Изплакване на устата след кърмене

  • 4 021
  • 25
Здравейте! Моята дъщеричка е на 9 дни. Опитвам се да я кърмя на поискване, но не съм убедена, че имам достатъчно кърма, тъй като тя често плаче и се събужда на интервали понякога по-малки от 2 часа. Искам да попитам, ако бебето не получава достатъчно кърма, трябва ли да му давам допълнително вода, за да съм сигурна, че няма да се обезводни?

Имам още един въпрос към майките, които изобщо на дават вода на своите кърмачета. Педиатърката ми обясни, че след всяко кърмене трябва да давам на бебето 3-4 лъжички вода, за да му се промие устата и да се избегне риска от млечница. Вие правите ли това?
Виж целия пост
# 1
Напълно нормално да се храни дори и на 1.5часа.Ние в началото бяхме така но всичко се нормализира.Вечер също се будеше толкова често.Вода наистина не е нужна защото се кърмите и няма опасност от получаване на млечница.Аз водата напълно я спрях откакто сме на поискване и няма проблеми изобщо.Във втория месец се опитах да вкарам кърмене на три часа и добре че се осъзнах на време.Щом кърмиш детето то си иска да суче когато му е дошло време за това и то си знае най-добре а аз давах ли давах вода и сега като се сетя ме е яд но сега сме си на поискване и се развиваме добре.Не прави и ти тази грешка.Ще си лишена тотално от сън но си струва нали е за доброто на твоята рожба.Като поотрасне ще започне по-нарядко да иска да суче и само бебето ще си направи режим.Това че иска да суче толкова често не означава че кърмата не ти стига а означава че е напълно нормално бебчо отново да е гладен.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 2
Всяка мама се страхува да не би да няма достатъчно кърма. Това е нормално, не се поддавай на самовнушения и паника, така ще си навредиш и на теб, и на бебо. Naughty
Има много такива темички в библиотеката на този форум, довери им се! Аз го направих и не съжалявам. Ако не се бях "просветила" тук едва ли щях изобщо да кърмя дълго. Липсата на информация е най - голямата пречка пред осъществяването на намеренията ни...
Сигурна съм също така, че на мъничето папото му стига, може просто да има по - голяма нужда от мама.  Hug Проверявай дали пишка и ака редовно, ако всичко е ок, няма място за притеснения.
Относно "плакненето", и на мен педка ми казваше, но не съм го правила редовно Embarassed той, малчо не иска вода и биберони, до ден днешен. Цицоман си ми е той!  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Стефи, кърмата се преработва от бебешкото стомахче за 2-2.5 часа, а АМ за 3-3.5часа. Паузата от 2 часа между кърменията не трябва да те притеснява. Колкото до водата-бебчо приема достачно от кърмата. Вече са ти писали, че ако ака и пишка редовно всичко е ОК. Не се притеснявай за количеството на кърмата, просто почивай повече, опитай да бъдеш спокойна, спи колкото е възможно повече, хапвай месце и пий повече течности.
В началото изплаквах устата на сина ми след кърмене,но понеже винаги заспиваше на гърдата и трябваше всеки път да го будя бързо се отказах. Не е имал млечница.
Виж целия пост
# 4
винаги след хранене му давам вода да си изплакне устата
Виж целия пост
# 5
Не е необходимо да даваш вода след всяко кърмене. Има кърмачета, които са имали млечница и с даването на вода. Водата няма антибактериални свойства. Кърмата има. За мен от тази процедура няма смисъл. Друг е въпросът, ако решиш да даваш вода на детето.
За " недостиг" на кърма на този етап не се тревожи. Тя лактацията ти не е установена, та да се говори за недостиг. Кърми възможно на често. Детето може да си задоволи и жаждата с кърмата.
Виж целия пост
# 6
защото се кърмите и няма опасност от получаване на млечница.
Shocked че тя нали точно от това се получава.да и водата не е гаранция, че ще я предотврати.и не ме нападайте относно това, че още нямям опит, а се изказвам
Виж целия пост
# 7
Млечницата се причинява от гъбички.
Айде да разсъждаваме малко. Човек като има гъбички на влагалището, например, какво прави - плиска се с подсладена вода, или се маже с антимикотичен препарат? Май второто!

Водата няма никакъв ефект и като профилактика на млечницата - медицински факт. Защо го препоръчват някои лекари, за мен лично е необяснимо.
Виж целия пост
# 8
Аз предлагах вода на бебо, но той отказваше. Не е имал млечница.
Виж целия пост
# 9
Не съм давала вода след кърмене и не сме имали млечница. И споко за недостига на кърма, бебчо е малък и още си няма режимче (нито има нужда), така че докато го храниш на поискване няма да имаш проблем. Скоро кърмата ти ще се регулира спрямо неговите нужди.
УСПЕХ  Hug
Виж целия пост
# 10
За първи път чувам за плакнене на устата след кърмене newsm78
Вода не давам, защото разваля чревната флора, а когато бебето е толкова малко и си гради въпросната чревна флора ми се струва още по не на място с вода. Давала съм по чаена лъжичка посладена вода за болки в коремчето.
Прочети за повишаващите дни някъде. Има такива дни, в които бебчо иска да суче постоянно и това е защото расте и му трябва повече мляко. Продължават от 1 до 3 дни.
Виж целия пост
# 11
Имам още един въпрос към майките, които изобщо на дават вода на своите кърмачета. Педиатърката ми обясни, че след всяко кърмене трябва да давам на бебето 3-4 лъжички вода, за да му се промие устата и да се избегне риска от млечница. Вие правите ли това?
Не съм давала въобще вода и млечница не сме имали, докато една приятелка даваше на бебето си най-щателно след кърмене и имаха млечница....сама си направи изводите
Виж целия пост
# 12
 Неее, не давай вода ако искаш да кърмиш. Щом кърмиш на поискване е малка вероятността да спреш. Бъди упорита. За изплакването  smile3506, просто няма нищо общо с гъбичките в устата както казват лекарите. Ако се поразровиш във форума и по прочетеш мнения, ще видиш. Има бебета на АМ, на кърма, с изплаквани и не устенца, които имат или нямат подобно чудо. Но ти как смяташ да плакнеш като събудиш мишленцето, защото Али заспиваше на гърдата.
Виж целия пост
# 13
И аз не плакна устата на моето бебе.Не е искала никога да пие вода.И в най-големите жеги много се страхувах от  обезводняване ,  но детето си сучеше почти непрекъснато тъй че не е имало проблем.
Ако искаш да кърмиш дълго недей да се опитваш да кърмиш  под час.Просто се отпусни и се наслаждавай на миговете с бебчо!  smile3522
Виж целия пост
# 14
веднъж на няколко дена(4-5) обърсвах езика на бебка с нистатин ли беше(може и да бъркам-от аптеката ми приготвиха нещо противогъбично за бебета).но по едно време ми писна-към края на втория месец-спрях и след няколко дена езика й спря да побелява
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия