Folgamma и Zymaflor

  • 900
  • 12
Здравейте мили мами , имам проблем който мисля че е разрешим , аз ходя на ДК в Шейново но там смениха лекарския екип и сега наблюдаващия ми лекар е д-р Мишел Шоаиб .

Когато ходих той ми изписа да пия Folgamma-6 седмици и Zymaflor до края на бременноста ми , с обяснението че хемоглобина ми бил нисък .Та имам питане някой ако е пил тези хапчета моля да сподели !

Птам защото този лекар е в един от черните списъците , и май трябва да се пазим от него , въпреки че доста се мъчи да обяснява , и аз сгеа съм разколебана и незнам какво да правя .

Та моля ви помагай те ако можете !
(сега съм в 6-ти месец за уточнение )

Весели празници на всички !
Виж целия пост
# 1
Аз пиех Ferro Folgama заради нисък хемоглобин в края на осмия и в деветия месец. Много добре ми действаше, даже имам останали няколко капсулки, които пия от време на време. Zymafluor пият всички от петия месец натам.
Виж целия пост
# 2
Благо даря Ти за бързия отговор , доста успокоявщо ми действа ,
още днес след работа отивам в аптеката да купувам хапчетата .

Аз се притеснявх да не би нещо ........ , защото съм и с отицателен резис фактор и .............. , абе налегне ли те съмнението направо е страшно !

Още венъж весели празниици !

А такава коледна треска ме тресе и искам да ходя  да обикалям по магазините ама , като нема кога с тази работа ........ !

А и този коледен базар в НДК , добре че сгеа немога да харча излишно щото нищо не ми става  Grinning , и спестявам , това малко извън темата !
Виж целия пост
# 3
Аз също пия Фолгамата, и ми действа много добре. Определено ми вдига хемоглобина.
А не можеш ли да смениш доктор Мишел?
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Petranka
Здравейте мили мами , имам проблем който мисля че е разрешим , аз ходя на ДК в Шейново но там смениха лекарския екип и сега наблюдаващия ми лекар е д-р Мишел Шоаиб .

Когато ходих той ми изписа да пия Folgamma-6 седмици и Zymaflor до края на бременноста ми , с обяснението че хемоглобина ми бил нисък .Та имам питане някой ако е пил тези хапчета моля да сподели !

Птам защото този лекар е в един от черните списъците , и май трябва да се пазим от него , въпреки че доста се мъчи да обяснява , и аз сгеа съм разколебана и незнам какво да правя .

Та моля ви помагай те ако можете !
(сега съм в 6-ти месец за уточнение )

Весели празници на всички !


Аз съм пациентка на д-р Мишел  и съм доволна от него .Не се подвеждай да го сменяш.Сама ще се увериш в това, което аз ти пиша.Той е много внимателен и си върши работата  както трябва.Тези лекарства са добри и  дават резлтат .Успех  и весели празници Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Виж целия пост
# 5
Аз пък за първи път чувам за тези лекарства. Може би не ги изписват на всяка бременна.
Виж целия пост
# 6
Аз също пих  Ferro Fulgamma и наистина ми подейства добре, въпреки това обаче бебчо се роди с нисък хемоглобин  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Аз пия Зимафлуор от около две седмици (последната ми консултация. Но мисля, че тези таблетки нямат нищо общо с хемоглобина, те са за профилактика на зъбния кариес, тъй като през бременността доста жени имат проблеми със зъбите (нали бебчо си дърпа нужните вещества от мама) и доставя флуор. Така ми обясни лекарката ми, пък и в упътването пише същото
Виж целия пост
# 8
За повишаване на хемоглобина пих нещо, но не си спомням името на лекарството, за съжаление не помня такива неща.Може да е било твоето лекарство. А за зимафлора малко ме е яд, че никой не ми е казал. Ела сега да видиш какво става със зъбите ми. Иначе го изписаха на дъщеричката ми да пие по 4 капки дневно и тогава прочетох, че се пие и от бременни.
Виж целия пост
# 9
И аз пих ferro-folgama,доста време защото и моят хемоглобин беше много нисък.За зимафлора никой не ми беше казвал да пия,въпреки че бях питала дали трябва да пия нещо за зъбите.И сега резултата е 2 кариеса и един пулпид!!!Сега вече го пия,защото кърмя
Виж целия пост
# 10
Здравейте,
аз имах същия проблем като вас с хемоглубина - като бях бременна- и пих Maltufer.
Но тези хапчета нямат нищо общо със Зимафлуора за зъбите.
Надявам се да поотминат тези проблеми за вас и да си набавите необходимото желязо. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Folgamma ne sa mi izpisvali, zashtoto sum dobre s hemoglobina, no ot dosta vreme veche si piq Zymafluor i niamam nikakvi problemi sus zubite. Veche mi e navik predi liagane da si vzema edna tabletka. Daje edna sedmica ne gi pih, zashtoto gi biah zabravila pri roditelite si i mai beshe zapochnal da me boli edin zub:)a puk moje i da si vuobraziavam
no vuv vsi4ki sluchai sum dovolna ot Zymafluor
Виж целия пост
# 12
Здравейте мами Simple Smile

тук във ВТ не съм 4увала да изписват Ferro Fulgamma, но за Zymafluor-a подкрепям изцяло Аз го започнах още първия месец на бременността ми защото трябва да подсилвам костите и зъбите си /според докторите тук/. Обяснениетои беше следното - при разтежа си бебето взема всичко от мама и на нея и остава малко, колко много жени преди са страдали от костни заболявания и проблеми със зъбите веднага след раждането. Но педиатърката която избрахме изписа на Алекс Zymafluor на 2-рия месец. През първите 3 месеца от живота на бебчето се оформят позтоянните зъби, не млечните. Сега пием това лекарство и не смятам да го спирам поне още няколко години. Предполагам всички помните малките хапченца, които ни давах в детската градина и в училище. Това е същото и съм убедена /след много четене/, че е дна от най-добрите профилактики които можем да направим за нашите дечица.
Леко бременее Petranka Simple Smile а на всички мамаи весели празници
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия