Как се отбива голямо бебе?

  • 4 703
  • 36
Провокирана от темата на Андрея, искам да ви питам как се отбиват големита бебета на 1 1/2 г и повече?
Интересно ми е, защото аз съм кърмена до 1 1/2 г и съм казвала на майка ми сърцераздирателно: Дайййййййй и съм й дърпала блузата. Едвам ме е отбила.
Виж целия пост
# 1
Отбиват се естествено Simple Smile Т.е. когато те пожелаят, без сърцераздирателни сцени.

И на мен ми се свива сърцето като си помисля как би станала тая работа, ако се наложи да отбия насилствено поради някаква причина. Малкото познати майки, кърмили повече от 6-7 месеца, все ми разправят за ревове и драми при отбиването, инициирано от тяхна страна.
Виж целия пост
# 2
Сигурно зависи от детето.Аз кърмих големия 8 1/2 и той си се отби бе проблеми.Захраних го рано и то с въвеждането постепенно на нови храни , кърмата беше по-малко и накрая минахме на кисело мляко.Не е имало плач и рев.Всичко стана постепенно.Но за по- големи незнам как е Rolling Eyes  Сигурно тогава е по-трудно.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Vase
Сигурно зависи от детето.Аз кърмих големия 8 1/2 и той си се отби бе проблеми.


 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Надявам се, че е грешка! Sick
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Erica
Цитат на: Vase
Сигурно зависи от детето.Аз кърмих големия 8 1/2 и той си се отби бе проблеми.


 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Надявам се, че е грешка! Sick


За 8 1/2 месеца става въпрос (вж "захранване", "кисело мляко")
Виж целия пост
# 5
Не, не е грешка!!!Тогава така съм го хранила ,така ми беше казала педиатърката .Така съм чела ,учила и прочие.Нямаше интернет ,нямаше форум така ,че няма нищо старанно Shocked  Shocked  Shocked  ShockedСмятала съм това за правилно.Сега баткото е вече на 6г, а малкия сега го гледам по-съвсем друг начин ,който също смятам за правилен.
А за кърменето ,кърмим се и смятам да се кърмим още доста дълго време.Вече колко точно времето ще покаже...
Виж целия пост
# 6
Васе, бе тя доколкото разбирам, си е помислила 8 1/2 години
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Vase
Не, не е грешка!!!Тогава така съм го хранила ,така ми беше казала педиатърката .Така съм чела ,учила и прочие.Нямаше интернет ,нямаше форум така ,че няма нищо старанно Shocked  Shocked  Shocked  ShockedСмятала съм това за правилно.Сега баткото е вече на 6г, а малкия сега го гледам по-съвсем друг начин ,който също смятам за правилен.
А за кърменето ,кърмим се и смятам да се кърмим още доста дълго време.Вече колко точно времето ще покаже...


Ааааа грешката е в моя телевизор. Аз разбрах 8 години и половина, та за това така  Shocked
Виж целия пост
# 8
По темата, както казва Андреа$, естествено. Постепенно идва момент, в който детето вече няма такава нужда от сукане и съответно намалява броя на кърменията докато в един момент вече не търси гърдата изобщо. На сестра ми малката дъщеря се отби естествено на 2г2м по този начин. При нас, например, в момента са около 3 кърменията, докато преди година бяха около 5-6 и повече.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Erica
Цитат на: Vase
Не, не е грешка!!!Тогава така съм го хранила ,така ми беше казала педиатърката .Така съм чела ,учила и прочие.Нямаше интернет ,нямаше форум така ,че няма нищо старанно Shocked  Shocked  Shocked  ShockedСмятала съм това за правилно.Сега баткото е вече на 6г, а малкия сега го гледам по-съвсем друг начин ,който също смятам за правилен.
А за кърменето ,кърмим се и смятам да се кърмим още доста дълго време.Вече колко точно времето ще покаже...


Ааааа грешката е в моя телевизор. Аз разбрах 8 години и половина, та за това така  Shocked

 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing .Ти сериозно или вече се гъбаркаш?
Това май беше историята за Крали Марко... Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 10
Ох, аз на който кажа, че ще го чакам сам да се отбие и започва да ми се смее   Imp , щото това никога нямало да се случи.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Vase

 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing .Ти сериозно или вече се гъбаркаш?
Това май беше историята за Крали Марко... Laughing  Laughing


И аз си мислех, че само Крали Марко е бил кърмен 7 години, но една позната от квартала скоро ми каза, че вуйчо й също е кърмен до 7 години. И понеже го било срам, като се върнел от училище слагал един стол зад вратата и привиквал майка си  Laughing  То това май е малко за другата тема - кой как си е искал Wink
Виж целия пост
# 12
По този повод - дългото кърмене, четохте ли новият брой на списание " 9 месеца"?Пише, че оптимлният срок на кърменето било прието да е 6 месеца и че нямало основания да се препоръчва кърмене на бебето след едногодишна възраст.Едва ли не дългото кърмене прекалено обвързвало детето с майката , и дълго кърменото бебе "в по-късно детство по-трудно контролира емоциите си в  сравнение с връсниците си."А също така "ако сте решили да кърмите по-дълго,преценете добре дали това няма да наруши нормалният ритъм в семейството" ?!? Sign Exclamation  Confused:  Е как пита се аз би могло да го наруши Thinking ! и още:"Трудно е да се определи кое е по-лошо - детето да се чувства център на света,партньорът да се смята за пренебрегнат или вие да се изтощавате до краен предел."
И още : "СЗО подкрепяла дългото кърмене,но нейните препоръки се отнасят главно за развиващите се страни,в които обикновено качеството на водата не гарантира безопасността на храненето със заместител на майчената кърма".
Нямам думи!
Значи какво излиза - цицата в развиващите се страни е кранче за вода.Явно не съм внимавала по анатомия, и съм пропуснала този урок.
Виж целия пост
# 13
Кой го е написал това, бе Шали? Imp Някакъв лекар гений дето е открил топлата вода?! Как може такова невежество! То явно, че не е наясно с атмосферата у дома при дългото кърмене, ама и СЗО да намесва така изопачено Imp  Imp
За сем. взаимоотношения да кажа - мъжът ми е напълно доволен от ситуацията, за пренебрегван и дума не може да се каже, обичам го и се старая да му го показвам всякак Heart Eyes, а кърменето на неговото дете е и още един начин да му го показвам. Детето ми изобщо не се изявява като центъра на света и дори може да се каже, че аз съм по-строга отколкото баща му.
Виж целия пост
# 14
Някаква си Соня Найденова - психолог.Rolling Eyes  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия