Лепенки за белези Cica care - отзиви !

  • 36 081
  • 35
Ако някой ги е ползвал нека да си изкаже мнението !
Виж целия пост
# 1
    Според мен са добри. Разбира се,не мога да знам как би било без лепенките,но с тях белегът на дъщеря ми значително се заличи. Знаеш,че са за пресни белези -до 3 години нали?
Виж целия пост
# 2
За пръв път чувам за такива лепенки. Как се ползват? Пуснете някоя снимка да видим как изглеждат, ако може.
Виж целия пост
# 3
Режиш и лепиш на белега или на зарастващата рана.
Бебе , казваш че не стават за стари белези ли ?! Тука пише че стават и за 20 год белези.А ето и снимка:

http://wound.smith-nephew.com/AU/Standard.asp?NodeId=3290
Виж целия пост
# 4
Хитко,
има ли такъв мехлем в БГ?

www.mederma.com

Ползвах го за белега от секциото и съм доволна.
А лепенките и тук има,но дерматоложката каза,4е не вършат същата работа като мехлема.
Виж целия пост
# 5
Гледам състава е сходен с този на Contactubex, чувал съм че са доволни и от него,ама и много хора не са (според мен заради нередовното мазане).
Виж целия пост
# 6
Режиш и лепиш на белега или на зарастващата рана.
http://wound.smith-nephew.com/AU/Standard.asp?NodeId=3290

Интересувам се от тези лепенки - дъщеря ми има белег от изгорено на едната ръчичка /около 4-5 см. в диаметър/; преди около година бавачката забравила ютията включена и детенце се залепило на нея Sad. Раната зарастна, но белег има.

Продават ли се в аптеките в момента и каква е цената?
Виж целия пост
# 7
Продават се , обаче са различен размер.В сайта който дадох пише какви размери са.Могат да се режат , затова че преценете какъв размер ви трябва за 3-4 месеца.Може би около 50-60 лева ще са достатъчни.
Виж целия пост
# 8
Режиш и лепиш на белега или на зарастващата рана.
Бебе , казваш че не стават за стари белези ли ?! Тука пише че стават и за 20 год белези.А ето и снимка:

http://wound.smith-nephew.com/AU/Standard.asp?NodeId=3290
На нашата брошура пише"Само за белези до 3 години". Размерът на плаката е 12см./6см.,струва 61лв. и я купихме от дистрибуторите по препоръка на хирурга,който оперира детето. Възможно е преводът да не е точен.
Виж целия пост
# 9
Ами аз знам че са за всякакви белези и за това разпитвам.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз съм ползвала почти всички изброени неща и засега ефекта е ... незадоволителен, но тава е заради особеността на моята кожа. Cica-care наистина действа, ако се носи редовно, а от Контратубукс не видях никакъв ефект. Най- доброто за сега е Кеналог - ампуле с много силно действие/инжектират се не повече от 3/. Съветът ми е да ходите на лекар и то не само при един - винаги е по-добре да се чуе сще едно мнение.
Виж целия пост
# 11
Темата мама много ме интересува защото точно преди месец на бузата порязахме синът с една ампула Вит С и остана белег дълъг около 3 см и широк 2 мм защото лекарят от Пирогов си остави ръцете върху бузата на детето ми. Давайте съвети с какво да започна да го мажа. Днес купих Контратубекса но съм готова да пробвам и друго. Като се има предвид,че ходи и на градина и не знам тези лепенки как ще му седят на бузата?! newsm78 еално белегът е още розов.
XuTkO давай съвет. Peace
Виж целия пост
# 12
Cica care плаките са за хипертрофични белези/цикатрикс/, демек изпъкнали. Ние ползвахме такива за притискане на хемангиомът на сина ми. Благодарение на тях подтиснахме растежа му. Цената на плаката с размери 12х6 см е около 60 лева. След операцията ползвахме Dermatix защото белегът беше вдлъбнат.
Виж целия пост
# 13
изкам да попитам ако наистина стават за до след 20 год,дали ще помогнат на племенницата ми която е оперирана от порок на сърцето като беше бебе на 1 месец,сега е на 13 год и много се срамува от белега а тои е доста дълъг около 25 см,но е тъничък.затова ако някои си даде мнението ще се радвам
Виж целия пост
# 14
А на нас ни изписаха Zeraderm - 15гр. - 50 лв., но съм много доволна - изглади белега и се надявам да не му личи много - на челото и веждата е. Ползва се 2 месеца. Ако някой има опит с това лекарство, моля да драсне 2 реда - ние го ползваме вече месец. Но белегът е голям  Sad и не знам дали ще се заличи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия