Пиле с ориз (специална дроб-сарма)

  • 27 767
  • 71



Специална дроб-сарма


три пилешки пържоли
1,5 - 2 ч.ч. ориз
2 връзки зелен лук
джоджен
чубрица, чесън
пипер
сол (вегета)

за заливката:
1 коф. кис.мляко
3 яйца
щипка сол
щипка сода
1 суп. лъж. брашно


Пилешкото се нарязва на малки кубчета и се запържва леко в тиган. Зеленият лук се нарязва и се задушава леко в тиган + добавя се и ориза да стане прозрачен. Всичко се изсипва в тава и се добавят джоджена, сол (вегета или бульон), чубрицата, чесъна (сух или една скилидка), пипер. Заливате всичко с вода и печете на 220 градуса около 50 мин., опитвате ориза и ако трябва доливате вода. Когато ориза е готов правите заливката и печете до зачервяване. Много е вкусно!

Бон апети!   chef

 
Виж целия пост
# 1
Малко тъп въпрос ама става ли с друго месо, в смисъл пробвала ли си ?
Виж целия пост
# 2
Малко тъп въпрос ама става ли с друго месо, в смисъл пробвала ли си ?

Не съм пробвала, но знам ,че става с кайма. Предполагам, че и с друго месо става, даже мисля да пробвам със свинско, няма начин да не стане  Hug
Виж целия пост
# 3
Малко тъп въпрос ама става ли с друго месо, в смисъл пробвала ли си ?

СТава с всякакво месо, или с всякакви субпродукти - агнешки, свински, пилешки дреболии.  И с кайма е вкусно. Само че, ако е свинско или телешко месо (по-жилаво е) по-добре е да се свари предварително, а бульона се използва вместо вода.
Виж целия пост
# 4
Lео  -пак извади лесна и вкусна рецепта,благодаря,голям фен съм ти. Hug
Виж целия пост
# 5
Lео - голяма работа си , да знаеш  Hug само вадиш вкусотии  Laughing
А , дали може да се сложат и гъбки или няма да стане хубаво  newsm78
Виж целия пост
# 6
с гъбите май ще стане още по-хубаво. Пробвах дробсърмата и стана страхотна Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Lео- страшна си, имам малко пилешко и ще я направя тази рецепта, много благодаря  bouquet Hug
Виж целия пост
# 8
Пробвайте да сложите и нарязан киселец. Същата рецепта я правя с кайма и с киселеца добива прекрасен вкус.
Виж целия пост
# 9
Съпер стана!Току що я наготвих!М-м-м!Мерси! Laughing
Виж целия пост
# 10
И аз току що я направих  , разкошна е , сложих и гъбки  eat
Жалко , че мъжът ми чак утре ще я опита защото е нощна смяна  Sad

Браво за хубавата рецепта  smile3501
Виж целия пост
# 11
Lео Поздравления за рецептата
Вчера я сготвих добавих само гъби сушени.Стана страхотно всичси я харесаха а заливката е Шесттттттт Laughing ще я ползвам и з а традиционната мусака още веднъж Брав  bouquetоо
Виж целия пост
# 12
Малко тъп въпрос ама става ли с друго месо, в смисъл пробвала ли си ?

Става bowuu.....с воденички става още по-готино (за който обича дреболиите де),докарва го съвсем като дроб сърма Crazy
Виж целия пост
# 13
Мерси за рецептата, утре ще го направя.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Брей, Лео, изтрепа рибата пак  Crazy , звучи супер, записвам си я в любими и тези дни ще се пробва   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия