ще хапнем ли зеле?

  • 551
  • 8
Здравейте !
     Отдавна чета из този страхотен форум и научих много полезни неща. Днес ми изникна един въпрос обаче, на който не можах да намеря отговор и ще ви бъда благодарна, ако споделите вашите мнения.
     Моят Бебчо е на 11 мес и 3 дни вече. Позахранихме се сравнително късно- на 5,5 мес., без да бъдем прекалено прецизни във всички правила. И досега малкият човек си предпочита кърмата и не признава нищо друго за наяждане. Давам му да опитва по мъничко и от нашата храна. Та днес реших за сготвя едно зеленце /за нас/ и ми изникна въпросът:  newsm78 може ли да му дам да си опита и той /без подправките/- нали е член на семейството.
       Знам, че зелето е доста груба храна  ...  chef
Виж целия пост
# 1
Мисля, че не е проблем - стига да не е солено...
Виж целия пост
# 2
Аз от около месец и слагам в супичката зеле. Днес дори купих малко цветно зеле и мисля и него да и го вкарам в менюто. За сега няма забележки - яде си го Wink.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите, мисля да пробваме!
Виж целия пост
# 4
Зелето не образуваше ли газове, дори при възрастни  newsm78
Аз такива спомени имам и като кърмя, гледам да ям по малко  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Зелето не образуваше ли газове, дори при възрастни  newsm78
Аз такива спомени имам и като кърмя, гледам да ям по малко  Rolling Eyes
И аз така бях първите месеци. Преди един месец започнах по малко да ям и няма проблем.
Но,забележи, че тези, които са й отговорили имат по-големи дечица. Wink
Виж целия пост
# 6
Но,забележи, че тези, които са й отговорили имат по-големи дечица. Wink
Да бе, аз не оспорвам написаното дотук. Щом казват, че може, значи може или са давали (и пак може  Grinning)
Обаче се сетих тогава, че беше газообразуващо....
Ако няма проблем с коликите ясно, де... Ама някои бебета докъсно ги мъчат такива и една газообразуваща храна би влошила положението  Peace
Виж целия пост
# 7
Избягвам да давам все още и според мен е тежка и газообразуваща храна. Дъщеря ми е късно захранена и при нас нещата се проточват повечко.
 А и имам лоши спомени от сина, до доста по късна възраст повръщаше след всяка порция зеленце.
Иначе карфиол добавям почти винаги в гозбите на малката.
Виж целия пост
# 8
 Моят син много обича едно пюре на Ам-Ам, в което има и зеле. Не съм забелязала да има повече газове, но все пак пюретата са обработени по по-различен начин от домашно приготвената храна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия