Цени на кръщенета

  • 24 293
  • 26
Моля да споделите колко са цените на кръщенетата в отделните църкви. Предстои ни кръщаване на сина ни и искаме да се ориентираме в разходите, които ни очакват. Знам, че в различните църкви са различни цените, както беше с венчавките.
Виж целия пост
# 1
Аз пък не помня. Кръщавахме я в Бачковския манастир и таксата я плати кръстницата, но колко беше  newsm78...
Виж целия пост
# 2
30 лв за самостоятелно кръщане без хор.
Виж целия пост
# 3
30 лв за самостоятелно кръщане без хор.
30 лева в църквата зад хотел Родина-"Покров Богородичен".
Виж целия пост
# 4
На мен в две църкви ми поискаха по 30лв. за най-обикновено кръщене, а в Катедралата ми казаха, че нямали обявени тарифи, ами свещеникът решавал  #Crazy
Заради тези меркантилни глупости и заради поповете с маратонки и звънящи мобилни по време на литургия все повече ми се отщява кръщене в църква... ще пробвам в манастир.


P.S. Добре де, как може изобщо да искат пари за кръщене, това...мм...богоугодно  ли е?! Нали е в полза на религията да се кръщават все повече и повече хора? Ами ако нямам пари, какво тогава - ще ме отпратят?  newsm78
Виж целия пост
# 5
В "Света София" е 140 лв #Crazy
В Ротондата е 30 + 5 за певец +5 за фотоапарат
Виж целия пост
# 6
В Драгалевският манастир е 15лв. + 15 лв. за видеокамера, инфото ми е от юни месец.
Виж целия пост
# 7
Св. Седмочисленици - 27лв.
Виж целия пост
# 8
В Драгалевският манастир е 15лв. + 15 лв. за видеокамера, инфото ми е от юни месец.
Все още е 15 лв. Още 15 се плащат, ако ползваш видеокамера, а само за фотоапарат е 5 лв.
Виж целия пост
# 9
А дали мога да попитам тук. Моя близка иска да се кръсти тя с двете си деца точно в Драгалевския манастир - 45 лв ли ще и вземат
Виж целия пост
# 10
Тази тема и мен ме вълнува пряко и ще я следя с интерес. Бих искала да    задам и още един въпрос, надявам се zuki  да не се обиди, мисля че ще е полезно за всички и ще се акумулира един среден разход: какви подаръци и на кого се подарява, какъв е желателно да е подаръка?
Виж целия пост
# 11
Тази тема и мен ме вълнува пряко и ще я следя с интерес. Бих искала да    задам и още един въпрос, надявам се zuki  да не се обиди, мисля че ще е полезно за всички и ще се акумулира един среден разход: какви подаръци и на кого се подарява, какъв е желателно да е подаръка?

На кръщавания - ако е бебе или малко дете, кръстника трябва да го облече цялото.+ кърпа да го избърше. Ако е голям чорапи. Кръстче, кото не е задължително да купи кръстника. Традиция било нещата да са бели, ама като ходя по кръщанета не са само бели

На кръстника се дава някакъв подарък - за сума всеки си определя, от сърце.

И на попа се носи кърпа и сапун.


http://margaritta.dir.bg/2oktomvri/02svetokrushtenie.htm

Виж целия пост
# 12
Това, че кръстника купува дрешки е договорка между родителите и кръстника. Аз също знам ,че дрешките трябва да са бели и да има кръстче.
Пък после гостите подаряват обичайните неща- дрешки ,обувки, играчки
Ааа в разхода влиза и заведението след това Joy Joy.........ние поне ходихме на кръчма Wink
Виж целия пост
# 13
Благодаря и на двете.  Laughing Заведението... там вече...всеки сам преценява.
Виж целия пост
# 14
Благодаря и на двете.  Laughing Заведението... там вече...всеки сам преценява.
Ето ме прясна, от събота си имам християнче вече.
Значи-за почерпка-кутия бонбони, една пита, бурканче с мед. Бутилка вино оставих при поповете. Иска се кръщелното на кръстника/цата плюс акт за раждане на дечкото. Две кърпи хавлиени-една за попа, една да го обършете. На самото място се купуват две големи ритуални свещи. И една китка донесе кръстницата, за поръсване. Тя му беше купила всичко от-до. Златно кръстче също му подари-то беше осветено там.
След това отидохме комплексно на ресторант-за 11 човека ми излезна 140 лева, но като количество просто перфектно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия