Любими мисли,любими сентенции...

  • 17 696
  • 110
# 105
Мисля че беше от Пилешка супа за женската душа- Майкятя не е човек на когото да се облегнеш,а тя е тази която да направи обягането излишно!
Виж целия пост
# 106
Мисля че беше от Пилешка супа за женската душа- Майкятя не е човек на когото да се облегнеш,а тя е тази която да направи обягането излишно!

Това за майката е основния смисъл на родителството по принцип (според мен, де).
Виж целия пост
# 107
"Слушай жените непрекъснато, казал един мъдрец, някога  може и да кажат истината, но знаеш ли кога точно?"
Виж целия пост
# 108

Джордж Гарлин(когато жена му умира от рак)
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Парадоксът на нашето време е че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.
Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но незнаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща, но не и по-добри неща.
Пречистваме въздуха, но замърсяваме душата. Подчинихме атома, но не и предрасъдаците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме по-малко.
Това е време на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на големите семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни . убиват ни.Времето, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също да го споделите или просто да натиснете "изстриване
Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка. Запомнете и казвайте "обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.
Защото живота не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 109
A man is least himself when he talks in his own person.Give him a mask and he will tell you the truth.  Oscar Wilde

Love sought is good but giv'n unsought is even better William Shakespeare


The other side of the grass is always greener /Днес приятелят ми я преведе като 'Чуждата кокошка-патка'/  Joy Joy

Сещам се и за любимия ми Дамян Дамянов....
Когато си на дъното на пъкъла..
Страхотна тема.Днес цял ден мисля,рева/в темата за 17те мига/,пак мисля и пак рева.Струва си..
Виж целия пост
# 110
Прочетох прекрасни цитати.
Споделям и аз:

Капката дълбае камъка,не със сила,а с постоянство.

Мълчанието понякога е най-добрият отговор.

Научи се първо да следваш и след това да водиш.

Недей да съдиш другите,преди да се поставиш на тяхно място.

Научи се да слушаш и ще извлечеш полза дори от онзи,който не умее да говори.

Щастието трае дотогава,докато човек умее да го цени.

Хората,които виждат света от високо,окуражават,а не критикуват.

Животът дава уроци,докато не ги научиш.

Няма непревземаеми крепости,има грешни стратегии.

Няма невъзможни неща,само непостигнати.

Ако искаш нещо да научиш,престори се,че не знаеш.

Мъдър е не този,който знае много,а нужното.

Да знаеш да чакаш,е велико средство за успех.

Всяка сила е постигната с търпение и време.

Не е важно да си на върха,а да се стремиш към него.

Няма път към цел,по който да няма препядствия.

За да усети стойността на котвата,човек трябва да усети мощта на урагана.

Няма попътен вятър за корабите без посока.

"Ако не знаеш кое е твоето пристанище,за теб няма попътен вятър"  Сенека
"Учейки другите,човек учи и себе си."    Сенека




Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия