окосмяване при дете

  • 3 361
  • 7
Здравейте,
Забелязвам засилено окосмяване по ръцете и краката на три годишната си дъщеря. Във същото време косата и расте изключително бавно. Може ли това да означава проблем и трябва ли да посетим лекар.
Виж целия пост
# 1
Не знам, но ще следя темата. Мисля, че имаме същия проблем, макар и тънки и руси, са дълги и доста.
Виж целия пост
# 2
Щом е толкова засилено окосмяването и сте притеснени, консултирайте се с лекар. Моят син се роди с тъмен мъх по цялото тяло и буйна грива на главата. В последвтвие вси4ко падна /по тялото/. Сега гледам 4е си има нежни косъм4ета по краката, но нали е мъж, не се вълнуваям особено, а и косата му е много гъста и буйна. Щом имате някакви 4уденки дали е нормално, посетете специалист. Тук, където живея, в градината на сина ми има много красиво мургаво моми4енце от Сингапур. Тя е на 4 и има много силно изразено окосмяване, но мисля, 4е за нея е нормално. Тя е доста мургава.
Виж целия пост
# 3
Малката ми дъщеря е на 4 и има подобно, само по крачетата!

Не съм взимала мерки, но ме тревожи!

А голямата - на 7 е с комедони по нослето. Не мога да реша дали да я водя на козметик

Толкова е малка, а вече с проблем!
Виж целия пост
# 4
дъщеря ми е на 5 и е доста мургава,има косми по крачетата и доста осезаем мъх по тялото,особено гръбчето,според доки всичко е ок,защото е мургава Thinking,но напоследък и аз все се вглеждам...ще следя темата,и ще пиша ако при нас има развитие Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
И тук сьм виждала доста окосмени малки момиченца,повечето мисля са от Индия...струва ми се ,че няма място за притеснение,просто са си с по засилено окосмяване.
Виж целия пост
# 6
Може да я заведеш на ендокринолог... ако е прекалено много...
Така не мога да кажа през форума -  newsm78
Виж целия пост
# 7
И аз така нищо не мога да кажа. По-добре сподели притесненията си с лекар!

Иначе аз като малка имах много засилено окосмяване по ръцете. Имах ужасен комплекс от това нещо  Sad В последствие го приех като част от гадостите на света и не се втелясвах толкова много, а и космите не изчезнаха...  Confused Но сега вече предприемам мерки и ги махам. Даже съм и лазер, фотоепилация да правя...

Не знам какво да ти кажа... Надявам се това да не е признак на нещо по-сериозно. Ако е само окосмяването - просто детенцето си е такова и това е положението. Важното е да е здравичко!   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия