Да сте виждали в чужбина хора ...

  • 2 372
  • 43
с белези от имунизации на ръцете като нас?  Thinking  Crossing Arms
Да са ви питали случайно от какво са ви тези белези?

Аз не съм виждала в Италия  newsm78.
И не мога да разбера защо нас са ни "татуирали" така  Crossing Arms
Предполагам сещате се за какво ви говоря, за кръгчето с големина на 20 стотинки под дясното рамо  Thinking Поне моето поколение, за хората около 30  newsm78 за другите не съм обръщала внимание .... newsm78
Преди не ми е правело впечатление, сега обаче ме ядосва  Thinking все се намира някой да ме пита от какво съм пострадала (слава богу не в кой затвор съм лежала  Thinking). За мен този "знак" има вид на многосериен, тоест се вижда че е нещо машинно, което предполага че много хора го имат. Намирам го за грозно   Naughty

Да не говорим, че на другото рамо имах още един белег, хубавичко изпъкнал, пак от една друга хубава имунизация  newsm78. Тези два чудни белега винаги са ми били проблем, когато обличам дрехи с презрамки  #Cussing out  Та за да облека рокля с голи рамена в деня на сватбата си, 2 месеза преди това ходих да ми заличават белега на лявото рамо, поне тоя, въпреки, че не се заличи напълно.

Как е при вас?
А имат ли други "отличителни" белези или други характерни манипулации хората от държавата, в която живеете?
Виж целия пост
# 1
Хах! Точно това ме попита тук ортопеда, от какво са ми тези белези по рамената.
Аз помня, само че ни слагаха някакви имунизации в детските и ученическите години и едната се беше възпалила и бяха едни ревове и сополи тогава  Close
Тукашните нямат такива белези или поне не съм забелязала Thinking
Виж целия пост
# 2
Вариолата е изчезнала , затова не е необходимо повече да бъдат имунизирани хора за вариола. Затова не виждаш белега по по-млади хора.
Мисля, че имунизацията е премахната в световен мащаб преди около 20 години, тоест няма и къде да видиш. Щамове на вариола се съхраняват в някои лаборатории.
В Италия е имало имунизация, мъжа ми има белег , но той е на 43.
 Peace
Виж целия пост
# 3
Хах! Точно това ме попита тук ортопеда, от какво са ми тези белези по рамената.

ортопедът ти сигурно или е стажант, или е много задълбочен в ортопедията, но е отсъствал по вирусология. падам просто.
нищо лично
Виж целия пост
# 4
Мъжът ми е французин и той също има такъв белег. Но само на едното рамо, а аз и на двете. Той казва, че било БЦЖ-то. И сега се сещам, че на мен ми повториха на рамото, защото нали го правят първо на ръката, по-долу и ако не стане го правят на рамото. Ох, аз пък как го обясних ooooh!
Виж целия пост
# 5
кръгчето с големина на 20 стотинки под дясното рамо  Thinking

Много голям твоят белег? 20 ст...Моят е точно 1 см. Никой не ме  е питал, а ходя с голи рамене целогодишно. Не съм виждала по хората такива. Не ме дразни и никога не съм се замисляла даже над това... Laughing
Виж целия пост
# 6
ето инфо от нет-а също:
 
Едра шарка (вариола) е вирусно заболяване, което е вече в историята на медицината. През 1980 година Световната Здравна Организация обявяви, че вариолата (едра шарка) е ликвидирана изцяло по Земята в резултат на масова и ефективна имунизация.

 Имунизация срещу едра шарка в България е правена до 1980 година, след което е отменена. .
Виж целия пост
# 7
да виждала съм и много грозни даже белези, 4ак аз съм питала от какво, то да се потресе 4овек!мене не ме дразни пове4е отколкото на коляното или от изгорено на ръката ми(то се зали4и с модерните мазила), или прерязаните вени(  падане върху 4супени буркани, поради блекута с две бебета и две торби с буркани ).но по ме дразнят татуировките особено по видимите 4асти и най-ве4е лицата!въпрос на избор може би или мода или харесване! ина4е за мантутата -да, има ги в доста страни, поне франция, малта и тунис съм ги видяла по ръцете!верно на по-възрастни хора!
Виж целия пост
# 8
...Моят е точно 1 см. Никой не ме  е питал, а ходя с голи рамене целогодишно. Не съм виждала по хората такива. Не ме дразни и никога не съм се замисляла даже над това... Laughing

Същото  Peace
И моят е съвсем малък, а и досега никой не ме е питал
А за тукашните - ами не знам newsm78 не съм забелязвала дали имат Wink
Виж целия пост
# 9
И тук има хора с такива белези
Виж целия пост
# 10
Мъжът ми е французин и той също има такъв белег. Но само на едното рамо, а а з и на двете. Той казва, че било БЦЖ-то. И сега се сещам, че на мен ми повториха на рамото, защото нали го правят първо на ръката, по-долу и ако не стане го правят на рамото. Ох, аз пък как го обясних ooooh!
да и аз знам че е това
тук всички мисля че имат такива белези  Wink
Зависи от имунизационния календар на държавата където живеете  Wink в Италия със сигурност не е задължително имунизацията срещу Туберкулоза - всъщност тя включена ли е в БЦЖ то newsm78 - гледах в един документ по тв то  Wink а тук е задължителна, та там се обясняваха къде какви ваксини слагат и къде какви не слагат - по Европа-та ставаше за въпрос
Виж целия пост
# 11
Мъжът ми е французин и той също има такъв белег. Но само на едното рамо, а а з и на двете. Той казва, че било БЦЖ-то. И сега се сещам, че на мен ми повториха на рамото, защото нали го правят първо на ръката, по-долу и ако не стане го правят на рамото. Ох, аз пък как го обясних ooooh!
да и аз знам че е това
тук всички мисля че имат такива белези  Wink
Зависи от имунизационния календар на държавата където живеете  Wink в Италия със сигурност не е задължително имунизацията срещу Туберкулоза - всъщност тя включена ли е в БЦЖ то newsm78 - гледах в един документ по тв то  Wink а тук е задължителна, та там се обясняваха къде какви ваксини слагат и къде какви не слагат - по Европа-та ставаше за въпрос


пак да кажа, че белегът не е от БЦЖ ваксината , а от тази за вариола, която е премахната преди 20 години ( вж мааалко по-нагоре).
ето тук са изброени видовете ваксини, които се слагат на бебетата сега в България.
БЦЖ е задължителна ваксина.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/135/
Виж целия пост
# 12
Свекърва ми има (тя е на 46), мъжът ми няма, zаЩото са спрели да ги правят някъде в средата на 70_те. Странно zаЩо ортопеда на ПепляШка е пропуснал таzи екстра Wink
Моето от бебеШката въzраст е едно такова продълговато, а и с годините доста се раzтегна, все си мисля, че някой си е оставил ръцете, ама хайде от мен да мине, другото от ученическите години е много фино, майсторска иzработка Simple Smile почти не се вижда. Мъжът ми пък ме бъzикаШе в началото, че навремето комунистите са ни вzимали по тоzи начин малко плът и са ни я слагали в досиетата, така си осигурявали информация zа всеки индивид поотделно Laughing  много филми е гледал човека Laughing
Никой обаче не ме е питал от какво ми е белега newsm78
Виж целия пост
# 13
и `моята стотинка` е с големината на 1 ст.- почти не се забелязва.
тукашните като чели нямат  newsm78 или поне аз не съм виждала
Виж целия пост
# 14
Мъжът ми е французин и той също има такъв белег. Но само на едното рамо, а а з и на двете. Той казва, че било БЦЖ-то. И сега се сещам, че на мен ми повториха на рамото, защото нали го правят първо на ръката, по-долу и ако не стане го правят на рамото. Ох, аз пък как го обясних ooooh!
да и аз знам че е това
тук всички мисля че имат такива белези  Wink
Зависи от имунизационния календар на държавата където живеете  Wink в Италия със сигурност не е задължително имунизацията срещу Туберкулоза - всъщност тя включена ли е в БЦЖ то newsm78 - гледах в един документ по тв то  Wink а тук е задължителна, та там се обясняваха къде какви ваксини слагат и къде какви не слагат - по Европа-та ставаше за въпрос


пак да кажа, че белегът не е от БЦЖ ваксината , а от тази за вариола, която е премахната преди 20 години ( вж мааалко по-нагоре).
ето тук са изброени видовете ваксини, които се слагат на бебетата сега

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/135/


БЦЖ ваксината е задължителна навсякъде.

Да, и аз проверих, вариола е. И някои имат белези от тази ваксина на бедрото и се оплакват, че било много неестетично.  Grinning Това в разни френски форуми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия