Какво ми препоръча гастроентеролога....

  • 4 652
  • 74
След хиляди въпроси, много лутане и различни мнения, реших да заведа бебка на УЗ при гастроентеролог, преди малко се връщам.
Прегледа я обстойно и заключи, че никога не е имала рефлукс, претоварила съм й коремчето с тези 160, 170г. Cry, от това й повръща напоследък, иначе повръщането в болницата и след това е във връзка с повръщането на кръв и раздразненото стомахче...както й да е..
Препоръча следното:
1- 50мл. Фризовом като предястие ( няма как да го спра рязко, защото е свикнала и ще повръща иначе)
2- 100мл. друго обикновенно  мляко след това, като ми каза да си избера от НАН, Аптамил, Милумил, не препоръчва Фризолак, защото бебка е със запек и без това.
Аз сега седя и се чудя какво от тези млека да взема, Фризовома трябва да го изключа до 1 месец - просто бебка не е имала нужда от такова мляко...тази педиатърка заслужава незнам какво #2gunfire
Моля ви за пореден път за мнение, знам че съм страшно досадна, но се чувствам толкова объркана...  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз бих ти препоръчала Аптамил или Милумил. Виктория ядеше само Фризолак, но никога не се е запичала от него /явно си е до бебе, а пък и в новия има пребиотици/.
Целувки на малката принцеса!
Извинявай, че ще го напиша тук, надявам се, че не ми де сърдиш, но понеже прочетох в една друга тема, че й даваш овесена вода - мисля, че малко е рано да й даваш глутен, може да й предизвикаш алергия. Мое мнение, надявам се, че не се сърдиш.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти,  разбира се, че не се сърдя  bouquet, още повече, че овесената вода я запече още повече и я спрях Confused
  bouquet
Виж целия пост
# 3
Мога да напиша кое мляко не бих избрала-НАН-а.Дъщеря ми се запече от него,впоследствие започна и да повръща.Но това би бил моят избор-все пак различните деца понасят различно различните млека.
Виж целия пост
# 4
На нас първо ни препоръчаха Фризолак, но го повърна два пъти. С Аптамил не сме имали никакви проблеми и мисля, че ще срещнеш само добри отзиви за това мляко.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета  bouquet, чудя се дали това е най - добрата препоръка, защото не съм чувала за такъв начин на хранене Thinking, в смисъл дали такова хранене с предястие от едно мляко и добавка от друго няма да навреди...
Уф, знам че звуча параноично, но...
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета  bouquet, чудя се дали това е най - добрата препоръка, защото не съм чувала за такъв начин на хранене Thinking, в смисъл дали такова хранене с предястие от едно мляко и добавка от друго няма да навреди...
Уф, знам че звуча параноично, но...

Ми то по тази логика Фризовома трябва да се дава накрая, щото е по-гъсто и няма да го повърне. А каква е логиката да се дава първо гъстото мляко, а после рядкото  newsm78
Виж целия пост
# 7
Ми, не знам да ти кажа, той го обясни, ама аз нали съм с голямо ЕГН и не разбрах... Embarassed
Виж целия пост
# 8
Препоръчвам ти Аптамил, като можеш да смесиш Фризовома с Аптамила без проблеми. Малката беше до 9-10 месеца на Фризовом с Аптамил, като постепенно намалявах количеството Фризовом, докато накрая съвсем го спрях. Трудно ми е да приема, първо едно мляко, след него друго. Не знам дали и бебето ще го приеме този вариант. В края на крайщата и то си има вкусове  Thinking
Виж целия пост
# 9
Да се включа и аз в темата, след като проблемите ни са общи. В болницата даваха на бебетата Фризолак и аз купих една такава кутия, но доктора ни препоръча НАН. Обаче бебчо много повръща и ака по един път на ден или на 2 дена. Чудех се какво мляко да купя след като свърши НАН-а и взех АПТАМИЛ без да се консултирам с Доктора. Вчера на консултацията му казах, че детето повръща и той препоръча Фризовом. Не съм го купила все още. Искам да кажа, че бебо яде и трите вида, които съм му давал досега, но си е все така запечен. Сега остана да пробваме и Фризовома, да видим дали ще има ефект. Луда работа - при всяко дете е различно, пък и докторите като си харесат едни лекарства и това е - няма експерименти, а всеки ден излиза по нещо ново.
Виж целия пост
# 10
Да, много гадно е така...това ще ни е 4 марка мляко Confused
Сега се обади мъжът ми, че е взел Милумил, дали да не го смесвам с  Фризовома, вместо да правя предястие, и след това да давам Милумил?
Как е решил да вземе Милумил... Crazy, вместо първо да ме пита, хем му казах, че чакам отговори по темата Sad
Виж целия пост
# 11
Да, много гадно е така...това ще ни е 4 марка мляко Confused
Сега се обади мъжът ми, че е взел Милумил, дали да не го смесвам с  Фризовома, вместо да правя предястие, и след това да давам Милумил?
Как е решил да вземе Милумил... Crazy, вместо първо да ме пита, хем му казах, че чакам отговори по темата Sad
Ето че прочетох и тази твоя тема-малко съм изостанала ама ще ме прощамаш Embarassed
Преди време и аз бях пуснала тема- да смесвам Аптамил и Фризовом- ама момичетата във форума ме посъветваха да не смесвам млека от различни марки и затова подарих Аптамила,взех Фризолак/Валето вече го беше пил в болницата и като начало след кърменето-ама ноя милост реши да си прави експерименти и да сменя млеката...ама това е друга тема/
Така към петия месец-повръщането понамаля,коликите бяха забравени и нямаше запек-започнах да смесвам Фризовом и Фризолак.Не се появи проблем със запека изобщо- аз лично съм доволна от Фризо-то.На 6 месеца напълно изключих Фризовома и сега сме на Фризо 3
Така по въпроса- според мен не трябва да ги смесваш двете млека-прави като начало както те е посъветлал лекаля-ако имаш възможност и него попитай дали може да даваш Милумил+Фризовом,нека си каже мнението,но аз до колкото си спомням Милумила беше за злояди деца newsm78 и беше ароматизиран,нали./Нека някоя опитна мама го потвърди,че аз на моя лакумник не съм му го давала-само това ми липсваше да иска още и още Laughing/
  bouquet
Виж целия пост
# 12
Милумила и аз знам че  е за злояди деца и че е ароматизиран  newsm78

За смесването на АМ от различни марки (специално Фризовом като лечебно мляко + друго АМ), консултирала съм се с 2 педиатри, единият неонатолог в голямо АГ в София. Комбинация Фризовом + друго АМ, не е никакъв проблем, и аз това упражнение го практикувах доста време. Така или иначе, за да се изключи Фризовом, трябва да се намалява постепенно количеството,  а не да се спре от раз и да се мине на друго мляко. А не всички деца понасят Фризолак например (моята бебка яко повръщаше от него, да не говорим за запичането).

Специално съвета ми за смесването на млеката е на базата не само на собствен опит, но и на сериозни консултации мами  Hug
Виж целия пост
# 13
Буболина, още в предишна тема, като четох колко грамаж даваш на детето ми стана ясно, че страшно претоварваш стомахчето, НО реших да си замълча, защото много често влизам в спор на такава тема.
170мл. се дават на 6-7 месечно дете принципно.

За рефлукса:
Много са ми смешни тез доктори-гастроентеролози, как разбра с УЗ, че детето няма рефлукс ?
Моя син на ренген го гледаха и пак не можаха нищо да видят !!!

Моя съвет:
Не спирай Фризовома, просто намаляй постепенно количеството, според мен 130-140мл. най-много ще са идеалния грамаж за възрастта ви в момента, но трябва да намаляш много внимателно и постепенно.

Фризовома можеш да го спреш когато видиш, че детето спре да повръща, а това да смесваш различните марки млека ми се струва направо нелепо.

Извинявай, че така директно казвам всичко което мисля, спокойно можеш да ми теглиш една... Mr. Green  bouquet
Виж целия пост
# 14
ritka Би ли ми казала как да смесвам, в едно шише ли или Фризовома като предястие, а Милумил отделно или в едно шише?
Благодаря!  bouquet
doniboni ,няма проблем, аз затова пускам тема, за да ми отговорят и да ме посъветват Hug, ако знаех всичко... Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия