Какво пропуснахте да вземете за първите дни на бебето в къщи???

  • 2 516
  • 56
Има ли нещо което уж е дребно, а много е било необходимо за бебо когато се прибрахте вкъщи?
Предупредиха ме за  АМ ...
Ако се сетите пишете Simple Smile
Виж целия пост
# 1
За АМ не се бях сетила,но никога не ми потрябва.На нас ни потрябва нощна лампа,а нямахме.
Виж целия пост
# 2
За АМ не се бях сетила,но никога не ми потрябва.
Цитат
и на мен не ми е трябвало никога, но не бях взела физиологичен раствор
Виж целия пост
# 3
Аз бях забравила да си взема  бебешко олио Embarassed
Виж целия пост
# 4
Бяхме забравили да купим малко легенче- за миенето през деня
Виж целия пост
# 5
Когато се роди щерката не бях си купила предварително залъгалка  Mr. Green. Не мислех да ползав за това и бях "забравила". Пратих таткото да купи още на следващият ден след като пренущувахме една нощ в къщи. Но и да не го бях пратила, той сам щеше да отиде. Joy hahaha
С малкият тази грешка не я повторих Mr. Green, а и нищо друго не бях забравила да купя. Grinning
Виж целия пост
# 6
Крем при вече подсечено дупе - още в родилния дом ми бяха подсекли бебето:twisted:,
Виж целия пост
# 7
Ние се оказахме с малко бодита - бях купила само 3 заради глупави страхове и суеверия, а младежа реши още с влизането си у дома да опикае 2 от 3те и така татито тича по спешнотс в Щтъркел  Crazy Иначе не ес тормози за дребните неща сега вече всичко е на 1 ръка разстояние и почти веднага може да си го осигуриш, просто седни и си представи един ден с бебето и може би ще ти хрумне и още нещо което да си купиш  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Всичко бях подготвила . Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
В никакъв случай АМ, ако си решила да кърмиш. Изкушението да набуташ шишето при първия проблем е голямо.

Аз например забравих мокри кърпички NIVEA.  Бях си взела само за родилния дом, а там ги изчерпахме.
Виж целия пост
# 10
ха, много интелигентно въпросче! Simple Smile
защото списъци много, и аз се бях подготвила по списък уж, но се оказа, че таткото в първите 2-3 дни търча като изуглавен напред-назад до магазина и аптеката.

какво се сещам сега...
бях забравила съдче за преваряване на вода за бебето, също така и термос за съхранение на водата. понеже сме на АМ, наложи се спешно закупуване на кутия за съхранение на измитите шишета - тези, които не се побират в стерилизатора. също така - четка и гъбичка за миене на бебешката посуда.
нямах термометър за ваничката, защото си мислех, че на ръка ще е лесно да се прецени, но се оказа, че не е така.
търчахме до аптеката за капки за колики и чайче за колики, за физиологичен разтвор за измиване на очичките и личицето..
Виж целия пост
# 11
Нищо не бяхме забравили...просто не бяхме предвидили помпа, шишета и други свързани с тях неща, защото бях много убедена че ще кърмя. Е, да ама друго се оказа. Та купува мъжа ми АМ+споменатите неща. Виж ланолин имах, даже две тубички. Laughing
Виж целия пост
# 12
Ние си бяхме напълно подготвени за новото човече /сестра ми работи в бебешки магазин/ и се беше погрижила да купят с мъжа ми всичко необходимо. Ако бяха оставили на мен, каквато съм недосетлива...щях още да пазарувам!
И аз подобно на 7of9 смятах, че щом ще кърмя няма нужда от помпа, шишета и т.н, но добре, че не са ме послушали и са купили всичко

И все пак ходихме по спешност за АМ и капки против колики...
Виж целия пост
# 13
Нямам спомен да е имало нещо, което да ми трябва, а да сме забравили да подсигурим.
Виж целия пост
# 14
Не си спомням с първото дете какво точно бяхме забравили, но със сигурност ходихме 100 пъти до аптеката и разните му детски магазини за разни чайчета против колики, лактогонни чайове, помпи, сутиени, подплънки за кърмачки...С второто бяхме обаче напълно подготвени : просто знаех вече, че чайчетата не помагат и въобще не сме купували Joy Иначе помисли например за спирт и памук за почистване на пъпчето, клечки за уши, козметиката (гел за къпане, олио или мляко, крем за дупе), термометър за баня, бебешко гребенче, физиологичен разтвор. Набави си едно шише хубав зехтин, може да ти потрябва за крусти например, ако ли не ще си го изядете в салатките  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия