С какви дрехи ходите във вкъщи

  • 8 616
  • 109
Това ми е въпроса.Баща ми ме е научил от малка, че човек като си дойде от работа трябва да се съблече и да облече удобни дрехи с които да ходи вкъщи.Да де, ама като гледам по филмите как си ходят облечени с най-новите дрешки и ходят по този теракот с обувките-направо ми призлява CrazyЛично аз през лятото обличам рокли, защото с тях ми е по-свободно и по-комфортно, а през зимата и студените месеци-със  дънки и някаква блуза Simple SmileТака да се каже-това са ми "къщните дрехи".А при вас как е?
Виж целия пост
# 1
Аз си ходя по анцуг, тениска и чехли. Зимата слагам и суичър и търлъци Laughing
Мноого съм зиморничава.
Като се прибера, веднага се преобличам, защото дънките са ми удобни само за работа и разходки, но ми стягат като върша домакинска работа или реша да се излежавам Grinning
Виж целия пост
# 2
за дрехите - имам разни долнища и блузки.
удобно е. преобличам се след влизана у дома. имам и 100 вида удобни пантофи))

за обувките ... изглежда, че в Италия е прието да се  ходи с обувки тоест, не се събуват до вратата. което е голям проблем за българските съпруги. ( в темата за италия тоз въпрос от вчера го бистрим). масово се събуват в спалните ( вкл. моя съпруг) - там се преобува. ( тоест, на 2рия етаж, преди това е походил порядъчно из къщата). 
след това феята на обувките минава и прибира или подрежда.
за гости да се събуят - забрави.
това не е проблем в 'мирно време' тоест, без бебе, но дойде ли бебе и пропълзи ли проблемът става сериозен.
Виж целия пост
# 3
Лятно време с парео или някаква рокля, в по-хладно с дънки, блуза и нещо си отгоре.
Виж целия пост
# 4
и аз съм научена така и си го спазвам и досега. първото нещо като се прибера - се преобличам. лятно време с пола или рокля, зимно време с дънки /джинси/ и блуза.
колкото до тези по филмите - това е измислено поне според мен. аз като бях малка бях много впечатлена дето по филмите си мият вечер зъбите, облечени с пижама. след като го пробвах и няколко вечери подред си легнах с мокри ръкави на пижамата, се отказах да правя тъй като по филмите.
Виж целия пост
# 5
Като се прибера първата ми работа е да се преоблека. Не ми е удобно да стоя вкъщи с дрехите с които ходя на работа или излизам  Rolling Eyes
Обикновенно лятото в къщи съм с тениска и къси панталони, а зимата с анцуг и пуловер!
Виж целия пост
# 6
И аз веднага де преобличам като се прибера вкъщи. През лятото домашните ми дрехи са къси гащи и тениска или рокля, а през зимата - анцунг. С обувки не ходя вкъщи, защото никак не е удобно  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
И аз съм от тези, които се преобличат веднага след като се преберат Peace.Лятото съм с къси панталонки + тениска (на мъжо, че има в изобилие и са широки), а зимата съм с анцунг и някакъв пуловер, слагам си и шушлеково елече (ако ми е студено).
Виж целия пост
# 8
Ей така  Whistling
Виж целия пост
# 9
Не обичам да се навличам с дрехи. Обичам да ми е топло и да ходя възможно най-леко облечена - потник и къси панталонки през лятото и тениска с къс ръкав и някакви тънки памучни панталони през зимата.
Виж целия пост
# 10
и аз съм научена да сменям дрехите у дома - лятото карам само по тениска, понякога слагам панталонки (за пред хора Wink), а зимата се моткам със стари парцаливи дънки и някой стар пуловер. Чехлите варират според сезона - домашни джапанки или пухести чехли.
Засега гостите ми влизат с обувки, защото сме на паркет и теракота, които много бързо почиствам след тях. Ама появили се дребното, ще има строга хигиенизация и строяване на народа Simple Smile.
Виж целия пост
# 11
С пеньоар и чехли с пухчета.
Виж целия пост
# 12
Като се омъжвах и си купувах роклята , си викам -"Тая глупост сега за какво я купих за 5 часа да я облека?" и изказах гласно на съпруга мислите си . Той каза -"няма нищо ще си я носиш после в къщи" Joy
Ама дори и за тва не става бая неудобно ми идва.
В къщи си ходя по прашки и сутиен през лятото , през зимата с дънки и блуза
Виж целия пост
# 13
Веднага се преобличам след като се прибера..... имам за лятото ушити пъстри широки рокли.... зимата свободни по- стари дънки и блузка или жилетка  и чорапки с 5 пръстчета много,  обичам да ги нося дома..
Виж целия пост
# 14
Лятото с къси панталони и потник, а зимата с анцуг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия