15 Септември - спомени и още нещо?

  • 1 924
  • 37
Тъй като утре е 15 септември, се замислих за тази дата. Исках да ви попитам с какви асоциации я свързвате - спомяте ли си за всички първи учебни дни, досадни ли ви бяха, забравили ли сте емоциите от тогава, как го виждате през призмата на очите на децата си?

При мен - в първите класове това си беше много нежелана дата. В горните - вече беше започнало обратното броене за края, в 12 клас пък вече ми беше много дотегнало и разбрах, че 5 години са много. Сега - 15 септември си е просто ден, но определено ми навява спомени, не съм го забравила явно...

Остави ли у вас специално датата някакъв отпечатк?

Виж целия пост
# 1
много спомени. винаги съм го чакала, не толкова заради самото учение, а да се видим с аверите и да подпукаме нови приключения Whistling...
а от по- ранните си години- плисираната пола, бяла блузка, кордели( май така се казваха) Joy на косата, огромни букети...
Виж целия пост
# 2
Честно казано бих искала сега да съм ученичка.
Едно време ни строяваха с униформите, наплашени и стресирани.Точно днес гледайки едни шипкови храсти наоколо си спомних как ни караха да събираме по 5 килограма шипки и задължително да ги предаваме в училище (събираше ги дружинната Rolling Eyes)
Как ни проверяваха на вратите за връзка (пионерска или чавдарска) , нокти , коси, кърпички и тем подобни.
Точно към този ден аз лично не изпитвам умиление или нещо от сорта.Поне за себе си!
Инак с мъка си спомням как не можах да присъствам на първия учебен ден на сина ми  Sad (бях в чужбина)
Виж целия пост
# 3

Точно към този ден аз лично не изпитвам умиление или нещо от сорта.Поне за себе си!

И аз така!!!!!! Особено последната година - беше ми направо досадно и ужасно. Но колкото и да не тача кой знае какви чувства, сега разбирам, че този ден значи нещо за мен (добро или лошо)
Виж целия пост
# 4
Спомням си, когато тръгвах на училище за първи път..... Първия учебен ден ни събраха, раздадоха учебниците, програмата и си ни разпратиха по живо, по здраво.... голям рев падна. Целия ден плаках, че не съм на училище. После нямам спомен за сълзи  Laughing
Виж целия пост
# 5
Спомням си, когато тръгвах на училище за първи път..... Първия учебен ден ни събраха, раздадоха учебниците, програмата и си ни разпратиха по живо, по здраво.... голям рев падна. Целия ден плаках, че не съм на училище. После нямам спомен за сълзи  Laughing

Хаха, аз плаках в гимназията - много късно, ама по-горчиво. Не знам кво ми стана, уж вече голяма, а циврех по пътя за гимназията
Виж целия пост
# 6
Само хубави спомени ми навява Simple SmileОпределено ми липсва това време Sad
Виж целия пост
# 7
Имах прекрасни спомени - майка ми е учителка и винаги е създавала много специално усещане; две седмици преди този ден се купуваха най-хубавите тетрадки, подвързваха се красиво, правеха се полета, лепяха се етикети... избираха се хубави моливи, химикали, чанта...
Самият ден беше много вълнуващ, букети, красене-гласене... а и аз много обичах да ходя на училище, особено като малка.
После имаше празник, защото баба ми беше родена на 15-и септември. Миналата година тя почина и денят започна да ми горчи.
Виж целия пост
# 8
миналата година ми беше последния 15 септ.честно казано иска ми се утре пак да отида на двора
Виж целия пост
# 9
Ако ми кажат утре да почна училище няма хич да се замисля. Никога не съм била отличничка обаче обичах да ходя на училище, а за 15 септември имам само хубави спомени.
Виж целия пост
# 10
Вълнувам се от този ден, иска ми се да съм пак ученичка, но най-вече в гимназията...там ми са най-хубавите училищни спомени...Ако сега мога да избирам, да бих се върнала отново и отново да уча, не знам, но примерно някои песни, които са пускали на 15 Септември или на празници на училището, като "Учителко, любима" на Росица Кирилова, "Пак ще се срещнем след 10 години" на ФСБ, "Един неразделен клас" на Тоника и сега като ги чуя с това ги свързвам и ме връща с приятно усещане и с лека носталгия там...
Виж целия пост
# 11
Почнах да се замислям, само аз ли исках час по-скоро да се махна след бала?
А в тоя ред на мисли - последния 15ти и бала след него?
Балът много ме вълнува и до днес - пак искам да съм там и тайничко завиждам Simple Smile Балът беше най-якото на 12ти клас за мен. Въпреки че имаше и много сълзи на моя бал ( не за даскало)
Виж целия пост
# 12
Най-вероятно ще ми е голяма тръпка, когато малкия тръгне на училище. За мен не беше любима датата - 15 септември. Беше начало на нещо, което бележеше края на безгрижни слънчеви и весели летни дни, които обикновено прекарвах в балкана. Изобщо не се кефех на 15 септември.
Виж целия пост
# 13
Аz имам много ясен спомен от ноЩа преди най_първия учебен ден Laughing. Мераааак  ooooh! Ставам по някое време и хуквам към спалнята на наШите с боен вик_ "майкоооо, ставай, Ще zакъснеем zа училиЩето", тя се надига сънено, светва лампата и ми покаzва часовника_двете стрелки се zастъпили най горе, ама аz нали не раzбирам, какво ми пука Mr. Green Дванайсет часа било  ooooh! Обясни ми как малката стрелка трябвало да отиде на числото 6 и тогава чак Щели сме да станем и да се приготвим. Ужас, 6 часа  #Crazy Честно ви каzвам, тогава от висотата на моите 6 години това наистина ми се стори като цяла вечност и не мога да ви опиШа раzочарованието, което иzпитах при мисълта, че Ще трябва да беzдействам оЩе 6 часа Laughing Луда работа Laughing С годините мераците намаляха естествено, след пети клас пък тръпки ме побиваха като zапочнеШе септември, обаче на самият 15 септември винаги съм ходила с кеф, zаЩото освен да се видехме с приятелите и да ни кажат неЩо ново zа училиЩето друго не се случваШе.
И всяка година в началото имаШе една много специфична мириzма на прясно боядисани коридори и дъски, просто сега като помириШа някъде боя това е първото неЩо, zа което се сеЩам_началото на учебната година. Абе хубави времена бяха  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Вече много я обичам тази дата - малкият ми син е роден тогава  Heart Eyes!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия