Въпрос за гъбички

  • 988
  • 10
Спешно ми трябва помощ! Praynig
Изчетох някои стари теми, но не мога да отсея информацията, която ми трябва бързо.
Ето случая на кратко-имам приятелка, която направи аборт някъде към 4 месец.Откриха и някакви бактерии, казаха, че не това е причина за аборта.Започнаха курс на лечение за тези бактерии с АБ и двамата с мъж и и следваха предписание за пазене от 6 месеца.Сега тя е с няколко положителни теста и закъснение, но е разно да се види.притесненията са и от това, че преди няколко дена пък гинеколожката и е казала, че има още бактерии и не и дава зелена светлина.тя посети друг лекар, направи нова микробиология и резултата е гъбички.Казали са и -промивка със сода веднъж и после някакви глобули, но нея я е страх да направи каквото и да било и чака нейната лекарка да се върне от отпуск.
Та въпросът ми е-какво става с тези гъбички, ако не се лекуват сега?Ако не започне веднага лечението.Ако го започне пък-има ли опасност за плода?
Благодаря предварително. Peace
Виж целия пост
# 1
Здравей ! Със сигурност наяма да ти дам много компетентен отговор. На мен в 4 м. ми откриха гъбички - лекуват се с глобули . Какво всъщност значи , че лекарката не и дава зелена светлина - при бременност гъбичките са често срещани.Надявам се всичко да е ок . Нека да не чака обаче.
Виж целия пост
# 2
Ами не и дава зелена светлина за бебеправене, ама това се случва в седмицата, след като са правили вече секс с цел бебе след приключен АБ.И бебето като че ли е факт.Има положителен тест и е притеснена от това, че лекарката и е казала пък да продължават да се пазят.Че не са се били изчистили от бактерията/незнайно каква/То в 4 месец-ясно-слагаш глобули.Ама сега-в началото баш дали е удачно?Това не знаем.А другият доктор всъщност е открил гъбички, докато нейната лекарка е в отпуск и е предписал разни работи, но пък е рано за потвърждаване на бременност/освен кръвен тест, а тя не е правила/Ей такива...
Та мисълта ми е-някоя мама с начална бременност и гъбички да има и как е процедирала? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Във всеки случай никакви промивки по време на бременност!:naughty:
Цитат
Та въпросът ми е-какво става с тези гъбички, ако не се лекуват сега?Ако не започне веднага лечението.Ако го започне пък-има ли опасност за плода?

Не съм лекар, но от личния ми опит с гъбичките и бременеенето, нищо няма да й стане, ако изчака до 4 месец.
Виж, бактерии и хламидии съм чувала, че могат да бъдат потенциално опасни за плода
Виж целия пост
# 4
ОК, значи чака и изследва за 3 път.Нейната лекарка при последен преглед след АБ то и казва-не сте се доизчистили и и казва да слага нещо за неутрализиране на средата на влагалището.След няколко дена тя установява, че май са успяли и прави нова микробиология при друг, защото е притеснена.Щом не е опасно-ще чака да се върне нейната да видим и тя какво ще каже пак.Благодаря. Hug
Виж целия пост
# 5
Кажи на твоята приятелка да не се притеснява.Гъбичките се лекуват много трудно но те по никакъв начин не вредят на развитието на плода.Аз забременях докато си лекувах гъбичките но така и неможах да ги излекувам през цялата бременност.Родих преди 10 дена здраво момиченце,само че със секцио.Много бременни получават гъби през бременността и това е нормално особенно в края на бременността.И аз ги лекувах със сода и лайка и слагах глобули макар че нямаше ефект.Кажи и да не се притеснява.
Виж целия пост
# 6
Гъбичките при бременна се третират с глобули след 12-та седмица, мисля... Ако не я дразнят много, да изчака дотогава, но оттърване наистина няма (до края на бремеността) - ще рецидивират периодично, а в края на бремеността трябва да и предпишат нещо силно, за да ги обезвредят за самото раждане.
Виж целия пост
# 7
Да, знам, че при бременност е много вероятно да си завъдиш гъби.Тя е имала с първата си бременност на края.Знае и не е такава паника.Сега обаче се случи по време, когато е забременявала и самите лекари нещо я насметоха с различни мнения, та затова.Благодаря ви още веднъж.Ще чака.
Виж целия пост
# 8
Всякакви овули които се поставят вагинално са опасни за развитието на плода,особенно в началните месеци ,когато се извършва формирането на органите.Затова да маже външно Канестен крем и да се мие,пак външно със СебаМед Heart Eyes.Аз се оплравих за една седмица с това,след като влачих гъбичките почти 3 месеца и пощурявах от сърбеж и болки.
Влагалищните промивки и овулите ми ги забраниха,както гинеколога ми в България,така и този тук в Италия.А и затова ако отвориш информационните брошури на овули и дамски душове не случайно си пишат производителите че употребата по време на бременност е нежелана. Peace
Виж целия пост
# 9
малее гъбите са страшно гадни - и ужасно сърбят. и понеже има разминаване на мнения при докторите, аз лично бих отишна и на трети - да е ясно гъби ли са или бактерии
Виж целия пост
# 10
Ами да- и в това е драмата-едната докторка казва-бактерии , не сте се доизчистили и същевременно и казва да сложи нещо си за неутрализиране на средата на влагалището.При микробиологията при другия лекар излизат гъбички...и започва една чуденка.Ще има и трети-то това е ясно... Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия