Журналисти, автори на текстове, които ни допадат.

  • 2 060
  • 41
Обръщате ли внимание на авторите на статии, есета и други форми във вестници, списания и пр.? И има ли такива, които четете с  по-различно чувство? Впечатлил ви е стил, начин на представяне на информацията, игра с езика или нещо друго?  Вчера се улових, разгръщайки приложението на в. „Капитал” - „Light”, как нямам търпение да стигна до кинокритиката на Янко Терзиев.  Другите ще допълня.
Пишете имена и медията!
Виж целия пост
# 1
аз малко се пооттеглих, не гледам авторите, а и не помня имена, но:

- всичко, което пише в Капитал е върха, естествено Капитал Лайт. Информацията ми за БГто идва все от там.
- народа, който пише в Една седмица в София  е върха.
Имам едно Една седмица в София, което сигурно го чета 100тен път вече ( ням. ат ли сайт, където мога да ги чета?). 
Също така там има един пич, който на последна страница правеше страшни материали за София * улици, сгради и тн.
- харесвах Ваня Щерева по времето, когато пишеше за Ева. ( Сега пише ли?)
Виж целия пост
# 2
Обръщате ли внимание на авторите на статии, есета и други форми във вестници, списания и пр.? И има ли такива, които четете с  по-различно чувство? Впечатлил ви е стил, начин на представяне на информацията, игра с езика или нещо друго?  Вчера се улових, разгръщайки приложението на в. „Капитал” - „Light”, как нямам търпение да стигна до кинокритиката на Янко Терзиев.  Другите ще допълня.
Пишете имена и медията!
Моите собствени творения най-много ме впечатляват Misc Ghost като се има предвид, че някои колеги дори своите шедьоври не четат или не гледат Joy
Виж целия пост
# 3
По принцип не обръщам внимание, но мога да разпозная всяка статия в Хай Клуб, написана от Мила Иванова и без да гледам името и снимката. Просто характерен стил.
Виж целия пост
# 4
Имаше едно време в "Капитал" едно момиче Ива Рудникова - не я пропусках. Мисля, че е дошла насам, но къде ли пише? Отново бих я следила с кеф.
Виж целия пост
# 5
Ива Рудникова отпраши за ЮАР, после за САЩ, сега работи в "Дневник" май.
Виж целия пост
# 6
Ива Рудникова отпраши за ЮАР, после за САЩ, сега работи в "Дневник" май.
Аз отвреме-навреме отварям електронното издание, а това лято в България купувахме почти всеки ден "Дневник", но нещо не съм я засичала. Ще се взра малко по-подробно. Иначе я пише в кореспондентския екип на местния вестник "Неделник", но толкова. Май присъства само с име.
Виж целия пост
# 7
Асен Константинов - сп. "Homo ludens", в. "Култура" и другаде.
Богдан Русев и Мартин Карбовски не, като списвачи в сп. "Егоист" (първият бивш). Карбовски го слушам/гледам, но не ми допада да го чета.
Виж целия пост
# 8
Имам двама, дето ме кефят от времето, когато работехме заедно.
Грамотни, при това. Няма да им казвам имената.
За съжаление последното десетилетие не съм на "ти" с българската
журналистика, та не смея да се изказвам с имена.
Виж целия пост
# 9
Имам двама, дето ме кефят
Казвай! Наистина ми е интересно, иначе нямаше да пусна тема! И не четат ли вече хората, само аз ли доглеждам нещата? Thinking
Виж целия пост
# 10
За съжаление, съм вътре в професията и това ми пречи да се изкажа като "почитател". Радвам се на много колеги, харесвам стила и хрумките им, но не мога да ги въприема като читател...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
За съжаление, съм вътре в професията и това ми пречи да се изкажа като "почитател". Радвам се на много колеги, харесвам стила и хрумките им, но не мога да ги въприема като читател...  Rolling Eyes


Ха-ха, имаш право, особено като ги знае човек
какви са зад кулисите, нали така. Подкрепям!!!
Виж целия пост
# 12
За съжаление, съм вътре в професията и това ми пречи да се изкажа като "почитател". Радвам се на много колеги, харесвам стила и хрумките им, но не мога да ги въприема като читател...  Rolling Eyes

Теб те разбирам и аз съм така в моята област. Все пак по темата, очаквам мнения (май ще си остана с очакванията).
А за Явор Гърдев, за малкото неща, които е понаписал тук - там?
Бре, чак пот ми потече! Не питам за бельото...
Виж целия пост
# 13
Теб те разбирам и аз съм така в моята област. Все пак по темата, очаквам мнения (май ще си остана с очакванията).
Ив, да не се окаже, че няма много любители на пресата в нашия форум... Grinning
Виж целия пост
# 14
Много зле е положението с журналистиката в БГ според мен..Рядки проблясъци тук-там..Да не ми се обидят пишещите по вестниците и списанията,които пишат тук..Ама и те си знаят..
Преди време всеки нов брой на "Егоист" беше страхотно изживяване..Ама бая време мина..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия