помощ - голямо бебе-е-е-е!

  • 2 735
  • 47
Искам да попитам вече миналите оттам мамчета нещо. Термина ми е на 9 ноемврил Бебето е момиченци, което е доста едричко - още от самото начало тръгна така, но сега доста ускори- вече е с около 2 седмици и половина по-едро от средните параметри за 32 седмица, в която съм. Предстои ми раждане със секцио, тъй като по прогнозата на лекаря ми детето ще стане още по-едро. Аз обаче много се притеснявам и искам да попитам вярно ли е, че всички така по-едри бебета тръгват да излизат по-рано?
Виж целия пост
# 1
Всъщност не знам отговора на въпроса ти, но моето бебче също е едричко. миналата седмица (бях в 35 г.с.) диаметърът на главичката на бебо беше 94 мм  #Crazy Какъв е диаметъра на тоето бебоче?
Малко се притесних, но докторът ми каза, че като ида при него следващия път (което ще е след 8-9 дни) пак ще измери главичката и таза ми, за да прецени дали се налага секцио. Аз се бях настроила за нормално раждане.
моят термин е 14.окт., но според изчисленията на ехографа терминът ми ще е на 4-ти окт. Всъщност на всяка следваща консултация термина става все по-рано (13-ти, 9-ти и сега 4-ти). Но това нищо не значи, щом има бебета, които се раждат по 4,5 кг.  Joy
Виж целия пост
# 2
А правиха ли ви изследвания за гестационен диабет. Обикновено се вземат мерки точно по тази причина, да не порасте повече от нормалното плода. На мен ми откриха такъв, казват, че след раждането изчезва. Сега след три дни съм на лекар и ще видим колко е голям бебо, но вече от два месеца съм на специална диета по този повод.  Hug
Виж целия пост
# 3
Да.На мен ми правиха - всичко в норма, така че вероятно просто нашата малка дама добре си похапва и ще бъде по-едричка като татко си - знам ли и аз вече! Иначе аз съм наддала 9 кг. така че не ми тежи много.
Виж целия пост
# 4
и моите бяха доста едри, но и аz бях с гестационен диабет  Crazy
Виж целия пост
# 5
А правиха ли ви изследвания за гестационен диабет. Обикновено се вземат мерки точно по тази причина, да не порасте повече от нормалното плода. На мен ми откриха такъв, казват, че след раждането изчезва. Сега след три дни съм на лекар и ще видим колко е голям бебо, но вече от два месеца съм на специална диета по този повод.  Hug


А на каква диета си?
Виж целия пост
# 6
В края на 7-ми месец ми казаха, че бебето върви с около 4 седмици напред  #Crazy. Голяма глава имало и прочие. Хвърлиха ме в туш, то грешки при ехогравите ама чак пък толкоз. Терминът ми беше за 10 юни. Родих планово секцио на 05 юни 3930 беше бебо. Та в този смисъл май не е вярно, че големите бебовци винаги бързат. Пък и колко ще е голямо бебето пак е относителен въпрос. Ето при мен не беше съвсем от най-големите въпреки прогнозите.
Виж целия пост
# 7
Относно диетата - понеже имах проблеми с бъбреците и жлъчката преди около месец сега съм главно на плодове/праскови, пъпеш, ябълки,банани по малко/, месо/главно телешко/, кисело мляко и сирене колкото пожелая. От зеленчуциге домати и краставици, но внимателно. Тестени неща както и сладки рядко ми се прияждат, така че рядко се сещам. По принцип много обичам риба ама ми се гади от нея сега.
Виж целия пост
# 8
Не бързайте и не се паникьосвайте, грешките при определяне размера на бебо с ехограф са много големи. Ехографа смята килограмите по премерена дължина на бедрената кост и диаметър на главата, но главата не е кръгла и диаметъра й е променлив. А и бебето може да е по-дългичко, но не и толкова дебеличко... Често пъти се оказва, че "огромното" бебе се ражда едва 3 кг и е още незряло,  ама някой е бързал да го вади със секцио 10-15 дни по-рано...
Природата си знае работата, а ако бебето не е седалищно, не е зор да се бърза със секциото.
Виж целия пост
# 9
Според ехографа синът ми вървеше по-напред с 3 седмици. Това от началото на 7 месец поне. Лекарите бяха на мнение че ще родя по-рано.
Преносих 10 дена, синът ми се роди нормално, 54 см, 3800 кг. Просто е бил по-висок от колкото едър.
Ехографските предвиждания не винаги са точни, така че според мен е излишно чак такива големи притеснения.
Виж целия пост
# 10
И моето бебече върви с почти три седмици напред, като развитие. Така казват на видеозона. Пък като го родя ще видя колко е едричко... Laughing
Виж целия пост
# 11
И двете ми деца се родиха едрички 4.500 и 4.000кг.-нормално раждане , и точно на термина. Така ,че не се шашкай и леко раждане.Успех!
Виж целия пост
# 12
Моето бебе беше едро и така си вървеше с 2 седмици напред, но в крайна сметка родих с индукция един ден след термин. Бебето беше 3.900 кг. На последния ехограф докторът ми каза, че е 3.900 кг, но той отчита +/- 200 гр разлика, аз се страхувах да не +, но се оказа точно измерено.
Виж целия пост
# 13
Не бързайте и не се паникьосвайте, грешките при определяне размера на бебо с ехограф са много големи. Ехографа смята килограмите по премерена дължина на бедрената кост и диаметър на главата, но главата не е кръгла и диаметъра й е променлив. А и бебето може да е по-дългичко, но не и толкова дебеличко... Често пъти се оказва, че "огромното" бебе се ражда едва 3 кг и е още незряло,  ама някой е бързал да го вади със секцио 10-15 дни по-рано...
Природата си знае работата, а ако бебето не е седалищно, не е зор да се бърза със секциото.
И на мен ми казваха едро бебе над 3,5 кг преносих я 11 дена, родих секцио заради това а накрая се оказа че 2,250кг, затова СПОКО и леко раждане. newsm10
Виж целия пост
# 14
И на мен ми казваха,че бебето ми е голямо.Вървеше с две седмици напред.Термина ми беше 22май,аз преносвах вече когато доктара премери че бебето ще е 4100гр и ме приеха в болницата за да предизвикат раждането.Родих на 30 май и бебето ми тежеше 3650гр,така че споко ехографите са за ориентир,но не винаги може да им се доверяваме на 100%.Леко раждане Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия