Здравейте! Кога да спра да се изцеждам?

  • 1 415
  • 6
Здравейте от мен и дъщеричката ми Яна, момичета! Радвам се да се присъединя към вашата страхотна групичка на кърмещи майки и да черпя от богатия ви опит, пък и да споделям. Отдавна ви чета, а сега съм щастлива да стана част от вас. Имам голямо желание да кърмя и за сега се надявам, че се справяме успешно, като се изключат тревогите ми за това стига ли млякото на бебка. Често ака и спи добре, така че се надявам да й стига, още не сме се мерили и незнам дали наддава. След всяко кърмене цедя гърдата, от която е яла /редувам гърдите/, за да стимулирам производството на кърма. Не се изцеждам през нощта само, тогава понякога давам и двете гърди. Сега ги редувам за да могат да почиват, защото ме болят зърната/мажа с крема на Авент/. Най-много мляко изцеждам сутрин /60-80, рядко 100гр и от двете гърди/. Притеснява ме това, че през деня особено от едната гърда след като бебка е сукала не изцеждам почти нищо -10-20 гр със зор. Дали бебето изпива всичко и дали му стига? Дали пък притокът на мляко се е регулурал и се произвежда количество според нуждите на бебето? И въпросът ми е ако е така, има ли нужда още да се цедя след всяко кърмене и докога да го правя? Предварително благодаря на майките, които ще ми дадат съвети!
Виж целия пост
# 1
Честита ти рожба   bouquet
Най-важното е да не се притесняваш дали яде достатъчно. Щом ака и пишка, значи всичко е наред.  Peace Относно цеденето - аз не съм се цедила изобщо.. Давах на бебо и от двете гърди първия месец, за да стимулирам и регулирам нещата. Ама и той си беше бая помпичка и нямаше след него какво да се изцеди  Mr. Green Затова не се притеснявай, че после не пуска на помпата  Wink Слагай бебка на гърдата да папа колкото и когато иска и всичко ще е наред. И на мен ми се струваше, че не папа достатъчно понякога, ама като качи почти 2 кг се кротнах  Mr. Green
Кърмата се регулира към 2-3 месец (поне при мен така) ако се кърмите на поискване.
Можеш да цедиш ако са много напрегнати гърдите за облекчаване само. Освен ако не смяташ да трупаш запаси за фризера... макар че това понякога се оказва излишно (а и някой бебоци не обичат замръзена кърма).
За зърната - и това ще мине! Опитай се да ги държиш колкото можеш повече на въздух и ги мажи всеки удобен момент бебка като не папа.
Това от скромния ми опит  Blush
Успех  Hug
Виж целия пост
# 2
Аз не съм се цедила, редувах гърдите. Когато почне да яде повече и кърмата ти ще се увеличи - предлагането е според търсенето Wink Нормално е да те болят зърната и аз препоръчвам да са повечко на въздух (не слагяй сутиени и дрехи от изкуствени материи) и още един съвет - не слагай попиващи подплънки на гърдите - те също много запарват. Grinning
Виж целия пост
# 3
здравейте и от мен!
Ние сме на 8 дни и аз по същия начин се притеснявам-дали ще има достатъчно кърма,да се стискам ли  а дори какво да ям!!!
ох, това стискане направо ме убива-цяла нощ това правя-през 2-3 часа.
Искам да попитам-как става замразяването??колко време издържа и колко време може да се съхранява в фризер?после къде се размразява?на стайна температура или на водна баня?
ще бъда благодарна много на този който ме ориентира!!!!
Виж целия пост
# 4
Здравей, няма нужда да се цедиш, може да си докараш хиперлактация, а това хич не е приятно. Ако са препълнени понякога, може да изцедиш малко.А за зърната е много по- ефикасен Гармастан,само че трябва да се отмива преди кърмене.Успех! Grinning
Виж целия пост
# 5
Честито, майче!Аз първия месец давах много често на бебчо и не се цедих изобщо/ по препоръка на докторката ни!/.След това започнах да цедя само вечер, защото ми бяха много напрегнати.По добре не се цеди - само ще се мъчиш.Бебчо сама ще си регулира количеството.А за съхранението - аз слагах в изварени в стерилизатор бурканчета с етикетчета.Ние само веднъж сме яли замразена кърма, но нося на племеника и той я яде.Размразявам я на стайна температура.Събирала съм по цяло чекмедже във фризера, по скоро за успокоение че има запас, но и ми беше жал да изхвърлям.За зърната ползвах Лансинокс и много съм доволна.Не се отмива преди кърмене, чист ланолин е.Около 11лв. е малката тубичка, но сега съжалявам че не си взех голяма - и сега понякога имам нужда.
Успех с кърменето!Само бъди спокойна и вярвай на детето - то си знае работата.
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря, момичета! Зарадвахте ме страхотно с това, че няма нужда да се цедя. Много ме мъчи това изцеждане и ми изяжда страшно много време. От едната гърда като папка бебка после почти нищо не изцеждам. Явно изяжда всичко, гърдата ми не е напрегната, така че ще ви послушам и край на изцеждането - ура! Другата гърда рядко я изпразва, тя е по-производителна, но не е напрегната след кърмене, така че и нея няма да цедя. Досега замразявах кърма във фризера, за да съм спокойна, че има запас, а и после можело да се приготвят кремчетата на бебето с нея. Вярно ли е, че кърмата издържа 6 месеца във фризера? Кремът на Авент е аналогичен на Лансинокс - ланолин, не се отмива преди кърмене и ми се стори по-удобен от Гармастана. Засега горе-долу върши работа.
meri, аз замразявам във формички за лед - такива имах подръка. После мисля, че на стайна температура може да се размрази. И аз се чудя за храненето, но засега ям всичко - и шоколад, и биричка пийвам, отнея ставала повече кърмата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия