.izbori-president-22.10.2006.doc

Гласуването е само с валиден български паспорт.

ПС. целта на темата ми не е да предизвикам поредния спор за и против българските политици и гласуването, а да предупредя тези от вас, които смятат да гласуват за необходимостта да се запишат предварително.
Последните дни циркулират много е-маили за записването, но ако някой е пропуснал...
Виж целия пост
# 1
аз ще се запиша веднага.
а пак наивино да попитам... онлайн гласуване има ли?

благодаря ти за информацията!
Виж целия пост
# 2
Не съм и предполагала, че трябва да подам заявление.. На предишните избори просто отидох, нямаше ме в избирателните списъци, но ме вписаха без проблем.
Бяха го направили много весело, щото в единия край на залата се гласуваше, а в другия бяха опънали едни маси и се вдигаха едни безкрайни наздравици, мезета, българска стара градска музика!  Mr. Green
Ние обаче, като не знаехме що е това "избори" и как се правят в чужбина, не се бяхме подготвили подобаващо (демек бяхме отишли с празни ръце) и никой не ни покани да седнем, поне да побъбрим на български  Sad Децата потичаха, ние се поогледахме, па накрая си тръгнахме..
Виж целия пост
# 3
мили, направо цвиля от смях , като си представя избирателния ден!)))
голям купон!
на мен консулството в Милано ми е на 2 часа път.
да ви кажа, смятането , колко ще ми струва да дам гласа си е доста голяма провокация към желанието ми да пусна бюлетина.
но ако съчетая с други задачи може и да излезе рентабилно  newsm78
затова се интересувах от онлайн гласуване..
Виж целия пост
# 4
аз ли4но не мога да гласувам, много ми е дале4е и е по рамадан- в тази жега гладни жадни и с дете, не става! а и в момента сменям паспорт 4рез посолството , пак проблем!а и не знам нищо за политиците в момента!
Виж целия пост
# 5
Някой знае ли къде са избирателните секции за Англия.Ако има наблизко може и да отида иначе не
Виж целия пост
# 6
мили, направо цвиля от смях , като си представя избирателния ден!)))
голям купон!
на мен консулството в Милано ми е на 2 часа път.
да ви кажа, смятането , колко ще ми струва да дам гласа си е доста голяма провокация към желанието ми да пусна бюлетина.
но ако съчетая с други задачи може и да излезе рентабилно  newsm78
затова се интересувах от онлайн гласуване..

Тук изборите се правят в сграда съседна на българската църква. Обикновено ни уведомяват с е-мейл от посолството. Едва ли щях да се засиля ако трябваше да пътуваме толкова много. Тази година освен да вадя кошницата за пикник.. иначе освен избирателната комисия, пак никой няма да иска да социализира с нас!  Mr. Green

А някакъв официален сайт за изборите и кандидатите?
Виж целия пост
# 7
и аz миналата година просто отидох беz да се zаписвам. сложиха ми пе4ет в паспорта, 4е съм гласувала и толкова. тогава бях бременна, сега 6те се тръсна с малките  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Други години съм гласувала, без да им се моля.
Може би и сега така ще ида, спонтанно.
Само се чудя, кое ли келеме да удостоя с гласа си.
Бай ни Ганьо, какъвто ще да е, май е прав...
Виж целия пост
# 9
аз ще се запиша веднага.
а пак наивино да попитам... онлайн гласуване има ли?

благодаря ти за информацията!

 Е айде сега и онлаин гласуване...  Whistling До колкото знам в Европа само в Швейцария има такова.
Често казано не бих и искала да има за България - нещо ми е трудно да се доверя, че могат да направят достатъчно сигурна система.
Виж целия пост
# 10
Други години съм гласувала, без да им се моля.
Може би и сега така ще ида, спонтанно.


Да и аз така съм правила.
Сега обаче, са се заканили, че нямало да може. За това пуснах темата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия