Откраднати документи

  • 1 466
  • 10
Спешно! Как се процедира при откраднати документи? Полиции, банки...
Виж целия пост
# 1
1) Обади се да спрат тегленето от дебитните / кредитни карти - ВЕДНАГА! Може да трябва и лично да идеш.
2) Отиваш в районното и съобщаваш за откраднатите документи. Съставят един документ с показанията ти. Издават ти бележка,която служи като временен документ за самоличност и с тези неща отиваш да си вадиш нови документи.
Виж целия пост
# 2
Отиваш в Паспортно бюро и подаваш молба за нови документи със снимка и пишеш обяснителна записка, как са изгубени (откраднати) документите, плащаш редовната такса за нови документи + глоба 10лв. За дебитни карти незнам, но в банката ще ти обяснат. Много е неприятно, не стига, че са те ограбили, но и глоба плащаш Close
Виж целия пост
# 3
1) Обади се да спрат тегленето от дебитните / кредитни карти - ВЕДНАГА! Може да трябва и лично да идеш.
2) Отиваш в районното и съобщаваш за откраднатите документи. Съставят един документ с показанията ти. Издават ти бележка,която служи като временен документ за самоличност и с тези неща отиваш да си вадиш нови документи.

За всяка банка поотделно ли става или има единен телефонен номер? Ако има ако може и телефон да ми дадете?
Виж целия пост
# 4
ПРеди няколко години като ни откраднаха документи- паспорти, шофьорски книжки, ей такива, отидохме в полицията, защото си мислехме, че трябва да я уведомим.
Няколко часа ни мотаха, писахме обяснение и през цялото време ни казваха, че сме ги загубили, а не са откраднати, което ни влуди.
И накрая ни казаха- ние всъщност нищо не можем да направим, идете си извадете нови и толкоз. Twisted Evil
Виж целия пост
# 5
За всяка банка отделно, ако са дебитни карти може и на Борика да се обадиш, но не съм сигурна.
В полицията така или иначе трябва да идеш.
Не е задължително и да те глобят.
Иди защото, ако пази боже някой се опита да използва старите ти документи да си се "подковала" отвсякъде и да си ги обявила за откраднати. Глоба има само за изгубени документи. Друг е въпроса, че всички казват откраднати на загубени и колко ще ти повярват не е ясно.
Виж целия пост
# 6
ПРеди няколко години като ни откраднаха документи- паспорти, шофьорски книжки, ей такива, отидохме в полицията, защото си мислехме, че трябва да я уведомим.
Няколко часа ни мотаха, писахме обяснение и през цялото време ни казваха, че сме ги загубили, а не са откраднати, което ни влуди.
И накрая ни казаха- ние всъщност нищо не можем да направим, идете си извадете нови и толкоз. Twisted Evil
Да, ама ако не сте подали сигнал за откраднати документи глобата за паспорта е от 20 до 150лв. На мен понеже имам откраднат междунариден паспорт (ама не съм подала жалба и го писаха загубен) и след година си загубих шофирската книжка глобата беше 80лв. Тъй че отиваш в полицията и пишеш като побъркан, иначе се разделяш със сума каквато реши някой инспектор ( и той не знае точно защо ми е сложил 80лв според мен, ама нейсе).
Виж целия пост
# 7
А при подадена 20 лв. на документ.


А какво стана с нас?
Имало хора и хора. Добър човек ги намерил и ни ги върна. Благодарности и дано тия хора не "умират". Загубата - известна сума парички и начупени банкови карти.

Здраве да е! Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Само едно не мога да разбера - защо се плаща глоба като са ти откраднали документите?! Та значи утре ей там докато си вървя по тъмно някой ще ме тупне по главата и ще ми задигне чантата. Освен дето ще ме боли, ще се уплаша, ами на всичкото отгоре за преживения кеф ще ми сложат и 20лв глоба за документите. Ей туй не ми е ясно?! Thinking Баси и системата!
Виж целия пост
# 9
Така.
Не се плаща глоба, ако са ти откраднати документите и имаш бележка от полицията, която потвърждава кражбата!
Виж целия пост
# 10
Глобяват и за откраднати документи с мотив, че липсва грижа на добър стопанин.
Звъркаш на борика да спре транзакциите. Обикновено на банкоматите има техни телефони.
Звъниш и на банката/банките, за да блокира/т сметките.
Уведоми МВР. Не искам да те плаша, но с откраднати документи съм виждала как се правят сериозни финансови злоупотреби - регистрации на фирми в съда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия