за хълцането....

  • 587
  • 14
здравейте:) нашата Далия редовно хълца след ядене, понякога доста продължително...на какво се дължи това? от друга страна рядко се уригва след хранене, въпреки подканите. може би двете неща са свързани?
Виж целия пост
# 1
  Мисля че са свързани, защото и при двете има промяна в дишането.
  Може би по-упорито трябва да изчаквате да оригва, леко да я накланяте напред и т.н.
  А при хълцане - или малко мляко или малко вода. Но като цяло е често срещано за тази възраст.
Виж целия пост
# 2
аз знам, че е свиване на диафрагмата самото хълцане, а при бебетата не се повлиява от вода, както при възрастните, само отшумява.
Виж целия пост
# 3
Ще отшуми!Мен на тази възраст ме беше страх да давам вода или биберон и понякога хълцаше повече от 20 минути. Сега вече не хълца почти.
Виж целия пост
# 4
не е задължително да се оригва всеки път след хранене. а хълцането май наистина трябва само да спре, не се повлиява от вода. незнам какво го причиняма, но бебчетат и в коремите хълцат доста.
Виж целия пост
# 5
Хълцането е доста често срещано нещо. Някъде четох, че се дължи на несъвършенството на диафрагмата в тази възраст и постепенно отшумява.
Виж целия пост
# 6
И ние бяхме така, вода наистина не помага. Бях чула или чела някъде, че е от повечко хапване. Може и да има логика в това, защото при нас все ставаше след ядене.
Виж целия пост
# 7
При наш нероден бебчо хулцането трае между 5 и 20 минути, питах докито каза, че е нормално.. предполагам, че този навик при нас няма да изчезне и след това
Виж целия пост
# 8
Мисля,че хълцането е точно заради това,че не се уригва.В болницата ми казаха,че хълцат от задържане на въздух. А и аз забелязвам,че хълца дълго,ако не се е уригнала. Давам вода,ама колко помага newsm78
Виж целия пост
# 9
   Сега се сетих, че на дъщеря ми много й помагаше да спре да хълца смяната на положението - ако е легнала я обръщах на друга страна или разходка и из апартамента. Laughing
Виж целия пост
# 10
И при нас хълцукането е винаги след ядене,а оригването ни е жива мъка   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
 Аз да попитам бременните Wink-как познавате,че бебо хълца newsm78-аз си усещам постоянно ритничетата,движенията вътре в мен,но не мога да различа дали хълца или не Thinking
Виж целия пост
# 12
Аз да попитам бременните Wink-как познавате,че бебо хълца newsm78-аз си усещам постоянно ритничетата,движенията вътре в мен,но не мога да различа дали хълца или не Thinking
Sophi, бебо като се разхълца усещам едни много ритмични разтръсквания на корема .. аз дори в началото си мислех, че  може би някъде му хващам пулса, но това е доста бавано за пулс и същевременно ритмично..
Виж целия пост
# 13
Каква е причината за хълцането? - приятно четене!
Виж целия пост
# 14
Яна също хълцаше почти след всяко хранене през първите месеци. В последствие отмина Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия