Екземи по ръцете

  • 15 458
  • 13
Здравейте на всички bye
Имам проблем с пръстите на ръцете които са целите в нещо като екземи вече 3-4 месеца.
Ходих по кожни лекари и ми казаха че това са екземи от постоянното мокрене на ръцете с вода и попринцип засяга най много майките които постоянно мият нещо или от това че постоянно стерилизираш и ръцете ти са пак във вода.Става така че кожата на ръцете ти изсъхва от ростоянното мокрене и пръстите ти започват да се нацепват-ужас е smile3514
мазах с какво ли не и продължавам да мажа с "ELOKOM"обаче не минава и не минава  33uu
Въпросът ми е дали и на някоя друга мама и е ставала така и ако има как и е минало на нея защото е много непритно постоянно да ти(е болт ръцете и да се мажиш нон стоп с разни мазила.
 wavey чао за сега от мен
Виж целия пост
# 1
Здравей GrinningИ аз съм така от петия месец на  бремеността(вече цяла година).Мазах с какво ли не,и не минават само временно облекчение.Кожата на ръцете ми стана суха и на рани.Появяват ми се малки пъпчици които са пълни с течност и много сърбат.Вече незнам какво да права,а не мога да не мия и чиста,няма кои друг да ми гледа детето и мъжа.Ако има някоя мама с нашия проблем и е намерила решение нека пише.Благодаря предварително Tired
Виж целия пост
# 2
И з съм така, много е неприятно.Малко след раждането ми се появиха екземите и след дълго и упорито мазане с Витасин, изчезнаха и известно време нямах.За съжаление пак се появиха.Сега пак ги мажа, но ефект още няма Sad......Братовчедка ми имаше същия проблем и си киснеше ръцете във вода и още нещо, но за съжаление в момента не мога да се сетя точно какво.Ако разбера по-късно ще се включа пак и ще пиша.Лекарката ми каза да го мажа с някое от кремчетата за бебето против подсичане, Бочко примерно.Най-добре пробвай с нещо друго, щом това с което се мажеш сега не ти действа, пробвай с Витасин/има го в аптеките/.Лошото е, че все сме на мивката и с каквото и да се намажеш , то се отмива и няма ефект.Дано да се оправиш по-скоро  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Това ми остана наследство от втората бременност . Първо мазах с гентамицин но не помагаше . После по съвет на аптекар си взех лоринден Ц и се оттървах вече .  Laughing
Виж целия пост
# 4
зДрАВЕЙ
значи не съм единственна
И моите ръце стават така-първо се появяват ситни бели пъпчици който страшно много сърбят и като ги разчешеш и се разраняват или пък направо ми се нацепват пръстите все едно си се порязал до месо smile3511 на някой може да му звучи гадно но е факт
Вече ми писна все с тези мазила докторът каза да си мажа постоянно ръцете с EXCIPIAL за де били изсъхвали ама ми кажи как да ги мажеш като постоянно бебечето е в ръцете и те пипа навсякъде ами после като си лапа и ръчичките ами ако ти е пипало крема по ръцете Naughty newsm78.А бе изобщо сложна работа пък и трябва да миеш постоянно нещо и няма  как да не ти се мокрят ръцете.Вече така цели 4 месеца имам чуството че нямя да си видя ръцете без рана без сърбеж.Затова наистина който е имал такъв проблем молим го да каже някакъв лек защото не се издържа така newsm17
Виж целия пост
# 5
ДОКАТО СЪм ПИСАлА НЕ СЪм ВИДЯлА ЗА НОВИТЕ ОТГОВОрИ Embarassed
благодаря ви за съветите ще пробвам всичко само и само да ми мине 55
Виж целия пост
# 6
Питах братовчедка ми и пак се включвам.Тя е правила следното:10 дни се киснат ръцете в купичка с хладка вода и 1 лъжичка сода бикарбонат или 1 лъжичка оцет-редуват се през вечер содата и оцетът.През деня екземите се обтриват със салицилов спирт 1%  и се мажат с Лоринден Ц.Тя така се е оправила, но знае ли човек........Успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
мерси само сега чудя кога ще го правя май-вечер ще е  newsm78
Виж целия пост
# 8
Аз също ги имах и пробвах какво ли не ,и все не минава и не минава.Казаха ми за един билкар от Своге и той ми даде едни кремове от които ми изчезнаха екземите. Ако искаш пиши на лични ,ще ти дам координатите му  .
Виж целия пост
# 9
При мен няма никакви пъпчици, а просто кожата много се изсушава и се цепи. Влошава се при застудяване. Тогава не мога една чаша да измия без ръкавици. Цяло лято нямах проблем, но в момента, в който се захлади времето и ръцете ми станаха като шкурка. Sad
Козметичните кремове не помагат никак.
Имала съм случаи, когато се изсушват дотолкова, че се цепят и кървят. Тогава много ми помогна един медицински крем " Dermatop Salbe" .Немски е и не знам дали се внася.
Друг, от който съм доволна , е "Excipial Protect".Нанася се на кожата, ако трябва ръцете да се намокрят и създава предпазен филм, така че водата да не ги изсуши.
Виж целия пост
# 10
Здравейте на всички,аз съм с този проблем от 5 мес. на първата бременност,значи вече три години,това което има ефект при мен е "Betnovate-C",но е временнен,може би защото не обичам да слагам ръкавици!Ако се мажете вечер преди лягане,лекарството се задържа по-дълго на ръцете и действа,и задължетелно ръкавици при миене на чинии,пране и работа с белина.Аз съм ходила на лекар,и ако симтомте ви са :малки пъпчици с течност и невероятен сърбеж,това е алергия към миещи и перилни препарати,и не ви съветвам да си топите ръцете в сода и оцет,това може да има ефект ако е екзема на гъбична основа!Най-добре е да отидете на кожен лекар,за да види за къкво става на въпрос!Успех! Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 11
Nachtkerzen Balsam на Д-р Тайс. На мен много ми помогна, но трябва упорито да се мажеш по няколко пъти на ден. 
Виж целия пост
# 12
Елокомът само може да облекчи състоянието , но едва ли ще те излекува.  отстрани всички дразнители- не само миещи, но и перилни препарати, вземи си сапун за много чувствителна кожа
прехвърли задължението миене на чинии на таткото Grinning
Виж целия пост
# 13
майчета благодаря ви много за отговорите и съветите ще пробвам някои неща от тези които ми казахте но първо мисля да отида пак на кожен и ще видя
А за миенето на чиниите и стерилизацията на шишетата на бебка-то се знае че таткото помага и добре че е той иначе незнам с тези пръсти не съм за никъде
Още веднъж благодаря Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия