Четете ли книжки?

  • 600
  • 9
 Здравейте,мами HugЧетете ли книжки с приказки или стихчета на вашите бебета,и ако-да-откога започнахте ThinkingИма ли зависимост между това,кога започвате с тези занимания и интересът на детето към книгите в по-късна възраст newsm78
Виж целия пост
# 1
 Аз още не съм започнала,но смятам, че има значение за по-нататъшния интерес на детето към приказките.Както го свикнеш.Пример: Докато бях бременна слушах доста музика.Откато се роди Бужи му пея непрекъснато и му пускаме музика. Заслушва се и се успокоява, ако реве. Пробвай!
Виж целия пост
# 2
Четях му приказки още докато бях бременна.Четох статия в която се описваше ползата от това.
Виж целия пост
# 3
Опитвам се да чета, но тя не се свърта на едно място и сме минали на вариант разглеждане на книжката и разказване по картинките, а тя сочи животните, фигурите и т.н. Но ужасно ги бъркаааааа  smile3511 На мечката казва ау-ау, сочи ми пеперудата като цвете, ...
Виж целия пост
# 4
Ами ние сме още малки - мисля да започна към 6-тия мецес когато започне да стои седнала и по дълго будува...сега все още сме на вълна песнички и гимнастика и най вече игра с ръцете Hug
Виж целия пост
# 5
Чета и, но не и представляват особен интерес. Харесва и да си вземе сама книжката и да разглежда картинките Hug
Виж целия пост
# 6
Пробвала съм да и чета,но до този момент не проявява интерес.Предпочита да разглежда книжка или аз да разказвам нещо,но четене-не-почти веднага ми дърпа книжката от ръцете.
Виж целия пост
# 7
Не му чета книжки все още, пък и смятам като се роди първо да му пея
песнички, а кога ще почна да чета не знам - сигурно като почне да познава някоя и друга думичка  Hug
Виж целия пост
# 8
Чета и приказки от около месец, някой път се заслушва, но невинаги.Иначе песнички пеем още от както се е родила
Виж целия пост
# 9
Четях от рано...8-9 месеца.
Тя по-скоро гледаше картинки.
Мисля, че има връзка по-скоро с по-правилното проговаряне и по-богатия речник на детето.

(местя темата, защото мамите с пораснали деца могат да са ти по-полезни за този въпрос)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия