Как да прескочим нощното хранене?

  • 1 242
  • 10
Здравейте дами,
Моята малка госпожица е на 22дни и се чудя време ли е да прекратим нощното хранене? От различни страни чувам , че колкото по - рано  я отуча толкова по- добре, но ми е чудно как ще стане. Посъветваха ме да й давам вода, но тя няма да я засити и ще плаче. Не искам да я дондуркам цяла нощ. Само това ли са начините?
Гледам да й създам някакъв режим горе долу на 3.5 - 4 часа. В началото успявах, ама с тези колики не знам гладна ли е, боли ли я... Има ли някакво решение или да чакам да отшумят коликите и тогава да гоня режим без нощно хранене??
Предварително благодаря
Виж целия пост
# 1
1-во - Ха, и аз бях пуснала същата тема, само че моята бебка вече беше навършила два месеца. В 99% от отговорите ми казаха, че не можеш да отучиш бебето от нощното хранене или поне това ще стане много трудно.На ужасно много майки бебетата се отучвали САМИ около първата си годинка.
2-ро - смятам, че бебето ти е много малко да го отучваш от нощно хранене. Аз кърмех три месеца и малката стваше и през нощта на 3-4 часа. Сега вече е на адапте и става само един път, яде за 10 мин и пак си заспива до 09.00 ч. сутринта.
3-то - защо ще го отучваш, какво лошо има бебе на 22 дни да яде нощем - искаш да се наспиваш ли. Много безсънни нощи те чакат, но си заслужава.
4-то - една педиатърка каза, че ако искам детето ми да спи до 08.00-09.00 ч.  да си му давам да си папка 1 път през нощта. Така и направих, наспивам се, защото тя спи от 20.00 ч. до 09.00 ч. непробудно само с едно прекъсване от 10 мин., с което ще свикнеш.
5-то - ако обаче детето само се отучи значи ще бъдеш една от малкото късметлийки и не го буди да яде.
УСПЕХ! newsm10
Виж целия пост
# 2
когато е готова сама ще си махне нощното хранене.
няма нужда да тормозиш и детето, и себе си, само за да последваш съветите на разни "доброжелатели", на които всъщност им дреме какво ще правиш, а ти приказват само ей така да върви лафа....
нито на режим трябва да я тормозиш. сама ще си изгради режим на около 2-3 месеца. това ако не я насилваш сега. ако се опитваш да й наложиш режим когато не е готова ще стане по-късно.
имай предвид, че много деца си връщат нощното хранене към 5-6 месец, когато започват да ги мъчат зъбите... така че в един момент ще се окаже, че целия труд по отучването е бил напразен.
най-добре е да следваш детето си. то си знае кога да яде.  Peace не го дръж гладно и не го оставяй да плачка само защото някой си така бил казал...
Виж целия пост
# 3
Довери се на детенцето си, че знае най-добре кое е доброто за него. Гери никога не е имала режим - тя сама си го създаде, премахна си нищното хранене, изключваше си едно по едно храненията докато остана на 4  пъти.Вярвай в детенцето си и ще видиш, че си на прав път Peace
Виж целия пост
# 4
Никога не ми е хрумвало да се старая да я отказвам от нощното хранене. Щом се буди да папка, значи има нужда от това хранене. Дъщеря ми се отучи да се буди нощем, когато беше на 10 дни  Grinning
Виж целия пост
# 5
И аз си мислех, че й е много рано да се отучва и че си има нужда от папкането нощем. Не ми пречи да стана , да й направя да папка и след 30 мин пак да си легна. Просто от всякъде ми казват "А ми то моето детенце спи от 15я ден по цяла нощ" и се чудех  дали аз не бъркам някъде.
Виж целия пост
# 6
И аз си мислех, че й е много рано да се отучва и че си има нужда от папкането нощем. Не ми пречи да стана , да й направя да папка и след 30 мин пак да си легна. Просто от всякъде ми казват "А ми то моето детенце спи от 15я ден по цяла нощ" и се чудех  дали аз не бъркам някъде.

Не бъркаш изобщо. А тези приказки за спането по цяла нощ са малко пресилени ...
Виж целия пост
# 7
..."А ми то моето детенце спи от 15я ден по цяла нощ" ...
и моето спи по цяла нощ и така докато си спи си похапва 1-2 пъти  Laughing Wink имаше една тема в кърмаческия по тоя въпрос - че това да спи по цяла нощ и да яде през нощта не се изключват взаимно и доста деца си спят много добре и си хапват през това време  Peace всъщност изключения са тези, които по цяла нощ не ядат.
Виж целия пост
# 8
Не успях да накарам бебка да се откаже. Плаче, буди се през час, плаче по още половин и накрая решихме да я оставим. Имаше си режим през 3 часа - 21 ч., 24 ч., 3 ч. и 6 часа.
Отказа се сама. Към 5 месец падна яденето в 24 ч. Просто не се събуди, а аз стоях будна, за да  я чакам Grinning.
Към 8-9 месец не се събуди за яденето в 3 ч.
И така сега на 11 месеца (почти) си хапваме в 21 ч. и после в 6 ч.
Търпение и спокойствие! Иначе се мъчиш и ти и бебето!
Та в тази връзка наскоро едно мамче ме изуми, като с огромна почуда ми каза: "Ама как не си й махнала късно следобедния сън (към 7 часа). Аз го премахнах още на 6 месеца!" Как се премахва сън на 6 месечно бебе? Със клечки в клепачите или направо като американските тюлени с капки чили в очите? newsm78
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми е на три месеца и половина,но от края на първия махнах нощното хранене.Една нощ се събуди и ад подавам гърда тя дръпна два три пъти и заспа. На следващата нощ същото,на третата дадох вода тя не плака,дръпна два пъти и това беше,на четвъртата не се събуди изобщо.Сега режима ни е следния храни се 5 пъти  на4 часа.Вечер заспива в 22.00сутрин до 10,а в шест я кърмя и така.Много съм доволна от режима,но всяко дете е различно.Моето позволи да му махна нощното хранене   Simple Smile.Желая ти успех каквото и да избереш! Peace
Виж целия пост
# 10
Моето момиченце беше от тези дето спяха по цяла нощ  - от 21.00 до 7.00 Рай нали?
Но от два месеца реши че ще яде нощно време през час! Пробвах и с АМ ефекта е същия. Така че май най - доброто е да даваш на детенце да си хапва и да чакаш само да се откаже!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия