бебета с рефлукс приемат ли вода

  • 3 002
  • 24
как успявате да дадете вода или чаи на бебета които повръщат. аз давам антирефлуксно мляко, то е гъсто и не го връща, но дам ли вода или чаи всичко е изплюто до последната капка. пие ги но явно не могат да се задържат в стомахчето и се връщат нагоре. вие как се справихте с това аз вече престанах да настоявам?
Виж целия пост
# 1
не виждам проблем да не пие вода. Вода пропиха след 7-8 мес. възраст.
Виж целия пост
# 2
Същото е при нас, повръща всичко, което е по - рядко Confused
Виж целия пост
# 3
и лекарката каза че няма проблем да не пие вода, но аз все пак да питам препатилите. незнам щом сега не приема вода как ще е приема по нататък към 6-7м, дали пак ще е същото?
Виж целия пост
# 4
И ние сме така ooooh!вода не пиеме защото после повръща всичко.Все някои ден ще спре. Ще и доиде реда и на водата Grinning
Виж целия пост
# 5
как успявате да дадете вода или чаи на бебета които повръщат.

В началото давах и той пиеше, но много малко количество. След което я повръщаше. Видях, че няма смисъл и не давах, защото покрай водата повръщаше и млякото. Вода пропи на 9-10м, лятото в жегите, когато вече почти не повръщаше.
Виж целия пост
# 6
Моята голяма дъщеря беше с рефлукс , но пиеше вода между храненията и не ми е повръщала, а пиеше доста вода, просто детето обича водата.
Според мен трябва да се водиш по детето , а може и да пробваш между храненията Peace
Виж целия пост
# 7
по всяко време съм пробвала но винаги е връща, интересното е че връща в повечето случаи само водата без мляко, сякаш въобще не е стигнала до стомаха. но като гледам не сме единствени така че малко се поуспокоявам.
Виж целия пост
# 8
Синът ми беше с рефлукс, давах му сгъстена антирефлуксна формула /АМ де/. Вода не искаше.
Виж целия пост
# 9
Моето момченце /4 месеца/ освен че повръща имаме и алергия към белтъка на кравето мляко и затова пием Фризопеп. Не мога да давам антирефлуксно мляко заради алергията.
Някой да знае дали има мляко което да е едновременно и за двата проблема?
Нашата лекарка каза че ще провери че имало някакво мляко на Nestle...............
Виж целия пост
# 10
не знам дали има мляко и за двата проблема но някои сгъстяват млякото с оризово брашно и вършело същата работа за повръщането, но аз не съм пробвала. има доста изписано поразровисе сигурно ще намериш нещо.( виж в темата за коликите на същата страница)
Виж целия пост
# 11
момичета а как да разбера дали имаме рефлукс или не
Извинете за тъпия въпрос,ама бебка и тя почти винаги връща храна след ядене-не е на фонтан(само 2 пъти досега е било)но връща доста,не е само да и потече по устичката
Има ли някакви признаци по които мога да се ориентирам за проблема
Виж целия пост
# 12
ако е някаква малка струика от устата няма проблем. при нас беше на фонтан по 1-2 пъти на ден и няма значение кога е яла, само да не е разклатиш молко и веднага връща, ако не на фонтан то на малка струика.
Виж целия пост
# 13
момичета а как да разбера дали имаме рефлукс или не

Сама по никакъв начин не можеш да разбереш дали има рефлукс бебето или не. Това може да го установи само гастроентеролог. Но ако бебето си наддава и не слабее няма от какво да се притесняваш.

Много бебета повръщат в първите месеци след раждането. Физиологично това повръщане отзвучава към 3м. Зависи какво количество повръща детето. Ако количеството е колкото да се събере в шепичката му е нормално, но ако повръща голямо количество мляко е добре да се консултираш с педиатъра ви.
Той ще ти каже как да го храниш за да намалее повръщането, което постепенно и ще изчезне.
Някой деца повръщат до към 3м, други до 6, 8 рядко след годинката.

Моят син спря да повръща чак към годинката, преди това пиеше антирефлуксно мляко. Не е имал доказан рефлукс обаче.

Виж целия пост
# 14
Моят син има рефлукс и затова се храним с Фризовом. От него спря да повръща, но когато му давам вода винаги връща, а той пие много вода. Затова сега му давам по малко, но начесто водичка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия