Национална агенция за приходите или НОИ-въпрос

  • 1 348
  • 4
                Здравейте ,момичета! Simple Smile
Имам специална молба към всички,които са наясно с проблема -подаване на декларация от бг граждани във връзка със здравноосигурителните права.Разбрах,4е имало някакъв срок за подаване /до края на тази година/.Искам да направя пълномощно на моя приятелка в БГ ,която да ми вземе справка от МВР и да подаде декларация от мое име,но къде точно-това ми е въпроса-в НОИ или в националната агенция за приходите? ThinkingАко има някой да ми изпрати и линка към въпросната декларация ,ще съм предварително много благодарна! Hug
Виж целия пост
# 1
Мисля, че документите се подават в НАП. Самата декларация можеш да изтеглиш оттук:

http://www.nap.bg/useful/docs_new/Molba_deklaraciq_zdravno.pdf
Виж целия пост
# 2
Това с декларацията - прекрасно,
ама аз се питам, като няма да се
прибирам до нова година, кой и
как може да ми каже, колко точно
дни не съм била в БГ за миналия период.
Не може ли тая декларация да се подаде
по електронен път? Нещо много объркано
ми се струва всичко.
Виж целия пост
# 3
                     Благодаря ти ,Елли!Сега се започва вече ходенето по мъките..не си спомням кога то4но сам избрала личен лекар...абе,то не е едно ,не са две. #Crazy
Виж целия пост
# 4
Това с декларацията - прекрасно,
ама аз се питам, като няма да се
прибирам до нова година, кой и
как може да ми каже, колко точно
дни не съм била в БГ за миналия период.
Не може ли тая декларация да се подаде
по електронен път? Нещо много объркано
ми се струва всичко.

Мила ми Венето.....

Това упражнение с декларация и пълномощник вече сме го практикували - отговорът на НОИ, който получи пълномощникът ми след подаване на въпросната декларация и сводка от МВР за пребиваванията ми в БГ бе, че съм пребивавала по-малко от 183 дни извън страната. Аз не знам дали се събират общо 183 дни да съм си била в страната, откак съм я напуснала. МВР им казва, че съм била извън БГ повече от 183 дни всяка година поотделно даже, те - не! Пусках фото документация тука даже, на малоумното любовно писмо от НОИ. На пълномощникът ми са казали, че трябва лично да отида да се отпиша от личния си лекар, иначе ще ми текат въпросните осигуровки. Смешници. А ти говориш за някакви фантастики от типа електронни писма/декларации.....

Мила, мила ми Венето.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия